atarionline.pl Silly Venture 2k20 (+1) - uniting all ATARI scenes since 2000! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime20 Jul 2021 zmieniony
     
    Bardzo bym prosił osoby/grupy, które planują wystawić pracę w jakiejkolwiek kategorii na jakąkolwiek platformę ATARI o info na atari(at)sillyventure.eu

    W temacie maila wpiszcie "Compo".

    Nagród jest naprawdę sporo, ale nie chciałbym zostać ze statuetkami/medalami za prace w kategoriach, które ostatecznie się nie pojawiły.

    Z góry dziękuję!

    Jeśli informacje będą napływać szybko - uruchomimy dział Zapowiedzi na stronie SV, podając jedynie platformę, kategorię konkursową oraz prawdopodonieństwo oddania pracy - autorzy/grupy pozostaną anonimowi do czasu compo na SV2020+1.
    • 2: CommentAuthortebe
    • CommentTime20 Jul 2021
     
    a nie lepiej wysłać już teraz wszystkim nagrody uczestnikom, a oni je odeślą jak nic nie wystawią ;)
    • 3:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime20 Jul 2021
     
    @tebe: hehe ;)
    • 4:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime20 Jul 2021 zmieniony
     
    Dziękuję za pierwsze zgłoszenia prac! Pewne zaskakują (w sensie kategoria/platforma), jest kilka perełek, więc będzie co oglądać. Smuci jednak brak zgłoszeń dot. gier na małe Atari. Póki co nie mamy ani jednej pracy. Przypominam, że czeka bardzo ciekawa nagroda w tej kategorii ufundowana przez RJ'a 1307:



    Zestaw składający się z konsoli Atari 7800 PAL z zamontowanym modułem Ultimate Atari Video (UAV), dzięki któremu uzyskano wyjście Composite i S-Video oraz Dragonfly SD Cartridge. Wystarczą dwie prace, aby odbyło się compo. Jeśli zgłoszeń nie będzie - nagroda z automatu ląduje na edycję zimową.
    • 5:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Jul 2021 zmieniony
     
    Miło mi zakomunikować, że do puli nagród na letnią edycję Silly Venture dołącza...



    O szczegółach poinformujemy już wkrótce!

    Nie zapomnijcie o pracach na compo! :)

    20-22 sierpnia, Gdańsk - ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Jul 2021 zmieniony
     
    Na kolejnej edycji SV nie mogło zabraknąć "Silly Fudges" od naszego sponsora:



    Dzisiaj przyszły do nas 2 kartony słodkości, łącznie 15 kg (!!!) nieba w gępie, którymi będziemy częstować wszystkich obecnych na imprezie! :)





    Serdecznie dziękujemy, Rafał!

    p.s. Papierki na krówki projektował mOOnie/MSB (thx, Bro!)
    • 7:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime27 Jul 2021
     
    Krówki są mega pyszne... już 0.5kg z wersji testowej przeszło testy na "produkcji" ;D
    • 8: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime27 Jul 2021
     
    ; )
    • 9: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime28 Jul 2021
     
    zgłaszam się na zewnętrznego testera!
    • 10:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime28 Jul 2021
     
    @Szeryf: wiedziałem... :D

    Wiele osób pyta o prace na compo, jak wygląda obecnie sytuacja... nie będę pisał szczegółów, bo być może lada dzień reaktywujemy dział "DEKLARACJE", ale tak na szybko (na chwilę obecną):

    VCS: 1 x MSX, 1 DEMO
    ATARI XL/XE: 6 x POKEY MSX, 1 x COVOX MSX, 6 x GFX, 6 x INTRO 256b, 3 x DEMO
    ATARI ST/STe: 3 x MSX YM2149, 2 x MSX 4CHN, 7 x GFX, 1 x INTRO 128b, 3 x DEMO, 4 x GAME
    ATARI LYNX: 1 x DEMO?
    ATARI FALCON: 1 x GFX
    ATARI JAGUAR: 1 x GAME, 1 x DEMO

