atarionline.pl Nowa gra "Peril" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Oct 2019 zmieniony
     
    Dobra wiadomość. Vladimir Zuniga poinformował, że pracuje nad wersją dla Atari XL/XE swojej gry z Atari 2600 pod tytułem "Peril". Mnie się ta gra na 2600 bardzo spodobała, kolejne poziomy są urozmaicone, co rzadkie w takich grach, wymagających dużej zręczności.

    Jak widać na zrzutach z emulca, wykorzystywany jest hires. Podkolorowanie służy do wyeksponowania ruchomych przeszkód. Według autora do tworzenia gry wykorzystuje tylko edytor tekstów i kompilator CC65.

    Prac nad wersją dla A2600 tutaj:

    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Oct 2019 zmieniony
     
    Na A2600, wersja robocza, 12 pierwszych poziomów:

    • 3: CommentAuthorAdam
    • CommentTime16 Oct 2019
     
    Dodam tylko dla przypomnienia, że autor Vladimir Zúñiga to ten koleś, który robi świetne grafiki inspirowane grami (można m.in. kupić je na koszulkach), pisaliśmy o nich na głównej w 2017 roku: ->link<-
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime16 Oct 2019
     
    Warto wspomnieć, że Włodek robi również grę Doremi z łapaniem nutek
    • 5: CommentAuthorAdam
    • CommentTime17 Oct 2019
     
    No właśnie - autor udostępnił pliki robocze prostej gry DoReMi (Beta WIP) i prosi o opinie:
    XEX: ->link<-
    ATR: ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Oct 2019
     
    Moja opinia jest taka, że wygląda to fajnie. Pomysł prosty, ale wciąga. Z tym, że pierwsze nutki są za szybko. Poziom powinien wzrastać nieco łagodniej.
    • 7:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime17 Oct 2019
     
    Zaś tutaj znajduje się malutki gameplay:
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Oct 2019
     
    Fajna ta gierka na A2600 ,coraz poważniej zaczynam myśleć o przeróbce A2600 tzn o normalnym wyprowadzeniu Video wraz z dźwiękiem .
    wiecie może jak to zrobić ?
    No i przydał by się jakiś cart z wejściem na SD umożliwiający wgrywanie nowinek , taka tańsza alternatywa ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Oct 2019
     


    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Oct 2019
     
    Przepraszam, ale w jaki sposób według Ciebie wrzucenie tych filmików wiąże się z wątkiem o grze "Peril" albo autorem?
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Oct 2019
     
    nie ma związku ,na upartego ATARI
    - może być ?
    na Atari 2600 ogólnie są fajne gry ,off top jak by nie patrzeć skasuj jak przeszkadza .
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Oct 2019
     
    A nie możesz po prostu wstawiać właściwe treści we właściwych miejscach? Pliz.
    • 13: CommentAuthorAdam
    • CommentTime19 Oct 2019 zmieniony
     
    Wracając do tematu wątku, czyli gry "Peril": Vladimir udostępnił pliki ATR i XEX z wersją testową gry, a wkrótce potem poprawkę:

    Vladimir Zuniga:

    PERIL XL/XE

    First Demo (8 screens)

    Looking for testing and feedback :)

    Vladimir Zuniga:

    This version has tighter controls, I am hope is not too easy. I really enjoy crafting those black and white tiles for the background. It's fun and challenging to create good looking 1 bit tiles, so I think I will keep the monocromatic scenery :)


    Link do ostatniego pliku:
    ->link<-

    Link do wątku na Facebooku w otwartej grupie "Atari 8-bit Computers":
    ->link<-
    • 14:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime19 Oct 2019
     
    A tutaj jest gameplay gry Peril:
    • 15: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime19 Oct 2019
     
    dzięki Zbylu, twoje filmiki często bardzo się przydają mi do newsów na mechanism.fr
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Oct 2019
     
