atarionline.pl Radiokomputer - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Dec 2009 zmieniony
     
    Kolega cannonfodder zapodal dwa pliczki mp3 z fragmentami "Radiokomputera":

    ->link<-
    ->link<-

    Czy ktos pokusilby sie o wyluskanie tych dwoch programow i przerobienie ich na postac zdatna do spozycia? Bylbym zobowiazany, bo dopoki moje Atari parkuje u Pajero sam nie jestem w stanie tego zrobic.

    Razem mamy juz 5 fragmentow tej wyjatkowej audycji, tutaj 3 pozostale:

    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Dec 2009 zmieniony
     
    Proszę bardzo:
    Kolędy wersja CAS: ->link<-
    Kartka wersja CAS: ->link<-

    Kolędy wersja ATR: ->link<-
    Kartka wersja ATR: ->link<-

    Wersje CAS to przerobione pliki WAV z podanych powyżej mp3, i należy je odpowiednio uruchomić, czyli "załadować" kasetę do emulatorowego magnetofonu i w Basicu napisać CLOAD. Po wczytaniu programu z taśmy uruchamiamy go poprzez RUN. Programy w wersji CAS nie są samouruchamialne! To zwykłe programy zapisane na taśmie przez CSAVE i dlatego ich uruchomienie jest trochę skomplikowane (oczywiście tylko dla mniej obeznanych z magnetofonem).

    Wersje ATR stoworzone zostały przeze mnie. Teraz możemy cieszyć się programami bez bawienia się w CLOAD/RUN. Uruchamiamy komputer/emultaor z dyskietki i z głowy. Nawet nie trzeba włączać Basica. Wszystko zautomatyzowane.

    Jeszcze raz Wesołych Świąt!
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Dec 2009
     
    Kolega Platek podeslal kolejne 5 fragmentow to pozwole sobie wyslac do Ciebie z prosba o pliki CAS/ATR. A wlasciwie to wrzucam na serwer do Twojego katalogu :).
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Dec 2009
     
    OK, ale dopiero jutro, bo dziś nie dam rady.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Dec 2009
     
    Spoko, dzieki!
    • 6:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Dec 2009 zmieniony
     
    Niestety nic się nie udało odzyskać :(
    Poziom zakłóceń był na tyle duży, że nie udało mi się spreparować poprawnych plików CAS. W jednym przypadku ("psycho testy") doszła jeszcze niestandardowa długość bloku z danymi, co niestety nie jest obsługiwane przez żaden znany mi program do konwersji. W plikach "labirynt" i "melodia" to była kwestia 1-3 błędnych bloków, więc naprawdę niewiele...
    Może ktoś inny będzie miał więcej szczęścia.

    Zna ktoś może program na Atari, który potrafi odczytać z taśmy plik z błędami sumy kontrolnej? Dzięki temu może udałoby się odczytać programy w Basicu, a później ręcznie je poprawić. Nie wiem, czy to możliwe, ale można spróbować. Ja pamiętam tylko program, który nazywał się "Buldoger Copy" (albo podobnie). Umożliwiał on odczyt ostatniego bloku, w którym wystąpił błąd, bez wczytywania wszystkiego od początku, tak do skutku, aż się udało odczytać poprawnie. W tym przypadku nie zda to egzaminu, bo błąd jest "stały" i odczyt z taśmy się nie poprawi w tym miejscu za którymś tam razem, bo tu taśmy nie ma... Może komuś się przypomni nazwa tego programu - jeżeli oczywiście istnieje.
    • 7:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime28 Dec 2009
     
    Larek, aczyściłeś dźwięk czymś przedtem ? Może po przefiltrowaniu lepiej pójdzie ?
    • 8:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime28 Dec 2009
     
    W zasadzie to mam tylko Nero WavEditor i próbowałm różnych ustawień filtrów. Nic z tego. Nagarania mają jakby przydźwięk sieciowy i nie da się tego pozbyć bez utraty samego sygnału. W dwóch plikach jest prawie dobrze, bo błędy występują nie na wszystkich blokach, ale tylko na kilku. Niestety za każdym razem w tym samym miejscu.
    • 9:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime29 Dec 2009
     
    W Tajemnicach Atari 4/91 był program "Easy Come...", który pozwalał wczytywać pliki z błędami.