    I parę WILD'ów. To co wymieniłem to są rzeczy deklarowane na 100% (oprócz LYNXa, póki co brak info), nie ma prac które są niepewne.
    • 11:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime29 Jul 2021 zmieniony
     
    Kochani, w dniu dzisiejszym ustaliliśmy wejściówki na letnią edycję Silly Venture. Nie było to proste, ponieważ wysokość standardowych wejściówek (przy aktualnej liczbie uczestników na liście - ok. 120) w takim miejscu, przy tak kosmicznym budżecie - w żaden sposób i tak nie pokrywa kosztów związanych z organizacją. Oczywiście wierzymy, że będzie nas więcej, ale w covidowej rzeczywistości wszystko jest możliwe. Dlatego oprócz opcji standardowych dodaliśmy inne, które być może nam to zrekompensują.



    Panowie - 130 zł
    Panie - 60 zł
    Sofa-Sceners (online, z możliwością głosowania) - 50 zł
    Dzieci i młodzież do lat 15 - bezpłatnie

    Tutaj znajduje się bardziej szczegółowy cennik z płatnościami online wraz z opisem: ->link<-

    Oczywiście można zapłacić także na miejscu. W porównaniu z rokiem 2019, Panie i Panowie w parach płacą cenę niższą o 10 zł, natomiast Panie o 40 zł mniej (a w tym roku o 70 zł). Możemy także obiecać, że cena wejściówki na party nie zostanie podwyższona.



    Już tylko trzy tygodnie pozostało do letniej, jubileuszowej edycji Silly Venture! Nadszedł więc czas, aby zmierzyć się z kolejnym harmonogramem, który zostaje zaprezentowany na ten moment w wersji beta :)

    CZWARTEK - 19 sierpnia

    godz. 15:00 - spotkanie organizacyjne, możliwość rozstawienia sprzętu itd. dla uczestników
    Osoby chcące pomóc w przygotowaniach do imprezy tradycyjnie mile widziane i pożądane :)

    PIĄTEK - 20 sierpnia

    godz. 07:00 - otwarcie bram
    godz. 10:00 - prezentacja produkcji demoscenowych od VCS, po XL/XE, ST/STe, Lynx, Falcon i Jaguara
    godz. 13:30 - Crazy Compo
    godz. 15:00 - prezentacja najlepszych produkcji demoscenowych z Silly Venture na przełomie 20 lat - część #1
    godz. 17:00 - turniej w grę "Last Squadron" firmy Sikor Soft na Atari XL/XE
    godz. 18:00 - oficjalne otwarcie imprezy - projekcja na telebimach wewnątrz stadionu! darmowe piwo (bez limitu)
    godz. 21:00 - koncert KK / Altair (2 x Atari 2600)
    godz. 22:00 - compo #1 (wszystkie platformy) - gfx, msx, wild

    SOBOTA - 21 sierpnia

    godz. 11:00 - pobudka z Red Bullem
    godz. 11:15 - premiera... jeszcze nie mogę zdradzić :)
    godz. 12:00 - streamowany koncert cTrixa (Melbourne/Australia) na gAtari 2600
    godz. 13:00 - Grzegorz Żbikowski / LK Firebird opowie o historii działalności jako wydawcy na 8-bitowym Atari
    godz. 14:00 - tort artystyczny z okazji 35-lecia Atari ST i 20-lecia Silly Venture! uczta dla oczu i podniebienia!
    godz. 15:30 - prezentacja najlepszych produkcji demoscenowych z Silly Venture na przełomie 20 lat - część #2
    godz. 16:00 - WHIP! Pong Compo
    godz. 17:00 - prezentacja video z oficjalnego otwarcia w piątek, darmowe piwo (bez limitu)
    godz. 18:30 - zbiórka przed stadionem, przejazd autokarem do Gdańska-Brzeźna - projekcja dem na plaży!
    godz. 21:00 - powrót autokarem na party-place
    godz. 21:30 - compo #2 (wszystkie platformy) - intro, demo & game compo