    @zbylu
    wielkie dzięki za filmik :).
    1:15 efekt przyciemnienia tła podczas pracy laserów to strzał w dziesiątkę ,ogólni fajnie wykorzystane możliwości Atarynki .
    • 17:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime19 Oct 2019
     
    @gorgh
    Cieszę się, że filmy się przydają :).
    ps.
    Mam nadzieję, że nikomu na forum nie przeszkadza ich zamieszczanie (co prawda od czasu do czasu).
    • 18: CommentAuthorPecet
    • CommentTime19 Oct 2019
     
    W sumie z tym przyciemnianiem to powinno być na odwrót.
    A sama gra... moje pierwsze skojarzenie to komnatowa Super Cobra;)
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Oct 2019
     
    @Pecet
    Właśnie że nie , "laser" nie rozjaśnia tła tylko oślepia ,tam nie ma ściany a przestrzeń ,wzrok tak działa ,murki robią się wyraźniejsze , dla mnie efekt w dechę i widzę go prawidłowo .
    • 20: CommentAuthorPecet
    • CommentTime20 Oct 2019
     
    IRATA, w mojej części wsi, jak piorun walnie w nocy, to rozświetla niebo, a nie ściemnia. Nie wiem, może w twojej części jest inaczej;) Natomiast kurczenie/rozszerzanie tęczówki działa z opóźnieniem. Wystarczy wyjść z jasnego pokoju i wejść do pokoju ciemnego. Dopiero po jakimś czasie oczy 'przyzwyczają się' i zaczniemy cokolwiek widzieć.
    • 21:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime20 Oct 2019
     
    Bez savestatów nie ma szans :D
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Oct 2019 zmieniony
     
    @Pecet
    Piorun nie rozświetla nieba a co najwyżej podświetla chmury :-) .Najwidoczniej nie miałeś do czynienia z fotografią ,ani nie bawiłeś się w nagrywanie filmów , zauważ że zdjęcia robione pod słońce są przyciemnione ,tak samo jak każde wykonane w stronę źródła silnego światła ,zapewne masz komórkę z nagrywaniem/aparatem to sam sprawdź .Poza tym w grze przedstawiona jest inna skala którą ów efekt znakomicie podkreśla i dodaje dramaturgii,taki słup światła lasera musi być kurewsko mocny i stąd taki efekt .Super że to zaimplementowano w grze BRAWO .

    Tak działa oko -jak światło cię oślepi to pierw jest kurewsko ciemno nim znów wzrok się przyzwyczai , a jak działa oko to wiem gdyż jednego z najlepszych profesorów okulistyki mam w rodzinie :-D
    • 23:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime20 Oct 2019
     
    Eee, z tym że kamera/aparat przyciemnia obraz to NIECO popłynąłeś - tzn tak się faktycznie dzieje, ale nie wynika z tego, do czego dążysz, a tylko do tego, że urządzenie pracuje w AUTOMACIE i próbując wyrównać jasność w panice którąś z niżej wymienionych nastaw zmienia.
    Wystarczy zablokować ekspozycję (tj. czas migawki, ISO, przesłonę) i nici z Twojej teorii - efektem będzie tylko wielki błysk, tzw. przepalenie. Gdyby tak było, to 99% koncertów byłoby nieoglądalnych. (zresztą te nagrywane amatorsko właśnie tak wyglądają)

    Co do oka to tutaj mogę tylko powiedzieć, że nasze oczy z grubsza także pracują na automacie :D
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Oct 2019
     
    @mav
    no właśnie , zresztą zależy co nagrywasz ,jak nagrywasz normalną scenę przy normalnym oświetleniu i nagle wyskoczy mocne światło to tak się właśnie dzieje.
    Jeżeli chodzi o oko to nigdy nie przyzwyczai się do oślepiającego światła i to normalna reakcja by nie oślepnąć ,najlepiej to widać podczas jazdy pod słońce , wszystko staje się ciemniejsze i słabo widać .