    Kaz, udostępnij te WAVy też innym. Może mnie się uda.
    • 10:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime29 Dec 2009
     
    Audacity można by użyć do redukcji szumów wyłapując je z ciszy - tak swojego gyrrusa odczytałem.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Dec 2009
     
    Larek - rzeczywiscie, byl taki program kopiujacy na Atari, dosc popularny i sam go stosunkowo czesto uzywalem (dopoki mialem normal, a nie turbo). Ale za Chiny Ludowe nie moge sobie przypomniec tytulu... skleroza!

    Krotki - oczywiscie, ze sie podziele. Platek podeslal lacznie 16 fragmentow. Jak tylko wrzuce je na serwer to podesle Ci namiary. W tej chwili w pierwszej kolejnosci chce wolny czas poswiecic na konkurs graficzny - druga czesc, mockupowa.

    Byc moze pomoze tez ta informacja od Platka:

    Wydaje mi się że walkman, z którego je odtwarzam, trochę przyspiesza, co powoduje że nagrania są trochę zniekształcone(przyspieszone). Udało mi się uruchomić program "melodia" na komputerze ATARI i zapisałem to w pliku dźwiękowym za pomocą CSAVE. Zamieszczam w załączniku.


    I ja tez zalaczam wspomniany plik:

    ->link<-
    • 12:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Dec 2009 zmieniony
     
    Wydawałoby się, że sygnał teraz jest jak żyleta, a tu jednak w każdym rekordzie mam błąd.
    Wizualnie sygnał wygląda tak:


    oryginalna wersja mp3 wyglądała tak:


    Może to kwestia automatyki w tym nagrywającym urządzeniu. Wygląda to, jakby sygnał miał wyrównaną głośność, co niestety w tym przypadku nie pomogło.
    • 13:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Dec 2009
     

    Krótki:

    W Tajemnicach Atari 4/91 był program "Easy Come...", który pozwalał wczytywać pliki z błędami.

    qrcze, coś mi się nie chce otworzyć strona z TA...
    • 14:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Dec 2009
     

    Płatek:

    Udało mi się uruchomić program "melodia" na komputerze ATARI i zapisałem to w pliku dźwiękowym za pomocą CSAVE

    Czy masz to wszystko na kasetach? Jeżeli tak, to czy jesteś w stanie zrobić kopię zapisu w postaci plików WAV na PC? Być może pominięcie kompresji do mp3 coś pomoże. Jeśli nie, to może zgraj do mp3, ale o mniejszej kompresji, np. 160 kbps albo 192.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Dec 2009 zmieniony
     
    Larek - wrzucilem kolejne pliki na serwer. Moze ktores z tych nowszych uda sie odczytac.

    PS. Namiary na serwer poszly tez do Krotkiego. Powodzenia panowie i dajcie znac jesli uda sie pokonac opor materii (hmmm... w tym przypadku wirtualnej).
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Dec 2009
     
    Wrzucilem jeszcze ngr.rar - to nowa wersja nagrania, z innego walkmana, 192kbps. Podeslal ponownie Platek.

    PS. A kto wrzucil Polskie Logo? :)
    • 17:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime30 Dec 2009
     
    Udało się skonwertować programy:
    - Bonus Ball, Life 1.0, Life 2.0
    - Chemia
    - Ćwiczenia chemiczne
    - Histogram
    - Labirynt
    - Melodia
    - Przepisy ruchu drogowego
    - Równania
    - World Studio Music

    Wrzuciłem je do katalogu "krotki" na serwerze.

    Pozostałych programów nie udało się skonwertować, bo:
    - plik no_name1.wav jest uszkodzony w kilku miejscach - np. w rekordzie 85-tym jest dziura, raczej nie da się programu odzyskać
    - plik no_name2.wav też jest w kilku miejscach uszkodzony - nagranie jest niskiej jakości. Raczej nie uda się odzyskać
    - "program instalacyjny", "program współpracyjący ze stacją dysków", "psycho testy" i "super monitor" zawierają niestandardowe rekordy - tzw. "turbo 2600" - i konwersja póki co mi się nie udała. Na szczęście pliki nie są uszkodzone, wczytywanie z WAV na real sprzęcie działa.
    • 18: CommentAuthorRYSIEK_M
    • CommentTime30 Dec 2009 zmieniony
     
