atarionline.pl Projekt druku 3D dla IDE Plus - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Cześć.

    Czy ktoś może myślał nad zrobieniem obudowy w technologii druku 3D dla interfejsu IDE Plus?

    Samo urządzenie jest dosyć genialne i mi osobiście naprawdę podobają się jego możliwości, ale całość wygląda dosyć słabo.
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Oct 2019
     
    ...wygląda jak twardziel z dodatkową płytką , gdybym coś takiego pokazał na początku lat 90 to myślę że by przeszło :-) ,nie ma tragedii .
    Zrobieniem ?,czyli zaprojektowaniem i wydrukowaniem rozumiem.
    Jakby był projekt mógłbym pomóc ,mam kumpla co drukuje różne rzeczy na zamówienie ,parę sztuk nie problem .
  2.  
    IRATA4 tu masz info na temat tego rozszerzenia: ->link<-

    W dużym skrócie, jest to kontroler IDE montowany do Arari serii XE wyposażonych w złącze ECI, posiadający dodatkowo swój ROM. Standardowo chodzi pod kontrolą SpartaDOS X i wykorzystuje ten system naprawdę fajnie. Puszczałem z IDEPlus większość prac na ubiegłorocznym SillyVenture.
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime11 Oct 2019
     
    .. a ja puszczałem na Silly 100% prac + jedną Arsanticę po SIO ;)

    Notabene, to nie tylko ECI, bo pod innym kątem masz PBI dla serii XL.

    Jeśli dojdzie do konkretnego projektu to jestem poważnie zainteresowany - projektant musi jednak mieć na uwadze, że są wersje A, B, C które są jednolite pod względem złącz i przełączników, oraz D i bodaj S, które mają dodatkowe przyciski min. do sekwencyjnego rotowania podmontowanych obrazów ATR. Jeśli potrzebne będą jakieś wymiary, bądź płytka z interfacem do zwymiarowania to służę pomocą.
  3.  
    Pin, pamiętam, pamiętam. :) I dodatkowo byłeś inspiracją dla mnie, bo miałem IDEplus już od jakiegoś czasu ale nie mogłem się do niego zabrać.

    Ja mam wersję C, która już jest świetna, ale gdyby ktoś chciał się pozbyć wersji D lub S (w tej chyba był też Covox, o ile pamiętam), to proszę o info.
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime12 Oct 2019
     
    Niestety A, B i C sypią się z Rapidusem, a "paczowane" pod turbo interfejsy miewały problemy z formatem starszym niż APT i po modzie musiałem raz przeformatować od zera dysk. Ale do ogarnięcia ;)
  4.  
    Nie mam Rapidusa, więc nie mam problemu. Bardziej zależy mi na przycisku do przełączania ATRów. :)
    • 8:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime14 Oct 2019
     
    Zapisałbym się na 1 sztukę. Rev C. ;)
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 Oct 2019
     
    jak już ktoś by robił, to niech zrobi pod "abcds" - przecież to nie problem ;)

    biorę dwie.

    Hehehh, ale temat. Nikt nie robi projektu a już się zapisują :D
    • 10:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime15 Oct 2019
     
    @pin: nie zapisałem się. Napisałem, że zapisałbym się - w domyśle, jak już ktoś będzie robił projekt :)
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Oct 2019
     
    To zawsze jest piękne, jak ludzie się zapisują na coś (czy to gra czy hardware), chcą już nawet wpłacać pieniądze... a brakuje kogokolwiek, kto by chciał tę grę czy hardware zrobić :D

    Druga strona medalu - jak jest zapotrzebowanie, to bywa, że i pojawiają się chcący to zapotrzebowanie zaspokoić. Więc nadzieja jest :)
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Nov 2019
     
    Pracownia mojego kolegi o którym wspomniałem w poście nr 2.