atarionline.pl Gry wykorzystujące VBXE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime21 Aug 2019 zmieniony
     
    Podążając za tematem wykorzystywanych rozszerzeń małego Atari, zrobiłem listę gier wykorzystujących możliwości VBXE. Jeśli znacie jeszcze jakieś tytuły to piszcie.

    1. Duszpasterz Jan Rzygoń
    2. Jet Set Willy
    3. Mission Shark
    4. Monty on the Run
    5. Moria
    6. Night Driver
    7. Nightshade
    8. Quadrilion
    9. Robbo
    10. Spectipede
    • 2:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime21 Aug 2019 zmieniony
     
    Mr. Proper?
    Titus the Fox (ale to chyba jakieś demo było)
    Rick :)
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Aug 2019
     
    Moon Cresta - ale nie wiem czy w koncu jest czy nie... bo jakos bez echa przeszla
    • 4: CommentAuthorAdam
    • CommentTime21 Aug 2019 zmieniony
     
    Moon Cresta chyba nie zostało dokończone?

    Duszpasterz Jan Rzygoń wykorzystuje VBXE, aby uniezależnić kolory tła i pikseli pola od siebie.

    Tempest Elite.

    W produkcji: Heartlight VBXE, Laser Squad.
    • 5: CommentAuthorAdam
    • CommentTime21 Aug 2019
     
    Na AtariAge próbowali również odpowiedzieć sobie na podobne pytanie (ale szersze, dotyczące wszelkich programów):
    ->link<-

    Moon Cresta jest tam określone jako częściowo dokończone, a Voy podał link do katalogu na pigwie gromadzącego programy na VBXE (z tego co widzę nie był odświeżany od 2014):
    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime21 Aug 2019 zmieniony
     
    @Adam: Dziękuję za informacje.

    Mnie interesują tylko ukończone gry, tak, że Moon Cresta odpada. Czy jest gdzieś wersja Rzygonia na VBXE?

    Odpadają również: Mr. Proper, Titus the Fox i na razie Rick. :)
    • 7: CommentAuthorAdam
    • CommentTime21 Aug 2019 zmieniony
     
    Chyba każda wersja Rzygonia obsługuje VBXE :)
    Poniżej screeny z tego samego pomieszczenia, pierwszy bez VBXE. Są pewne różnice kolorystyczne.

    A, jeszcze w przypadku używania VBXE Rzygoń nie "chowa się" za każdym elementem planszy, o ile Altirra dobrze emuluje.
    • 8:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime21 Aug 2019
     
    @Adam: OK, faktycznie.
    • 9: CommentAuthorAdam
    • CommentTime22 Aug 2019
     

    Rastan:

    Mnie interesują tylko ukończone gry

    Czy w takim razie Moria nie powinna wypaść z listy? Ostatnia wersja beta3 pochodzi z grudnia 2015 i nie ukazała się chyba potem wersja ostateczna?
    ->link<-

    No chyba, że wersję beta3 traktujemy jako ostateczną w kontekście użycia VBXE, a jedyną późniejszą zmianą miało być zapowiadane przepisanie gry na 40-znakowy ekran, już bez użycia VBXE.

    Opierając się na tym, co widać na AtariAge: Shawn Jefferson ostatnio zajmował się grą na początku 2016 roku, potem była cisza, a od roku nie zalogował się na ten portal.

    Ostatni wpis Shawna na blogu ze stycznia 2016:
    ->link<-
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Aug 2019 zmieniony
     
    Moria nie daje za wygraną, właśnie staram się to od godziny odpalić na Ultimate Cart. Wykonałem konwersję pliku programem JAC!'a (ROM2CAR), jak rozumiem, to było na Maxflash'a - i taki typ *.car ustawiłem.

    ... ale nie rozumiem, po kiego grzyba ostatnio pchają na tego Maxflasha coraz więcej produkcji. Czy to takie wygodne, że co chcesz uruchomić to trzeba tego karta programować? Wow ;). Jeszcze UltimateCart jestem w stanie zrozumieć, ale Maxflasha nie zrozumiem nigdy.
    • 11:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime22 Aug 2019 zmieniony
     
    @Adam: w sumie, tak jak napisałeś. Ale myślę, że można uznać Morię jako finalny produkt VBXE.

    Generalnie, to dużo gier jest "w produkcji".
    Podobnie jak w przypadku gier wymagających >128kB wydawało mi się, że ukończonych gier jest więcej.


    Edit: Dodałem nową grę wykorzystującą VBXE. :)