atarionline.pl Będzie "Prince of Persia" na Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime10 Jul 2021

Kwestia sposobu korzystania z carta. Atari Blast korzysta z niego jak z dodatkowej pamięci. PoP korzysta z carta jak z dysku więc musi dane gdzieś przeczytać - tak jakby to czytał z dysku. Trzeba na tę grę patrzeć nie jak na cart plus opcjonalnie dysk a raczej jak na dysk plus opcjonalnie cart. Taka decyzja autora portu.
    • 2: CommentAuthortebe
    • CommentTime10 Jul 2021

gdyby autorem portu był ktoś z Polski hejtowi nie było by granic ;)
    • 3: CommentAuthorpigula
    • CommentTime11 Jul 2021

Tebe - idea ładowania tego z prędkością sio 1x to dla mnie jakiś żart. Z Toms'a 720 u mnie gra nie rusza, z sio2sd już tak. Dobrze, że jest wariant pod carta, bo z fizycznego nośnika w życiu bym tego nie uruchomił...
    • 4:

CommentAuthorJacques
    • CommentTime11 Jul 2021

@Piguła
    Spróbuj wyłączyć buforowanie w T720.
    U mnie nie pozwalało załadować PoP z CA-2001 TMD.
    • 5: CommentAuthoras...
    • CommentTime12 Jul 2021

Nawet overmind-a, czy totaldase, można było odpalać z buforowaniem...
    • 6:

CommentAuthorJacques
    • CommentTime12 Jul 2021

To pytanie do autora wiadomo czego, dlaczego buforowanie szkodzi temu xBiosu.
    • 7:

CommentAuthormiker
    • CommentTime12 Jul 2021

@as...: Overminda oryginalnego nie (prosił o wyłączenie buforowania), wersje poprawianą przez Hardów juz można.
    • 8: CommentAuthorpigula
    • CommentTime12 Jul 2021

Buforowanie w Tomsie wyłączyłem... nawet 2 różne wersje nagrywałem na dyskietki (najnowszą w 2xSD i 1xDD oraz starszą 2xSD i kupa.. w pewnym momencie zwis. Nie chce mi się z tym walczyć... bo i tak żadnej przyjemności z takiej formy gry mieć nie będę.. zrobię sobie dodatkowego sic!a i dopiero wtedy spróbuje się tym pobawić...
    • 9: CommentAuthoras...
    • CommentTime12 Jul 2021

Czy leci z nami XXL ??
    XXL może by trochę węgla dowalić w leaderze ...?
    • 10:

CommentAuthorJacques
    • CommentTime18 Sep 2021 zmieniony

Najnowsza, świetna moim zdaniem propozycja obrazka tytułowego PoP po przeróbkach Jose:

P.S.
    Nie, niestety nie wiadomo czy ta grafika będzie użyta w grze...
    • 11: CommentAuthormono
    • CommentTime18 Sep 2021 zmieniony

• 12: CommentAuthortebe
    • CommentTime18 Sep 2021

• 13: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime18 Sep 2021

No i to rozumiem. Łezka aż się w oku kręci. Czuć tą magię i klimat - oczywiście prywatnie oceniam, że jest super i była by w grze milion razy lepsza. Aż chce się grać, czuć baśniowy klimat.
    • 14:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime19 Sep 2021 zmieniony

najlepsza i oryginalna jest grafika z myszą,te wszystkie inne propozycje to zwykłe kalkomaństwo czy z okładek czy z gier z innych systemów.

Nie rozumiem też czemu demko z pałacu działa bezpośrednio na silniku gry - czyżby oszczędzanie pamięci ? -ha,ha

Stare Demko bodaj Gonza bije te silnikową animacje na łeb i takowe powinno się znaleźć w pełnej grze.
    • 15: CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime19 Sep 2021

Oryginalna - na pewno. Najlepsza - kwestia gustu, ja uważam inaczej :-)
    • 16:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime19 Sep 2021

no zgadzam się po części,mogłaby po grafice z myszą wskakiwać oryginalna plansza znana np z PC czy Amigi gdyż ta była najbardziej popularna i zapisała się na kartach historii,za to grafika z myszą jest ładna,niemożliwa do wyświetlenia np przez commodore he,he i wyróżniałaby wersję Atarowską.
    Nie rozumiem natomiast"walki"z pamięcią,przecież gra i tak ma wyjść na carcie,no i szkoda że nie można uruchomić jej z dysku.
    • 17: CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime19 Sep 2021

No właśnie jest w wersji dyskietkowej - tylko bardzo wolno się wczytuje. A wersja na carcie jest taka... krzywa bo cart nie jest wykorzystywany jako pamięć o dostępie bankowanym ale w zasadzie jako dysk - dane z niego są wczytywane do pamięci i dopiero wtedy używane. Stąd "walka" o pamięć - musi być miejsce na grafiki itp. Bo na carcie są w formie bezpośrednio bezużytecznej.
    • 18:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime19 Sep 2021

... ja ... czyli generalnie z początku to miała być wersja pod stocka a wyszło że jest większa... nie wiem po co takie udziwnianie... ech
    • 19: CommentAuthorrbej1977
    • CommentTime6 dni temu

Ta gra wyjdzie w tym dziesięcioleciu?.
    • 20: CommentAuthortebe
    • CommentTime6 dni temu

bo autor konwersji zdobywa wiedzę na temat sprzętu na który portuje "na gorąco"
    • 21: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 dni temu

.. wyjdzie, tyle że zamiast Jaffara na końcu będzie Mario ;)
    • 22:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime6 dni temu

... jak to ! nie wyszło ?
    @pin to w co ja tam na tym streamie grałem ? ;)
    ...zatrułeś mnie oparami z tego e-szluga

Oj tam,oj tam,sporo gier na Atari nie ma intra,niektóre się w połowie albo pod koniec zawieszają ... a Prince of Persja mnie puki co pasi,do końca tej wersji nie doszedłem,winc jest łokej,a jok nic tam ni ma to kit,commodorowcowi tym co jest i tak usta zamknąć można,a jak nie to są inne metody ;).
    @pin takim stalowym prętem to tempo napitalania w ciało nieco miękkie byś utrzymał ? - bo początek może być trudny,ale później spuchnie.

;)
    • 23: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime2 dni temu

Gość który robi konwersję dopiero uczy siebie Ataryny, kiedy wyjdzie trzeba pytać u źródła