    Dziękuję Wam Panowie za te kolędy, kiedyś je nagrałem na magnetofon MK coś / tam/, i odtworzyłem w domu podczas KOLĘDY
    /wizyty duszpasterskiej/ ,i pamiętam że ksiądz nie pozwolił zciszyć tylko odprawił ceremonię przy jej /atarynki/ akompaniamęcie.
    Wszystkiego naj w nowym roku!!!
    • 19:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime30 Dec 2009
     
    UPDATE: skonwertowałem "program instalacyjny" i "psycho testy".

    Niestety w plikach "program współpracujący ze stacją dysków" i "super monitor" są braki, które chyba uniemożliwią konwersję. Nie jest prawdą że te 2 pliki udało mi się wczytać na prawdziwej maszynie - wcześniej tak stwierdziłem trochę na wyrost.
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Dec 2009
     
    Krotki - dzieki wielkie, juz sobie sciagnalem pliczki CAS, ktore zrobiles.

    Rysiek - fajna historia.
    • 21:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime30 Dec 2009
     
    Brawo! Brawo! Brawo!
    A można wiedzieć, jakie czary zastosowałeś? ;)
    • 22: CommentAuthorSiergiej
    • CommentTime31 Dec 2009
     
    mam pytanie czy jest dostęny gdzieś wav,cas lub atr z tą właśnie wersją feud'a ? z RADIOKOMPUTER'a ?
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Dec 2009
     
    Tak, jest dostepny w naszym katalogu jako Feud (v5).xex


    • 24:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime31 Dec 2009 zmieniony
     
    ... oraz jako Feud.cas.

    W międzyczasie przekonwertowałem plik no_name1.mp3 - okazał się on być grą "Cztery pola" autorstwa pana "siwys" (wspominał o niej tu).

    Larek: czary to będą jak uda się odzyskać pozostałe programy...

    EDIT: no_name2.mp3 uratowany - jest to program "Super Czołówka".

    EDIT2: program wspolpracujacy ze stacja dyskow.mp3 także.
    • 25: CommentAuthorexolon
    • CommentTime4 Jan 2010
     
    Ja chętnie posłuchałbym całych audycji radiokomputera a nie tylko programy. Jakby ktoś posiadał byłoby super.
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jan 2010
     
    Dwie audycje mamy:



    • 27:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime5 Jan 2010 zmieniony
     
    Kaz, zaktualizowałem w katalogu na serwerze pliki life2.0(SO).cas (miał o jeden bajt za dużo) i Bounce Ball.cas (miał złą nazwę Bonus Ball). Ściągnij je ode mnie jeszcze raz.

    Wygląda na to, że do skonwertowania pozostał tylko Super Monitor. Ja się poddaję - taśma miała za dużo zagięć :) i brakuje kilkunastu bajtów. Braki te są w niestandardowych rekordach "Turbo 2600", których struktury nie znam - w szczególności nie wiem, czy posiadają one sumę kontrolną, i dlatego nie można odgadnąć brakujących bajtów. Może ktoś mi pomoże? Oto co już wiem o rekordach "Turbo 2600":

    - są dowolnej długości;
    - na początku bloku jest sekwencja bajtów 00 00 ff ff ff ff fe fc fc f8 f0 c7 (która zapewne służy do kalibracji prędkości przesuwu taśmy)
    - ww. sekwencja może występować także w środku bloku (lub innymi słowy, przed blokiem T2600 nie musi być przerwy IRG).

    Załączam parę plików HEX do analizy.
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jan 2010 zmieniony
     
    Krotki - wyrazy uznania za te robote!
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jan 2010 zmieniony
     
    Krotki - wlasnie wrzucilem na serwer (do katalogu Larka) kolejne trzy fragmenty nagran od Platka:
    - flagi narodowe
    - generator znakow
    - generator znakow2_program zabezpieczajacy
    Byc moze uda sie tez zdobyc lepsza wersje nagrania z Super Monitorem.