    Fajnie że wiesz o co mi chodzi :-) ,podoba ci się ten efekt w grze ?
    Dodaje dramaturgii :-D
    • 25:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime21 Oct 2019
     
    Szczerze mówiąc kompletnie nie analizowałem tego tak dogłębnie, nie przeszkadzało mi to, ale też nie poczułem, że "to jest właśnie to!!!" :)
    Aczkolwiek w sumie chyba faktycznie z dwojga wyborów, czyli jaśniej przy laserach, czy ciemniej przy laserach, wybieram opcję nr 2, czyli tak jak jest, ale nie znajduję tutaj takiego głębokiego uzasadnienia.

    Jak to kiedyś mi odpowiedział pewien kelner, jak go zapytałem, czemu leci Janosik przy podawaniu udźca, ten głęboko się zastanowiwszy, zbierając swe szare zmęczone komórki, odpowiedział głośno i wyraźnie "bo tak jest fajnie". No.
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Oct 2019
     
    Ciekawe, czy to w ogóle przez autora zamierzony efekt, czy uboczny? :)
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Oct 2019
     
    @Kaz .... i jeszcze prądem kopie ,jasne że zamierzony ,w końcu ktoś wie jak zrobić fajną grę .
    Zresztą twój pomysł z podświetlaniem planszy w grze Kamila też jest w dechę ... a może to niezamierzony efekt ;) ?
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Oct 2019
     
    Gdybyś kiedyś zaczął się interesować zależnościami grafiki monochromatycznej i wyświetlania na niej duszków to może byś zrozumiał, że pytanie jest zasadne.
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Oct 2019 zmieniony
     
    duszki można wyświetlać bez względu na tryb,nie wiem jaka,i czy jest zależność .
    Interesowałem się , rozmawiałem z koderem bo robię grę w Hi Res no może nie tak do końca ,ale coś w tym kierunku ....
    Wiem co masz na myśli i wiem co chciał autor gry przedstawić , zauważ że przy innych przeszkodach na duszkach tego efektu nie ma :-)

    ... no tak ,teraz widzę , ale też inne nie przechodzą przez tło .

    Obyś się mylił i oby autor zamierzenie zrobił ten efekt -bo jak dla mnie jest MEGA .
    • 30: CommentAuthorAdam
    • CommentTime4 Nov 2019
     
    Pojawiła się wersja beta gry Peril:

    XEX: ->link<-

    ATR: ->link<-
    • 31:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime4 Nov 2019
     
    A także gameplay :)
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Nov 2019
     
    O! to ta gra z fajnymi efektami,każda plansza to nowe doświadczenia,różne przeciwności,różni przeciwnicy fajnie zobrazowani i zadanie które musimy wykonać,trochę dziwnie brzmi ten rytmiczny dźwięk helikoptera,mnie się kojarzy z grą "ROBIN HOOD"no na sterydach ;)wolał bym jakieś tło muzyczzne na kanale i dźwięki -Fluid Kha się kłania .
    A, no i tryb to chyba podcolorowany HIendCOLOR ;-)
    • 33:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime14 Nov 2019
     
    Pojawiła się nowa beta gry Peril:
    • 34:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Nov 2019 zmieniony
     
    Coraz bardziej mi się podoba ta gra.
    @zbylu jakbyś miał zamieścić jakieś ostatnie plansze to daj cynk,ostrzeżenie,nie chcę psuć sobie zabawy.
    • 35: CommentAuthorAdam
    • CommentTime17 Nov 2019 zmieniony
     
    Zbylu pisząc o nowej becie miał na myśli te pliki:

    ‎Vladimir Zuniga:

    New Beta
    • More screens
    • More game mechanics
    • Changes in sprites


    XEX: ->link<-

    ATR: ->link<-

    Wątek na AtariAge: ->link<-
    • 36: CommentAuthornosty
    • CommentTime18 Nov 2019
     
    Czemu plansze się tak wolno rysują? To zamierzony efekt?
    • 37:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime25 Nov 2019
     
    Najnowsza beta (03) gry Peril: