atarionline.pl Darek Żołna - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime3 May 2019 zmieniony
     
    Nie wiem czy już gdzieś było mówione ale pojawił się nowy wywiad z Darkiem Żołną:
    • 2:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime4 May 2019 zmieniony
     
    Dzięki. Moja ulubiona gierka Dariusza to właśnie Spy Master.

    Trochę smutna historia niepowodzeń, ale Dariusz tego chyba tak nie widzi :)
    Wiem, że wywiad był o grach, ale z tego co pamiętam, Dariusz w pewnym czasie przestał pisać gry, a zajął się rajdami samochodowymi. Lepsze to niż topienie żalów :)
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 May 2019
     
    no, miałem okazję osobiście poznać, bardzo miło ;)- tylko nie pamiętam, czy to była impra u Jada, czy Truba :)
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 May 2019 zmieniony
     
    rozszerzona rzeczywistość , a w zasadzie mixed reality działające i to w 2010 roku!!! jak inne firmy dopiero zaczynały ,teraz dopiero testują takie google .

    ->link<-


    To zależy kto,w jakim czasie i jakimi możliwościami czego się dotknie , takie Nintendo wypuściło teraz LABO VR "kartonowe" google vr i jest szał,ludzie z kartonów budują wachlarze ,słoniowe trąby i bawią się jak dzieci ,pomysł chwycił .

    Ostatnio byłem na dużej imprezie Areo ,jako wystawca z moimi Kreatywnymi zabawkami , zabraliśmy zabawki latające po które jeździmy na wschód i jesteśmy jedyni którzy takowe mają ,okazało się że konkurencja jakimś cudem sprowadziła bardzo podobny model -tyle że,przez pazerność(wysoka cena), brak zaangażowania ,reklamy i wiary sprzedali przez całą impreze 4 sztuki ,my natomiast w dziesiątkach ,w prawie o połowę niższej cenie ale nie mamy pośredników więc się opłaciło .Czemu się udało ?
    Jesteśmy świeży ale wiemy gdzie i jak uderzyć .
    Pan Darek powinien skupić się na rynku konsol ,spróbować z Sony,Nintendo zamiast niknąć jak kropla w morzu na utopijnym rynku Pc .
    • 5:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime5 May 2019
     
    Jeszcze odnośnie gier, to przypomniało mi się jak duże wrażenie zrobiło na mnie wykonanie (na tamte czasy) gry Hans Kloss. Wśród zachodnich gierek, które łączył przymiotnik ... konsolowe, nagle widzę porządny ekran tytułowy z fajną fotką z filmu, muzykę i polski język.

    Jednak sama gra nie spełniła moich oczekiwań, z uwagi na elementy które mnie denerwują - presja czasu, możliwość wywołania sytuacji bez wyjścia, a brak elementów które lubię: strzelanie i przedmioty do użycia. Dokładna przeciwność, jak dla mnie super gry, którą były Miecze Valdgira 1.
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime6 May 2019
     
    z czasówkami,presją czasu to różnie bywa ,czasem sprawnie wkomponowany upływ czasu narzuca odpowiednie tempo ,czyniąc rozrywkę bardziej precyzyjną co z kolei bardziej angażuje, wciąga.Gdyby się tak zastanowić to jest to jeden z głównych elementów napędowych większości gier ,bo przecież upływ tlenu , paliwa ,nawet siły z paska energii jest jakimś wyznacznikiem upływania czasu w grze i wymusza sposób rozgrywki .

    Mnie z początku też dziwnie się grało ,ale po przełączeniu się w tryb agenta zrobiło się ciekawie :-) i wczułem się ,hamburgery były, pułapki były i lekko wkurzały, ale gra też na swój sposób starała się być realistyczna i wyróżniała się - wspomniany ekran tytułowy,animacje ruchów ,śmierci ,ogólnie Hans Kloss to gra zaraz za Misją , wolę te grę niż S.O.S Saturn , Dethland,Adax i tym podobne a przecież Saturn ani Dethland nie były złe .

    Miecze Miały klimat ale były nudne , gdyby w drugiej części był pasek energii i oprócz dużych animowanych przeciwników ,coś do zestrzelenia,takie fruwajki jak z jedynki to byłby hit nad hity .

    • 7:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime7 May 2019
     

    IRATA4:

    Gdyby się tak zastanowić to jest to jeden z głównych elementów napędowych większości gier ,bo przecież upływ tlenu , paliwa ,nawet siły z paska energii jest jakimś wyznacznikiem upływania czasu w grze i wymusza sposób rozgrywki .

    Tu sie nie zgadzam. Uplyw tlenu jest rownoznaczny z uplywem czasu, w odroznieniu od paliwa czy sily, ktore sa zasobami, nad ktorymi gracz ma jakas kontrole. Sa wiec wyznacznikiem "jakosci" gry danego gracza. Oczywiscie gry sa skonstruowane tak, zeby zasobow tych nie braklo na pierwszym ekranie.
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 May 2019
     
    ... czego nie wiedzą twórcy gier na A8 ;-) .

    No tak ,taki przykład podałem bo czy czas się skonczy , czy energia , paliwo itp,itd to równa się GAME OVER ;-).

    Wiem co masz na myśli i gdyby w każdej grze gonił nasz czas to chyba w końcu bym odpuścił -presja za duża , ale czasem jest ona potrzebna i buduje klimat ,niektóre gry są tak skonstruowane że czas jest nieodzownym elementem np wspomniany SPY VS SPY, STORMLORD czy Darkness Hour i są fajne .