    PS. I jeszcze jeden plik: Super Monitor, ale w lepszej jakosci. Moze teraz sie uda?
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jan 2010
     
    PS2. I jeszcze dwa nagrania od Platka wrzucilem do katalogu Larka, niezidentyfikowane programy: nagranie_A i nagranie_B. Zapisane zostaly na jakiejs audycji RK, w ktorej mowa o sieci Polpak.
    • 31:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime6 Jan 2010 zmieniony
     
    Konwersja "Flag narodowych" się powiodła - okazało się to być polską wersją programu "National Flags" z APX z 1982 roku. Przynajmniej oryginalny copyright nie został usunięty...

    Natomiast oba mp3ki "generatora znaków" oraz nową mp3kę "super monitora" to albo musisz wgrać na serwer ponownie, albo ktoś był pijany jak je tworzył. Wszystkie 3 kończą się nagle w środku nagrania. Są bezużyteczne. (Ponieważ na nagraniu "super monitora" są 2 wersje programu, udało mi się odzyskać pierwszą z nich, ale nie drugą - jest urżnięta).

    Z nagranie_A odzyskałem wszystkie pliki: Są to po kolei:
    - Kolędy - już skonwertowane przez Larka
    - Kartka świąteczna - też soknwertowana przez Larka
    - Melodia - skonwertowana wcześniej przeze mnie
    - oraz 2 wersje programiku "Sknerus McKwacz", które nie pochodzą z RadioKomputera, są z 1997 roku (widnieje w nich nazwisko Platka).
    Z kolei nagranie_B to koszmar - w każdym pliku jest tyle dziur, że się po prostu odechciewa. Już w pierwszym pliku w niektórych rekordach brakuje .. pół bajta. Wygląda to tak jakby pecet, na którym dźwięk był zgrywany, nie nadążał i losowo gubił kawałki wysyłanego doń dźwięku. Sugeruję zgrać tę taśmę jeszcze raz. W każdym razie odzyskałem tylko jeden program (2. z kolei), o nazwie "Test magnetofonu" - ale nie mam pojęcia do czego toto służy.

    Ogółem - 5 nowych plików na serwerze.
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jan 2010
     
    Dzieki.

    Krotki:

    Wszystkie 3 kończą się nagle w środku nagrania


    Info od Platka: "witam, czytałem na forum, że wczorajsze nagrania były poucinane, przepraszam za to, ponieważ zajął się tym "specjalista od audio ;)" mój znajomy, od którego mam odtwarzacz kasetowy. Dziś przesyłam jeszcze raz SUPER_MONITOR ale w formie WAV."

    Podeslal dwa pliki, ja wrzucilem je na serwer. Ten drugi to kilka programow uzytkowych na tasmie - kopiery, z ktorych czesci nie widzialem w zbiorach internetowych.
    • 33:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime7 Jan 2010 zmieniony
     
    Dzięki Kaz; niestety, w SUPER_MONITOR.WAV jest gdzieś błąd na taśmie i nie dam rady odzyskać 2. wersji programu "Super monitor". Przynajmniej do czasu, aż ktoś rozgryzie format bloków T2600.
    A'propos drugiego pliku kaseta1_A.mp3: jest na niej 10 programów:
    1. Kopier DB - Turbo 2600, wrzuciłem na serwer
    2. porażka, bloki Turbo 2600
    3. Trans Basic DB - Turbo 2600, wrzuciłem na serwer
    4. Casdup ver 2600 - Turbo 2600, wrzuciłem na serwer
    5. Trans Code DB - Turbo 2600, wrzuciłem na serwer
    6. Buldoger Copy - standardowe bloki, wrzuciłem na serwer
    7. porażka, bloki Turbo 2600
    8. COS v1.4 - każdy może sobie ten program przepisać z Tajemnic Atari 3/92, ale i tak wrzuciłem na serwer
    9. NCOPY - z Tajemnic Atari 2/91. Nie udało się odzyskać w całości, ale COS zidentyfikował nagłówek programu. Nie warto odzyskiwać
    10. Plikowa wersja gry WarGames. Nie udało się odzyskać - jest sporo błędów. Ale i tak nie warto, bo WarGames już jest na necie i to w kilku wersjach plikowych.

    Ogółem - 6 nowych plików na serwerze.