    NIEDZIELA - 22 sierpnia

    godz. 10:30 - ogłoszenie wyników, rozdanie nagród
    godz. 14:30 - zamknięcie bram
    • 12:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime29 Jul 2021
     
    W harmonogramie imprezy uległa zmiana dot. compo w piątek - tutaj skupimy się raczej na grach oraz pracach wild, natomiast w sobotę typowo scenowy demo stuff - msx, gfx, intro, demo.
    • 13: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime29 Jul 2021
     
    :O - super, popieram taki rozkład compotów na 100%


    Szkoda tylko że nie ma quizu TeDeCa

    Brakuje prezentacji związanej z jakimś hardware.... może właśnie to ta niespodzianka o 11...??? :)

    Po ile bilety na autokar? ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime29 Jul 2021
     
    @Szeryf: ;) transport free w obie strony, proszę Pana.
    • 15: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime29 Jul 2021 zmieniony
     
    ...to babcię wezmę.
    • 16:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime30 Jul 2021
     
    A dla VIP będzie przelot helikopterem ze stadionu na plażę :)

    *mam nadzieję że nie spaliłem niespodzianki
    • 17:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Jul 2021
     
    @maly_swd: :D :D :D
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Jul 2021
     
    Dochodzą kolejne zapowiedzi prac - doszło m.in. 1 demo więcej na VCS oraz 1 demo więcej na ST. Postaram się zrobić listę na dniach, ale wrzucę ją na forum.
    • 19:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime31 Jul 2021
     
    Dziękuję wszystkim za pierwsze wpłaty! Każda wejściówka (od "sofa sceners" po "strong support") jest małym krokiem, który pomaga pozytywniej patrzeć w przyszłość. Mam nadzieję, że po letniej edycji SV będę miał dla Was więcej dobrych wiadomości - ale to nie zależy tylko ode mnie.
    • 20:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime31 Jul 2021
     
    Czy ma ktoś może VCS w wersji NTSC i mógłby przywieźć na SV w sierpniu? PILNE.
    • 21:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime1 Aug 2021 zmieniony
     
    Anonimowy darczyńca (jak siebie określa - "fan Antica") ufundował tablet graficzny "WACOM One S" dla zwyzięzcy pierwszego miejsca w ATARI XL/XE GFX COMPO.

    Więcej o tablecie dowiecie się m.in. stąd:



    Dziękujemy! My też kochamy ANTICA! :D
    • 22:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime1 Aug 2021 zmieniony
     
    Sytuacja z pracami na compo jest coraz lepsza, natomiast są jeszcze kategorie, w których jest ona niepewna, przez co nie wiem jak się przygotować jeśli chodzi o trofea. Bardzo bym prosił osoby, które szykują prace na compo, a jeszcze o tym nie poinformowały - o info na atari(at)sillyventure.eu lub zostawiając wiadomość prywatną na messengerze.

    Z góry dziękuję!
    • 23:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Aug 2021 zmieniony
     
    Ponieważ dostaję coraz więcej pytań w mail'ach odnośnie strefy gastro na party-place, podaję skrócone menu :)

    HOT DOG - 7 ZŁ
    ZAPIEKANKA - 11 ZŁ
    FRYTKI - 8 ZŁ

    ŻUREK - 8 ZŁ
    PIZZA MARGHERITA - 14 ZŁ
    DODATEK - 2 ZŁ

    PIERŚ Z KURCZAKA - 18 ZŁ
    Grillowana pierś z kurczaka, podana na sałatach z frytkami steakowymi

    KANAPKA Z WIEPRZOWINĄ - 15 ZŁ
    Pieczywo pszenne, wieprzowina, coleslaw, ogórek, Jalapeño, sos bbq

    KAWA - 10 ZŁ
    LATTE, CAPPUCCINO, ESPRESSO

    No i oczywiście wcześniej zapowiadana już promocja:

