atarionline.pl Pixel Heaven 17-19 maj 2019 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime9 Apr 2019
     
    Witam czy ktoś się wybiera na PIXEL HEAVEN 2019 ze śląska górnego?
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Apr 2019
     
    Ja się wybieram z Dolnego Śląska.
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Apr 2019
     
    a gdzie to ?

    ale coś chyba nie dla mnie , co innego jakby było jakieś Hell's Piksel s ...albo jakoś tak .

    @Kaz a ciebie z tego dolnego to tam wpuszczą ? ;-)
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Apr 2019
     
    @Irata4 - ale Ciebie to raczej nie wpuszczą :)
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Apr 2019 zmieniony
     
    Pewien jesteś? czemu nie?,mam legitymację prasową, więc bez obawy,wejdę jako VIP.
    • 6:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime10 Apr 2019 zmieniony
     
    ale wpuszczają tylko z paszportem POLSATU :)
    Mam, to się wybieram :)
    • 7: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime10 Apr 2019
     
    Ten ten pierwszy pierwszy orydzinales? :) Jeszcze sprzed czasów przygarniania kropka?
    • 8: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime15 Apr 2019 zmieniony
     
    to nadal nie wiem czy ktos jest ze slaska i sie wybiera :) prosze o priv
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Apr 2019
     
    Pewnie ktoś sie wybiera. A czemu pytasz, może jak sprecyjesz w czym rzecz, to ktoś się odezwie. Chodzi o zabranie się i podzielenie się kosztem przejazdu? Czy sam jedziesz i szukasz kogoś do podziału kosztów? Czy towarzysko, żeby w podróży pogadać o retro?
    • 10: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime30 Apr 2019
     
    tak jak napisales grupa rażniej i taniej pewnie :) a też dysponuje samochodem ale małym ...
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 May 2019
     
    .. mały, ale wariat :)
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 May 2019
     
    Pin, Ty będziesz?
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 May 2019
     
    Jakby ktoś był ciekaw, co to są gry subwersywne to zapraszam na mój wykład/prezentację takich gier z Atari :D, najbliższa niedziela, godzina 12.15, Pixel Heaven, Warszawa.

    PS. Po mnie będzie Tadeusz Baranowski! Mistrz komiksu, pewnie będzie oblężenie, więc aby zagwarantować sobie miejsce, warto pojawić się już wcześniej, jeszcze na mojej prezentacji :D :P

    ->link<-
    • 14: CommentAuthornosty
    • CommentTime17 May 2019
     
    Ja będę od dzisiaj do niedzieli, pokazujemy tam grę "Liberated" (niestety nie na Atari ;) )
    Mam nadzieję, że spotkam wielu Atarowców :)
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 May 2019 zmieniony
     
    Grałem przez chwilę w "Liberated", wygląda świetnie, pomysłowy gameplay - czzytasz komiks, którego niektóre obrazki są informacyjne, a w innych grasz postacią. Nosty, jutro musimy się spotkać, bo dzisiaj spotkałem z Waszej ekipy tylko Marka.

    Dostaliśmy stoisko i masę miłych słów od Łapusza (wielkie dzięki!).
    A u nas wyglądało to dzisiaj tak:
    • 16: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime17 May 2019
     
    jutro chyba was odwiedzę ;) jak nie będzie tłocznie
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 May 2019
     
    jacyś tacy bladzi jesteście , brak wam słońca , witamin ???
    Zamiast pokazywać gry na Atari,piękne Dema to gazety i książki sprzedajecie , ej wapniejecie panowie ,muszę się w końcu wybrać na jakiś zlot i zaprezentować porządną grafikę bo marniejecie cuś ...