    Ogólnie rzecz biorąc, całe to konwertowanie Radiokomputera to był prawdziwy chrzest bojowy dla nowego narzędzia do konwersji kaset mojego autorstwa. Zapraszam na stronę domową projektu A8CAS po kod źródłowy narzędzia. Jest tam też łatka do emulatora Atari800, dzięki której można do emulatora wczytywać oraz zapisywać(!) pliki CAS, WAV oraz HEX. Ogółem - 100% pełna emulacja magnetofonu, world's first!

    Na razie to wszystko tylko pod Linuksa, ale postaram się w wolnym czasie skompilować to też dla Windows.
    • 34:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jan 2010
     

    Krotki:

    Przynajmniej do czasu, aż ktoś rozgryzie format bloków T2600.


    Pytalem o to Sebana, znanego specjaliste od tego typu rzeczy. Mam nadzieje, ze nie obrazi sie jak zacytuje fragment jego odpowiedzi:

    Seban:

    niestety w przypadku Turbo2600 nie pomogę, znam ten system, bo go kiedyś używałem i poznałem go właśnie jak był prezentowany w radiokomputerze. Gdzieś na kasetach znajdę trochę użytków do niego. Nie analizowałem jednak nigdy formatu zapisu... w tamtych czasach byłem na to za "cienki"... a potem nie miałem jakoś okazji sie temu przyjrzeć.... swego czasu na forum AtariArea była rozmowa z Ryszardem Mausbergiem który złapał kontakt do człowieka z firmy SZOK która nota bene nadal działa w Świebodzinie, człowiek ów miał udostępnić dokumentację oraz to co pozostało mu po tym systemie... jednak kontakt się urwał :(

    ->link<-

    tutaj Pet/BB wspomniał jak to wyglądało: ->link<-
    tutaj Ryszard wspomniał że udało mu się nawiązać kontakt: ->link<-
    tutaj była dyskusja o sofcie do T2600: ->link<-
    tutaj to co zgrałem z moich taśm szpulowych: ->link<-

    na pewno mam jeszcze sporo audycji RK na szpulach, jednak czasu na doprowadzenie do stanu używalności mojego M2404S jak na lekarstwo :(

    (...) W razie czego służę pomocą jeżeli trzeba będzie przerysować jakieś schematy czy przenieść soft. To co mogę zrobić obecnie ze swojej strony to zejść do piwnicy i poszukać kaset z tym co się zachowało w formacie zgodnym z T2600. Ja oczywiście mam nagrane wszystko z prędkością 600-900 bodów bo samego interface nie posiadałem :( ale format był zgodny jednynie prędkość transmisji gdy się posiadało interface rosła do 2600bps.


    Dzieki Seban za info!

    Krotki:

    Ogółem - 6 nowych plików na serwerze.


    Dzieki za pomoc, wrzuce do katalogu uzytkow.

    Krotki:

    Ogółem - 100% pełna emulacja magnetofonu, world's first!


    Gratulacje. To naprawde wielka rzecz.

    Krotki:

    Na razie to wszystko tylko pod Linuksa, ale postaram się w wolnym czasie skompilować to też dla Windows.


    O to, to! Wersja Windowsowa jak nabardziej sie przyda :).
    • 35: CommentAuthorBas
    • CommentTime7 Jan 2010 zmieniony
     

    "Seban":

    na pewno mam jeszcze sporo audycji RK na szpulach, jednak czasu na doprowadzenie do stanu używalności mojego M2404S jak na lekarstwo :(


    Więc może warto by było poprzegrywać te audycje RK które są na szpulach, mam sprawnego M 2405 S więc jakbyś je udostępnił to przegram.

    Albo jak nie chcesz oddawać cennych nagrań w niepewne ręce a mieszkasz niedaleko Katowic to mogę wypożyczyć szpulowca.
    • 36:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime9 Jan 2010 zmieniony
     
    Udało się skonwertować drugą wersję Super Monitora, oraz 2 brakujące pliki z kaset1_A.mp3. Są to:
    2. Turbo 2600 kopier+opis (tzn. jest w nim i kopier, i instrukcja do poczytania)
    7. Coś, co wg. ze zdjęcia okładki Płatka, nazywa się "Turbo 2600", jednakże program ten nie wyświetla żadnej informacji, a po wgraniu wydaje "beep" i czeka na wgranie kolejnej części. Podejrzewam, że jest to loader, który należy umieścić przed programem w systemie Turbo2600.

    Ciekawostka: ww. program "Turbo 2600" jest pierwszym jaki napotkałem, który został nagrany w prędkości 2600 bodów! Skonwertował się do CAS poprawnie (sumy kontrolne się zgadzają); można go też poprawnie skonwertować do WAV używając mojego a8cas-convert; ale niestety gdzieś w mojej spatchowanej wersji Atari800 jest błąd, który uniemożliwia wgranie tego programu do emulatora. Zatem wgrałem na serwer także wersję ze zmniejszonym baudrate do 2500 baud (z tym emulator sobie radzi).

    Oczywiście programu z tą prędkością nie da się wgrać na prawdziwym Atari bez interfejsu do Turbo 2600. Zrobiłem więc w tym celu także wersję z prędkością 900 baud.

    Niebawem nowe wydanie A8CAS z obsługą rekordów Turbo 2600 o różnych prędkościach, która umie obliczać sumy kontrolne dla Turbo 2600 - przydaje się to przy odzyskiwaniu kaset z błędami. Postaram się też poprawić ten błąd w Atari800.
    • 37:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime9 Jan 2010
     
    Update: Nowa wersja liba8cas (0.2.0) i patcha do Atari800 (0.1.1) już na stronie.
    Dodano obsługę rekordów Turbo 2600 z wysokimi baudrate. Emulator poprawnie wczytuje pliki z baudrate nawet rzędu 2600. Czyli plik "Turbo 2600 (2500 baud).cas" wgrany wcześniej na serwer okazuje się niepotrzebny.
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Jan 2010
     
    Super!

    A ja wrzucilem kolejne dwie strony kaset na serwer - sczegoly poszly na priv.
    • 39:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime10 Jan 2010
     
    Z pliku Nowe3/sideA.mp3 nie odzyskałem nic - poproś Płatka, żeby podgłośnił magnetofon podczas zgrywania tego pliku, bo sygnał jest za słaby.

    Natomiast sideB.mp3 już jest w porządku - odzyskałem wszystko. Czyli:
    1. Moon Patrol (Avalon Hill)
    a reszta z Radiokomputera:
    2. Error Copy 1.0 - instrukcja
    3. Error Copy 1.0
    4. Badanie funkcji kwadratowej
    5. Lotnictwo polskie w II wojnie światowej
    • 40:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Jan 2010
     
    Platek czyta to wiec pewnie podesle lepszy plik. Za druga strone wielkie dzieki.
    • 41:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime12 Jan 2010
     
    Na stronie A8CAS update: binarki dla Windows.
    • 42:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jan 2010
     
    Na serwerze jeszcze raz strona A kasety, z ktora byl problem. Platek napisal jednak, ze to wszystko co sie dalo zrobic, jest ona po prostu podniszczona.

    Do tego jeszcze jedna kaseta (strona A i B), ale bez opisu, wiec nie wiadomo, co na niej jest.
    • 43:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime16 Jan 2010
     
    @Krotki
    Bardzo mnie ucieszyły informacje o pracy nad taką funkcjonalnością emulatora :) Wersja pod Windows przetestowana - test polegał na załadowaniu River Raida i dotarciu do 23 mostu.

    Miałem KSO Turbo 2000 w wersji cartdridge'owej (programy ładowało się przez R D gwiazdki). Jest dostępny dump carta na AO, nie działający pod emulatorem - ma to chyba związek z tym, że na prawdziwym sprzęcie cartdridge również też nie działał dopóki nie podłączyliśmy do komputera przerobionego magneta (z zasilaniem z portu joya)?
    • 44: CommentAuthorMaciejF
    • CommentTime17 Jan 2010
     
    Witam,
    co prawda utworzyłem nowy wątek, ale wiąże się z tym, więc pozwoliłem sobie napisać kilka zdań...

    W "Radiokomputerze" były emitowane programy autorstwa
    Dariusz Rogozińskiego - "Iron Soft".

    Z tego co pamiętam to oprócz kilku użytków napisał grę edukacyjną z geografii: "Podróże po Polsce".

