atarionline.pl Gravity Worms - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    @maly_swd - dziwi mnie Twoja postawa ogólna, od dłuższego czasu zresztą.
    • 2:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    Już sprzedaje: ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    Dziwi mnie to że przyp... się do ludzi którzy piszą coś. Nie chcesz to nie kupujesz/ nie grasz - to jest podstawowa zasada.

    I nie ma znaczenia czy to Xxl czy ktokolwiek inny. Robicie gów...syf w każdym możliwym wątku i nie mam zamiaru przyklaskiwać całemu stadu - bo tak wypada.

    Jak będę chciał napisać sobie grę która będzie działała tylko na jednym komputerze (egzemplarzu) to będę miał gdzieś czyjeś zdanie - serio.

    Ten portal schodzi na psy przez takie podejście. Pisałem to już wcześniej i mówiłem też podczas rozmowy tel. z Kazem. Róbcie tak tak dalej a będziecie sami w tym swoim miodnym sosie się bawili.
    • 4:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    @Voy: Sprzedaje ale czy wiesz przez jaką firmę to robi? Masz już fvat z danymi firmy i wiesz że ma zawieszoną działalność? Jeśli tak to zwracam honor i należy to zgłosić.
    • 5:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    Nie będę się powtarzał, co XXL w styczniu wypisywał w odzewie na prośbę opublikowania wersji, która trzyma się standardu pisania na małe Atari.

    Link do CEIDG wrzuciłem parę postów wcześniej. Rejestr jest publicznie dostępny: ->link<-
    • 6: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime9 Feb 2020 zmieniony
     

    maly_swd:

    należy to zgłosić

    Nie ma takiego obowiązku, ja nie zgłoszę ;P

    Osoba, która jest świadkiem przestępstwa albo posiada wiarygodne informacje o jego popełnieniu ma tylko obywatelski obowiązek zawiadomienia o nim. Żadne regulacje prawne nie nakazują osobom, pod groźbą kary, informowania o popełnieniu przestępstwa.

    ->link<-
    • 7: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Feb 2020 zmieniony
     
    @Voy: no i? czegos sie obawiasz? firma zarejestrowana jest w rumunii (mamy nizszy vat) to z troski o klienta - placi mniej.
    • 8:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    Bawcie się dobrze. Mam lepsze zajęcia niż czytanie tego.

    Trzymam kciuki za kolejne fajne gry które pojawią się na Atari.
    • 9: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    @maly_swd: spokojnie, nie zauwazylem ze to ciagle te same osoby :-) wyluzuj.
    • 10: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    Poproszę o informację o cenie i sposobie zakupu.
    • 11:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime9 Feb 2020 zmieniony
     
    @xxl: ok, dzięki za wyjaśnienie; zwracam honor.

    Nie odpowiedziałeś jeszcze na moje pytanie z postscriptum posta nr 45 ze strony 9.
    • 12: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Feb 2020 zmieniony
     
    @ilmenit: rozumiem, ze chodzi o GW wersja dla atari z u1mb?

    cena to 100 zl brutto dla osob fizycznych,

    wyslij dane do faktury na xxl@atari.pl z dopiskiem GravityWorms u1mb, po oplaceniu faktury, gre otrzymasz w zalaczniku mailem.
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    @maly_swd: z patoscena trzeba ostro ;-)

    • 14:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime9 Feb 2020 zmieniony
     
    Z patokoderami też. :)

    Zerknij wyżej i odpowiedz mi w końcu na pytanie z końca postu 45 ze strony 9. Żebyś nie trudził się szukaniem, wklejam poniżej:

    Polecam przedostatni akapit: ->link<- Użytkownicy pobrali twój program legalnie, zgodnie z licencją, modyfikacja była niezbędna do prawidłowego działania. Twoja strona z patcherami do gier już nie spełnia tego warunku. Parafrazując: dlaczego pomagasz ludziom przerabiać te gry? Kłania się akapit trzeci z podanego przeze mnie wyżej linku.
    • 15: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    @xxl - zakładasz, że ten model biznesowy ma sens, biorąc pod uwagę cenę (100 PLN brutto) i to, że osoby legalnie uzyskujące wersję freeware, zgodnie z art. 6 dyrektywy 2009/24/WE oraz art. 75 ust. 2 pkt 3 u.p.a. mogą tą wersję dekompilować, dostosować do potrzeb kompatybilności z U1MB a nawet w celu tej kompatybilności przekazać innym osobom?
    Czy też uważasz, że ten artykuł Prawa Autorskiego nie dotyczy przypadku Twojej gry?
    • 16: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime9 Feb 2020 zmieniony
     

    ilmenit:

    zakładasz, że ten model biznesowy ma sens, biorąc pod uwagę cenę (100 PLN brutto)

    To jest cena dla posiadaczy U1MB, więc wydaje się, że zawiera tak zwany "podatek od luksusu" :]

    W Apple Store to działa :D
    • 17: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    @zbyti - no tak, kto bogatemu zabroni ;)
    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    Czyli w świetle tego o czym wspomniał Ilmenit problem nie istnieje a roszczenia z tytułu "licencji" są wprost bezpodstawne. Tak więc o co ostatecznie ten harmider?