    ;-).Pozdrawiam
    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 May 2019
     
    Kaz - to stoisko, to na partyzanta zrobiłem z rzeczy znalezionych na magazynie. Ono w zasadzie nie istnieje, teoretycznie ;)
    • 19: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime18 May 2019
     
    jak na partyzancka akcje to super :D
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 May 2019 zmieniony
     
    Pin - tak, dzięki wielkie!
    Stoisko sklecone na prędce wyszło świetnie, mieliśmy dziesiątki odwiedzin osób zainteresowanych, poznaliśmy mnóstwo wspaniałych osób, a atrakcją dnia były dla nas odwiedziny Dave Fox-a (autora m.in. Rescue on Fractalus), który dla nas zagrał w tę grę, ale na Pinokiowym sprzęcie z kartą turbo Rapidus. Miałem przyjemność tłumaczenia Dave-owi o co tu biega, ale zaskoczył nas, że bez naszych jakicholwiek podpowiedzi znał na pamięć klawiszologię gry... :) PS. Mam autograf na koszulce! :D
    • 21: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime18 May 2019 zmieniony
     
    Kaz, i jak to teraz spierzesz?! :-)

    A tak poważnie to aż Wam zazdroszczę!!!
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 May 2019
     
    Prawda jest taka, że brakowało bardzo Ciebie Falcon030, a także Lucy i Duddiego - bo nie mieliście okazji wysłuchać wszystkich pochwał, jakie spadły na Grupę Ratunkową Atari Fana. A one Wam się należą! Ale jak tylko była okazja, to informowaliśmy, kto za tym stoi i dzięki czyjej pracy udało się zrobić to, co tam się pojawiło.
    • 23: CommentAuthorAdam
    • CommentTime19 May 2019 zmieniony
     
    • 24: CommentAuthordrygol
    • CommentTime19 May 2019
     
    Heh, fajosko :D
    Mialem plan zeby moze wpasc na PH ale nie pykło :(
  1.  
    Dawid Lis
    • 26: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime19 May 2019
     
    Do czego były potrzebne takie dwie duże gaśnice przy stoisku Atari?
    • 27: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 May 2019
     
    Rapidus się trochę grzał....
    • 28:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime20 May 2019
     
    @pin: pytanie. Wstyd, ale nie kojarzę nazwy pracy, którą widziałem odpaloną na Twoim kompie. Na końcu dema w tunelu skakały 2 kule - taka jakby zapętlona animka. Poproszę tytuł :)
    • 29: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 May 2019
     
    Nie dwie, tylko trzy. Demo: Forsaken Love.
    • 30:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime20 May 2019
     
    Dzięki.
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 May 2019
     
    Fajnie było poznać na żywo niektórych stałych czytelników AOL. Na przykład Sun Ciebie :D
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 May 2019
     
    Adam, dzięki za fotki i nagranie mojej rozmowy z Davidem Foxem!
    • 33:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime20 May 2019
     
    Fajnie fajnie. Szkoda tylko, że koncert się obsunął i choć bardzo chciałem nie doczekałem na Brothers In ATR's :(
    • 34: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 May 2019
     
    ... ja doczekałem szczęśliwie, było zacnie choć przez obsuwę po panelach dyskusyjnych zbyt późno niestety. Scenę skończyliśmy sprzątać o 4:30 rano.... masakra.
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 May 2019
     
    Dobry skrót na temat imprezy poniżej. Załapałem się i ja, a na moim wykładzie załapały się slajdy z grami mgr. inż. Rafała :D

  2.  
    O szit, Kaz... Ty robisz wykłady o Wybieraku do Stolca? Przyznam, że przekoks z Ciebie :D
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 May 2019
     
    Ha ha, a myślałeś, że taka pomysłowość nie powinna być nagrodzona i zbadana naukowo??? :D

    Ważne, że wszystkie gry z Atari się podobały, a fama o naszej społeczności poszła w świat. Atari zawsze i wszędzie!
  3.  
    Raczej boję się jak mnie zdiagnozujecie, gdy to wszystko przebadacie :)
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 May 2019
     
    Zostaniesz uznany za ponadczasowego artystę - subwertystę :)

    Nie będzie źle - autografy, wywiady, wizyty w zakładach pracy... Pomnik Ci postawimy "zasłużonemu dla gier subwertywnych - rodacy" :)
  4.  
    Przeczytałem hasło "Subwersja" na Wikipedii i nic nie zrozumiałem.

