atarionline.pl Covox i VBXE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorRocky
    • CommentTime30 Oct 2019
     
    Postanowiłem zainstalować to ustrojstwo (P-Covox). Rzadko używane, ale czasem się przydaje..
    Sądziłem, że problem współbytności z VBXE został rozwiązany, a tymczasem w głośnikach słychać zakłócenia podczas wymiany danych z VBXE np. w ST-NIIC, Old School..
    Covoxa mam wrzuconego na $d600, jak sugeruje instrukcja no i ten adres więcej programów używa..
    Gdyby można było go wyłączyć z poziomu U1MB (w menu jest ficzer on/off choć przydałby się jak dla VBXE z wyborem adresu).. Lotharek stwierdził, że nie ma sensu taka opcja, bo Covox jest przeźroczysty.. ja widzę, że jednak ma.
    Ktoś z tym walczył?
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Oct 2019
     
    Mam VBXE i Covoxa, zwrócę na to uwagę.
    • 3: CommentAuthortebe
    • CommentTime30 Oct 2019
     
    jeśli Covox i VBXE używają $d600 to będzie problem, nawet pod Altirrą to słychać
    • 4: CommentAuthorRocky
    • CommentTime31 Oct 2019
     
    wg ultimate vbxe jest na $d620..
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime31 Oct 2019
     
    Powinno być $D640 lub $D740.
    • 6: CommentAuthorRocky
    • CommentTime31 Oct 2019 zmieniony
     
    mono: jakkolwiek.. nie zmienia to faktu, że jeśli mam spięte wyjścia dźwięku covox i pokey to przy ustawieniach w obu przypadkach strony $d6xx, vbxe wprowadza zakłócenia dźwięku (może to problem produkcji, które trzaskają po całej stronie $d6xx, a nie powinny.. co nie zmienia faktu).

    Przejście z covoxem na stronę $d700 też nie do końca, gdyż vbxe też może pracować również pod tym adresem (część produkcji działa tylko pod takim adresem).
    Pozostaje dla covoxa $d500, ale znowu pewnie znajdę produkcje, które mają na sztywno $d600..

    Dla pełnej elastyczności przydałoby się tym sterowanie z poziomu Ultimate, jak dla vbxe wraz z wyborem adresu.. aktualnie muszę albo przestawić adres covox na $d500, albo trzymać we wnętrzu jakiś pstryczek..

    Jakieś inne opcje?
    • 7: CommentAuthortebe
    • CommentTime31 Oct 2019
     
    produkcje dla VBXE które działają na sztywno pod jakimś adresem należy wyrzucić do kosza, to nie wina VBXE że ktoś napisał błędnie soft
    • 8: CommentAuthormono
    • CommentTime31 Oct 2019 zmieniony
     

    Rocky:

    może to problem produkcji, które trzaskają po całej stronie $d6xx, a nie powinny..

    Niekoniecznie musi to być wina programisty. Nie wiem, jak jest P-COVOX skonstruowany, ale być może to wina niepełnego dekodera (np. dekodowanie tylko A0 i A1) przez co zapis do $D640 trafi też do pierwszego kanału COVOX-a, zapis do $D641 trafi do drugiego itd. Musiałby się wypowiedzieć konstruktor P-COVOX-a.
    • 9: CommentAuthorRocky
    • CommentTime31 Oct 2019
     
    Jest taki program D2D, który w domyśle ma jakiś adres inny niż $d600.. może ktoś wie jaki jest domyślny adres... żeby grało na $d600 trzeba z linii poleceń odpalić.

    Która strona byłaby lepsza dla covoxa.. $d500, $d700.. tak, żeby nic tego nie zakłócało? Za sprawą VBXE raczej $d600 jest spalona.. a może istnieje inne rozwiązanie jak to odfiltrować.
    • 10: CommentAuthorRocky
    • CommentTime3 Nov 2019
     
    Z braku odpowiedzi sam potestowałem..
    I tak, jedynym sensownym adresem dla covoxa jest $d700 (spośród $d500, $d600, $d700).
    przy $d500 w kanałach słychać transmisję side
    przy $d600 w kanałach słychać VBXE.
    Oczywiście, jeśli pod Ultimate przestawimy VBXE na $d740 to pewnie i na $d700 będzie słychać VBXE, co oznacza, że nie ma uniwersalnego rozwiązania i w menu U1MB przydałby się odpowiedni przełącznik adresów jak dla VBXE.

    Co ciekawe, taki program D2D do odtwarzania sampli domyślnie nie gra na żadnym z powyższych adresów..?
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 Nov 2019 zmieniony
     
    Ja mam D2D skonfigurowane pod $D700 i jest ok.

    Rocky - tak przy okazji, próbowałeś przestawiać z U1MB adres rejestrów VBXE mając aktywny rdzeń emulacji GTIA?

    Co do odpalania z CP, to lepiej sobie zrób konfig do RUNEXT, u mnie np.:

    WAV,CAR:X.COM,B:\PROGRAMS\D2D.EXE /C $D700 /5 %
    • 12: CommentAuthorRocky
    • CommentTime4 Nov 2019
     
    Pin.. nie używam rdzeni GTIA..

    Co do runexta to ok, tyle, że nie wszystkie wavy są poprawnie rozpoznawane, chodzi o częstotliwość..
    W D2D przydałaby się możliwość ustawiania adresu..
    • 13: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Nov 2019
     
    Jest możliwość, to raz. Dwa to nie wiem jak te sample przygotowujesz, ale ja nigdy nie miałem problemów z automatycznym rozpoznaniem bitrate.
    • 14: CommentAuthorRocky
    • CommentTime4 Nov 2019
     
    Pin: z GUI nie widziałem, zerknę na najnowszą wersję 1.9, a z linii poleceń to jest...
    Ciekawe, jaki jest adres domyślny.. $d5, $d6 i $d7 nie gra..
    A sample sam nie wiem, generalnie grają ok, ale część nie.. trzeba wprowadzić częstotliwość.. autor d2d na lost miał z tym zagwozdkę :)
    • 15: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Nov 2019
     
    Mam wersję 1.8 a tam:

    [M] - set replay mode -> metoda konwersji 4bit do 4, 8 bit do 4 .., lub wybór Covoxa i adresu jego. Z buta D2D określiło adres jako $D300 (kto tam daje Covoxa ;)) - a - może w limitowanej wersji IDE Plus rev. D tam siedział jednokanałowy covox.
    • 16: CommentAuthorRocky
    • CommentTime4 Nov 2019
     
    pin, jestem ślepy, że hej.. tak przy wyborze M jest wybór 1-5, a poniżej D, na które nie zwracałem uwagi :)
    Fakt $D300 to dziwny domyślny adres...
    • 17: CommentAuthormono
    • CommentTime5 Nov 2019
     
    $D300 to adres PORTA czyli obydwóch portów joysticka, przez który Draco miał podpiety jednokanałowy Covox (tzw. SimCovox). Simius później wbudował go w IDE+.
    • 18: CommentAuthorRocky
    • CommentTime5 Nov 2019
     
    Ciekawostka na temat D2D.. gdy gra covoxem jest mniejszy transfer z HD, a gdy się przejdzie na pokeya większy (SIDE ledwo co wyrabia na 65536 Hz).. w przypadku covoxa.. jest jeszcze luz..