    Gra w wersji U1MB ponoć dostępna jest już w dwóch miejscach w sieci, dodatkowo zasłyszałem pogłoski o torrentach choć to, to w tym wydaniu to chyba lekka przesada ;)
    • 19: CommentAuthorRocky
    • CommentTime10 Feb 2020
     
    xxl: jeśli chcesz się przysłużyć światu Atari i zmotywować autora U1MB do poprawek, to nie tędy droga.. raczej będzie to skutek odwrotny..
    Abstrahując od tej gry, która jest taka sobie..
    Twoja postawa działa destrukcyjnie na społeczność Atari. Dzielisz ludzi, powodujesz wrogość i wypływ negatywnych emocji. Robisz to celowo i z premedytacją.
    Tego typu osoby należałoby traktować jak szkodniki i wykluczać ze społeczności.
    • 20: CommentAuthorpin
    • CommentTime10 Feb 2020
     
    polityka podobnie działa w obecnych czasach, zabiło to np. jeden z tematycznie głównych kanałów irc dla Atari.

    Poza tym - Rocky - nie odrobiłeś lekcji, to nie są kwestie do poprawki U1MB tyle co rejestry pozostawione na przyszłość pod ew. nowe zastosowania.
    • 21: CommentAuthorxxl
    • CommentTime10 Feb 2020
     
    @ilmenit: nie nie mozesz. jest wersja platna. klient nie moze poprzez modyfikowanie kodu programu zmieniac go np. z wersji freeware w wersje platna.

    @Rocky: wiem, powinienem to dac za darmo. tak?
    • 22: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime10 Feb 2020 zmieniony
     
    @xxl
    Obiektywnie: wybrany przez Ciebie model biznesowy freemium (niekompatybilność wersji darmowej z U1MB) jest mało efektywny, ponieważ w Polsce użytkownik wersji freeware może legalnie pozyskaną wersję oprogramownia modyfikować w celu uzyskania jego kompatybilności z innym oprogramowaniem i sprzętem ->link<- . To, że jednocześnie chcesz sprzedawać taką wersję kompatybilną to Twój wybór, ale użytkownicy mają w pełni prawo darmową wersję zmodyfikowaną w celu kompatybilności modyfikować oraz udostępniać. Tutaj prawo działa na korzyść konsumenta i na niekorzyść autora praw majątkowych. Polecam zastanowić się nad innym modelem biznesowym (np. mniej poziomów w wersji darmowej) i przestać rządać usunięcia wersji kompatybilnych.
    Subiektywnie: o ile uważam, że jesteś świetnym programistą i mam podobne do Ciebie zdanie na temat sprzętu stock i zmodyfikowanego, Twoje zachowanie uważam za szkodliwe dla i tak małej społeczności „retro-Atari”. Sprzeczki z Pinem były na granicy śmieszności i bycia męczącymi. Szacunek z mojej strony straciłeś, kiedy zacząłeś „straszyć policją” administratorów serwisu. Wytocz Voyowi albo Kazowi proces cywilny. Przegrasz go, o ile w ogóle do procesu dojdzie, bo każdy rozsądny sędzia uzna znikomą szkodliwość społeczną czynu nawet bez wgłębiania się w to, że według prawa nie masz racji. Jeżeli do procesu dojdzie zakładam, ze będzie zrzutka na prawników i w tym przypadku chętnie się dorzucę, a także polecę przeciwko Tobie dobrego prawnika od kwesti oprogramowania. Bo nie podoba mi się, gdy ludzie mający wspólne hobby zaczynają się wzajemnie „podpierdalać”...
    • 23:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime10 Feb 2020
     
    @Xxl: Kiedy będzie gra w formie karta? Lub dyskietki? Czy wydajesz sam czy może przez kogoś?