    Do dziś pamiętam, że przy tej grze spędziłem sporo czasu i wtedy nawet polubiłem trochę geografię - ponieważ gra polegała na poprawnych odpowiedziach na pytania z geografii Polski i przemieszczaniu się autobusem z miasta do miasta.

    Próbowałem się skontaktować z autorem ,ale niestety mi nie odpowiedział na mojego maila.

    Do tej pory biernie przyglądałem się forum, ale gdyby ktoś miał tę grę byłbym bardzo wdzięczny za podesłanie Kazowi do kolekcji, skąd można byłoby ją pobrać.

    Miło byłoby znowu pograć na emulatorze w jedną z lepszych gier edukacyjnych jakie zrobiono na Atari.
    • 45: CommentAuthorMaciejF
    • CommentTime17 Jan 2010
     
    @Krotki
    Podziwiam to co robisz.
    Nie wiem skąd bierzesz chęci i zapał, ale dzięki Tobie na emulatorze znowu mogłem posłuchać dźwięków wgrywanych z magnetofonu. A to przecież ponad 20 lat minęło ....
    • 46:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime18 Jan 2010 zmieniony
     
    Dzięki Kaz za nową "stronę A" - niestety nic się nie da zrobić. Taśma jest zniszczona. Wątpię żeby coś się z niej wczytało nawet na prawdziwym magnetofonie.

    Z nowych plików - "brak_opisuA.mp3" zawiera kolejno:
    1. Turbo Tape (CASA) - program opisany w Atariki. Plik CAS jest identyczny z XEX-em umieszczonym tamże;
    2. BL/C ver. 0.2 - miniloader do plików binarnych - taki "wykrzyknik"
    3. WarGames - gra w formacie COM - była już na innej kasecie, tym razem udało się odzyskać
    4. Znowu BL/C, tym razem w wersji 0.9
    5. Neptune's Daughters - plik CAS identyczny z tym na Atarimanii (Atari Smash Hits 3), więc nie umieszczam na serwerze.

    Plik "brak_opisuB.mp3" natomiast zawiera 7 programów w Turbo 2600, w prędkości 2600 bodów. Żadnego nie udało się odzyskać - przyczyna nie leży w złej jakości sygnałe (jest czysty i wyraźny), ale raczej w kiepskiej jakości magnetofonie, na którym oryginalnie były te pliki nagrywane z Atari. Nie spisuję taśmy na straty, ale będę musiał posiedzieć trochę nad algorytmami w A8CAS żeby to odzyskać. Ale to kiedy indziej.

    galu: A8CAS póki co nie obsługuje turbo. Ale jestem na dobrej drodze - na razie udało mi się pod emulatorem wczytać z WAV-ów kilka programów w AST. Za jakieś 2-3 tygodnie to udostępnię. Jakbyś mógł podzielić się wiedzą nt. tego jak w KSO następuje przełączanie magnetofonu w tryb turbo (np. za pomocą portu joysticka lub po jakiejś linii w SIO), no i miał WAV-y z programami, to będę wdzięczny.

    MaciejF: dziękuję. Wystarczy coś zacząć, osiągnąć jakiś fajny efekt, po czym z braku czasu odłożyć sprawę na 3 lata. Po takim czasie, gwarantuję, rzeczona sprawa będzie Ci się śnić po nocach.
    • 47:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime21 Jan 2010
     
    Ponieważ i tak wszyscy czytamy Atari Area, to nie będę już tutaj wklejał nowinek dot. A8CAS, tylko tam. Zapraszam.
    • 48:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime26 Jan 2010
     
    @Krótki
    Nie znam zasady działania Turbo 2000 ani nie posiadam już żadnych nagrań.
    Pisząc o zrzucie cartdridge'a miałem na myśli te dostępne tutaj - ->link<-
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Jan 2010
     
    Tak przy okazji Galu to odsialem z tych CAS-ow co podeslales to co juz mamy, a reszte wrzuce wkrotce do katalogu gier.
    • 50: CommentAuthorMaciejF
    • CommentTime31 Jan 2010
     
    "Podróże po Polsce" moja prośba jest już nieaktualna - Poklik odszukał w swoich zbiorach poszukiwaną grę edukacyjną.