    Anyway, kiedy będziesz wykładał w okolicach Wrocławia? Chętnie posłucham o co mi chodziło w moich grach :)
    • 41:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime25 May 2019
     
    :D


    drygol:

    Mialem plan zeby moze wpasc na PH ale nie pykło :(

    Jeśli nie poznajesz to zaszczytne miejsce na naszym stoisku zajmuje TWOJE Atari 800 XL! :D

    ...przynajmniej ono dotarło na PH ;)
    • 42: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 May 2019
     
    oglądałem je na żywo i przyznam, że na fotkach z netu wyglądało znacznie lepiej. Tzn - wielki szacunek za robotę, bo ja bym tego raczej nie dokonał... ale do ideału daleko jednak :)
    • 43: CommentAuthormartinez
    • CommentTime25 May 2019 zmieniony
     

    mgr_inz_rafal:

    Przeczytałem hasło "Subwersja" na Wikipedii i nic nie zrozumiałem.

    Na początku wykładu Kaz wyjaśnił, które gry zalicza do "subwersywnych" (patrz foto). Następnie, jedna po drugiej omawiał wybrane gry: okoliczności powstania, zasady rozgrywki, filmik z gameplaya. Oprócz "07 Zgłoś się", były to na przykład: "The Nutty Professor"(xxl) i "Sarepska. The Game"(nosty). Z czasem, kolejne prezentowane gry miały coraz bardziej egzotyczną/kontrowersyjną tematykę. Załapały się tu programy autorstwa Koali ("Cyctriks", "G..no spadające w dół") i mgr.inż.Rafała ("Zwęglaj Olimpijczyka", "Gruczoł Grubasa", "Wybierak do Stolca").

    Prelekcja okazała się sukcesem. Publiczność była szczerze rozbawiona organami Grubasa (->Gacie). Wybierakiem do kupy też; ogólnie zachwycona.

    • 44: CommentAuthorIbanezq
    • CommentTime26 May 2019
     
    Ej, gdzie wy staliście? Byłem w sobotę i Was nie widziałem. :(
    • 45: CommentAuthormartinez
    • CommentTime26 May 2019 zmieniony
     
    Stanowisko Atarionline było w części z bigskrinem, tam, gdzie odbywały się prelekcje. Po lewej stronie za winklem.

    • 46: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 May 2019
     
    Dzięki za darmową reklamę LOST Party ;)
    • 47: CommentAuthordrygol
    • CommentTime26 May 2019 zmieniony
     
    @pin

    Pełna zgoda. Dlatego od początku mowilem na żywo jak i napisalem w poscie na blogu ze mnie ta robota nie do konca satysfakcjonuje. Raz ze popelnilem mnostwo bledów a dwa że za drugim razem zrobiłbym to inaczej :)
    btw. myslalem ze ogladales na SV2k18
    • 48: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 May 2019
     
    Nawet jeśli, to miałem stanowisko koło roll-baru, a to mogło czasowo zaburzyć zdolność widzenia :)
    • 49: CommentAuthorAdam
    • CommentTime24 May 2020 zmieniony
     
    Poniższa wypowiedź inżyniera magistra z innego wątku skierowana do Kaza:

    mgr_inz_rafal:

    Nawet z moich gier o kupach robiłeś wykłady :)

    przypomniała mi, że nie widziałem tej prezentacji Kaza z Pixel Heaven o grach subwersywnych, a chciałbym kiedyś zobaczyć. Ktoś coś wie, czy była rejestrowana przez organizatora i czy może kiedyś jej zapis zostanie opublikowany?