    Nie chcę przegapić tytułu. Jak coś to dopisz mnie proszę do listy "oczekujących".
    • 24:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime10 Feb 2020
     
    No właśnie, ja też nie widzę konkretów na temat wydania fizycznego i prosiłbym o jakieś szczegóły i podanie ceny takiego wydania.
    Jeśli jest gdzieś jakaś lista, proszę o dopisanie mnie.
    • 25:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Feb 2020 zmieniony
     
    Abstrahując od tej gry, która jest taka sobie..
    Twoja postawa działa destrukcyjnie na społeczność Atari. Dzielisz ludzi, powodujesz wrogość i wypływ negatywnych emocji. Robisz to celowo i z premedytacją.
    Tego typu osoby należałoby traktować jak szkodniki i wykluczać ze społeczności.

    Hmmm... robi się coraz grubsza afera... ;o

    Widzę na tym forum dwie osoby o tym samym imieniu, trzyliterowej ksywie oraz solidnym, wieloletnim atarowskim doświadczeniu, których raczej NIGDY nie da się przegadać i przekonać do innej racji. Tak po prostu. :P
    • 26: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime10 Feb 2020 zmieniony
     
    Subiektywne zdanie @ilmenit jest wyrazicielem mojej równie subiektywnej opinii.
    • 27: CommentAuthorxxl
    • CommentTime10 Feb 2020 zmieniony
     

    ilmenit:

    Szacunek z mojej strony straciłeś, kiedy zacząłeś „straszyć policją” administratorów serwisu.


    zalamuje rece. opinie najlepiej wyrabiac sobie na podstawie rzeczy ktore mialy miejsce... moglbys wskazac dokladnie gdzie tak zrobilem ?
    to jest szkodliwe - opowiadanie pierdol, pozniej mialkie umysly, ktore i tak teraz widac sredio odrozniaja fakty of fikcji zaczna to powtarzac... dolewasz g.
    • 28: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime10 Feb 2020
     

    solo/ng:

    bo wszyscy tutaj to poziom IQ gaśnicy

    xxl:

    mialkie umysly, ktore i tak teraz widac sredio odrozniaja fakty of fikcji

    • 29: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime10 Feb 2020 zmieniony
     
    @xxl - abyś nie robił z ludzi idiotów, o jakiej reakcji w takim przypadku pisałeś "będę musiał zareagować" prosząc dwukrotnie publicznie administratorów o usunięcie plików, ponieważ naruszają według Ciebie Twoje prawa autorskie?
    • 30: CommentAuthorxxl
    • CommentTime10 Feb 2020
     
    @ilmenit: jeszcze Ci odpowiem. zastanow sie co bys zrobil w sytuacji gdy wydales gre ktora nie uruchamia sie na "dowolnie wybrany sprzet" po czym wychodzi crack ktory dziala na tym sprzecie ale takze nieprawidlowo dziala (nie latwo to stwierdzic odrazu) na sprzecie standardowym - podstawowym dla ktoreo wydales gre. w koncu zorientowales sie dlaczeo dostajesz tone maili "dlaczego nie dziala" na standardowym atari - w sieci rozgrywki tworzone sa na podstawie tego cracka (nazwanego v2) - wszyscy laduja ta wlasnie blednie dzialajaca (wieszajaca sie) gre - nawet na konkursach... piszesz grzecznie zeby usunieto cracka i dostajesz w odpowiedzi "zobaczymy".

    a Ty mi mowisz ze strasze kogos policja... puknij sie w glowe.
    • 31: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime10 Feb 2020
     
    @xxl - abym nie musiał się "pukać w głowę", poproszę o odpowiedź na moje pytanie
    • 32: CommentAuthorxxl
    • CommentTime10 Feb 2020
     

    ilmenit:

    Abyś nie robił z ludzi idiotów, o jakiej reakcji w takim przypadku pisałeś "będę musiał zareagować" prosząc dwukrotnie publicznie administratorów o usunięcie plików, ponieważ naruszają według Ciebie Twoje prawa autorskie?


    zacutuj co odpowiedzialem... Kaz mnie zapytal o jakiej reakcji mowie a ja na to... zacytuje:

    xxl:

    @Kaz: poprosze o usuniecie tego materialu - to chyba oczywiste.
    • 33: CommentAuthorxxl
    • CommentTime10 Feb 2020
     
    @ilmenit: napisz mi gdzie kogos strasze policja.
    • 34: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime10 Feb 2020 zmieniony
     
    @xxl - zdecyduj się zatem, czy twoim argumentem jest to "bo crack nie działa", czy to, że planujesz sprzedawać wersję płatną i crack jest według ciebie nielegalny. Dodatkowo pisałeś, że wersja "scrackowana" jest identyczna z twoją wersją, więc twoja wersja też jest wadliwa i prosiłbyś o jej usunięcie...?
    Gdzie "straszysz policją"? - jest coś takiego jak wnioskowanie dedukcyjne, i podobnie jak więcej osób tak zrozumiałem twoją wypowiedź. Zatem może powinieneś się zastanowić jak pisać inaczej, aby uniknąć nieporozumień w przyszłości i być odebranym przez czytających poprawnie.
    • 35: CommentAuthorxxl
    • CommentTime10 Feb 2020
     
    @ilmenit: widzisz. nie zrozumiales/ nie doczytales i odrazu wyobraznia podpowiedziala Ci "straszy policja".

    zenada.
    • 36: CommentAuthorxxl
    • CommentTime10 Feb 2020
     
    @zbyti.. f.kin szit... niestety to moze byc prawda...
    • 37: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime10 Feb 2020
     
    @xxl

    podmiot domyślny «podmiot niewyrażony oddzielnym wyrazem, lecz dający się wywnioskować z form orzeczenia»

    Takie wnioski nasuwają się miałkim umysłom jak mój gdy ktoś w sporze z kolegami powołuje się na prawa krajowe/międzynarodowe z resztą już Ci to pisałem ale nie zechciałeś tego przyjąć do wiadomości.
    • 38: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime10 Feb 2020
     
    xxl, robisz z ludzi idiotów i sprowadzasz w dyskusji ich do swojego poziomu. Z mojej strony EOT.
    • 39: CommentAuthorxxl
    • CommentTime10 Feb 2020
     
    to moze straszylem ekskomunika?

    :D

    ja piernicze...
    • 40: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime10 Feb 2020 zmieniony
     

    xxl:

    to moze straszylem ekskomunika?

    Prawa autorskie to chyba prawo świeckie? Nie śledziłem ostatniego synodu więc nie wiem tego na pewno ;)
    • 41: CommentAuthorxxl
    • CommentTime10 Feb 2020
     
    eeee, ktos tu juz pisal chyba ze nie mam "moralnego prawie" do czegos tam ;) chyba kodu gry. albo sprzedawac gry - nie cytowac wypre sie bo nie pamietam.
    • 42: CommentAuthorRocky
    • CommentTime10 Feb 2020 zmieniony
     
    xxl: nie xxlu drogi.. tu nie chodzi o ten program, tylko o Twoją postawę.
    Zrobiłeś sobie jakąś krucjatę przeciwko autorom U1MB.. po co.. nie wiem..
    Buntujesz, straszysz ludzi w imię jakiejś ideologii.. po co.. nie wiem..
    • 43: CommentAuthorxxl
    • CommentTime10 Feb 2020
     

    Rocky:

    straszysz ludzi w imię jakiejś ideologii


    czym albo jak strasze? konkretnie.
    • 44: CommentAuthorpin
    • CommentTime10 Feb 2020
     
    ja się nie boję dla przykładu ;)
    • 45: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime10 Feb 2020
     
    "Kłam Pinokio, kłam!" :D
    • 46: CommentAuthorxxl
    • CommentTime11 Feb 2020
     
    Rocky zdjety strachem nie znalzl ale patrzy jak drzy z trwogi patoscena i skreca sie w bolu gdyz wyczuwa jak obraca sie w pustkowie bez mieszkanca...

    a tym czasem poczta przyszlo to:
    • 47:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime11 Feb 2020
     
    Gratuluje !!
    • 48:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Feb 2020
     
    A ja nie gratuluję. Byłem jednym z uczestników Silly Venture, który oddał na grę 10 punktów. Nie zrobiłbym tak, gdybym wówczas wiedział, że gra jest celowo tak napisana, żeby nie działać na jakichś sprzętach, a autor będzie obrażał, straszył i manipulował ludźmi, którzy się z takim podejściem nie zgadzają.
    • 49: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime11 Feb 2020
     
    Fajnie by było, jakby któryś z adminów usuwał wątki takie jak ten. Potrafią zohydzić skądinąd fajne hobby.

    Wszędzie to samo.
    • 50:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Feb 2020
     
    Niestety, częścią tego hobby jest również obecność takich tematów, które ludzi bulwersują, irytują, denerwują. Też wolałbym nie czytać jak ktoś kogoś obraża, nie czytać o wojenkach, nie czytać o sporach albo nie widzieć zachowań, które podnoszą ciśnienie - ale niestety życie jest inne. Jedyne co mogę zalecić - to pomijanie wątków, które irytują. Mnie czasem się udaje, ale czasem też nie.