    KAŻDA POZYCJA Z WHISKY NA HASŁO "ATARI" - 12 ZŁ

    • 24: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime3 Aug 2021
     
    "każda pozycja"...hmmm
    • 25: CommentAuthortebe
    • CommentTime3 Aug 2021
     
    ja poproszę o zarezerwowanie dla mnie głównej nagrody z każdej kategorii, tak na wszelki wypadek ;)
    • 26:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Aug 2021
     
    @szeryf: spokojnie :) zwykle trwa to od 3 do 7 dni ;) wytrzymaj :D

    @tebe: ostro :)
    • 27:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime3 Aug 2021
     
    @szeryf Nie znam pozycji "na whisky" ale ceny zachęcają do eksperymentów :D
    • 28:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Aug 2021 zmieniony
     
    @Hospes: i to jest riposta... ;)

    A tak z innej beczki:

    Bardzo bym prosił osoby, które planują przyjazd na letnią edycję SV o dopisywanie się do listy obecności, która znajduje się na oficjalnej stronie imprezy: ->link<-

    Wiemy, że wielu z Was o nowej liście dowiaduje się dopiero teraz - powstała ona kilka tygodni temu, aby na nowo się policzyć - jest to bardzo ważna kwestia, a czasu jest coraz mniej. Z góry dziękuję! <3

    Dodam tylko, że wśród osób które zadeklarowały swój udział w imprezie (poprzez dopisanie się do listy) zostanie wylosowana nagroda :)
    • 29: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime3 Aug 2021
     
    @grey: dzieki, SV bawi, karmi i uczy ;)

    @hospes: ale ta pani z Twojego plakatu to tak na mnie patrzy jakby nie byla pewna czy ja te 12zl mam - podawać czy nie...

    To ja żurek może raczej wezmę... żurek jest po 8zł
    • 30:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Aug 2021 zmieniony
     
    @szeryf: :D

    Miło mi zakomunikować, że Redakcja magazynu...



    ...przekazuje nam 5 półrocznych prenumerat dla zwycięzców konkursów na letniej edycji SV2020+1!

    Z uwagi na fakt, że pismo jest polskojęzyczne - nagrody powędrują oczywiście do osób z Polski.

    Dziękuję, Lapusz!
    • 31:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Aug 2021 zmieniony
     
    Szybkie wieści z frontu... prac przybywa, ale są kategorie, w których jest gorzej. Jedną z takich jest game compo na ATARI XL/XE. Nadal nie mamy zgłoszonej żadnej pracy w tej konkretnej kategorii. Jeśli sytuacja się nie zmieni, to nagroda poleci z automatu na zimową edycję SV :) Dlatego jeśli czegoś jeszcze nie wiemy - prosimy o info.
    • 32:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 Aug 2021
     
    Wygląda na to, że na Atari XL/XE mogą być nawet 4 gry, co jest dla nas miłym zaskoczeniem :) Ogólnie prac przybywa, i być może trzeba będzie zrobić "przetasowanie" w harmonogramie i jakoś sensownie podzielić to na 2 dni.

    Dziękujemy, no i cóż... prosimy o "wincyj"! :)
    • 33:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Aug 2021
     
    Otrzymaliśmy jedną pracę w kategorii ATARI XL/XE GTIA MSX COMPO. Tradycyjnie, aby compo mogło się odbyć wymagane są minimum 2 prace. Do dzieła! :)
    • 34:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Aug 2021
     
    Już tylko 10 dni!



    Podziękowania dla Hospesa za plakat!
    • 35:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime10 Aug 2021
     
    Jeszcze... ;)
    • 36:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Aug 2021
     
    @Alex: TYLKO ;) robię milion rzeczy dziennie związanych z SV, a i tak ciągle wydaje mi się, że tyle samo przede mną... nie ma to jak samemu sobie postawić poprzeczkę ;)
    • 37:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Aug 2021
     
    Pula nagród zostaje powiększona o kolejne trofea! :) Tym razem jest to Pecus, który przekazuje nowy, zafoliowany pakiecik "Project Sidologie - 8-disc luxury box-set"!



    Co to takiego? Więcej informacji pod tym linkiem: ->link<-

    Dzięki, Pecus!
    • 38:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Aug 2021 zmieniony
     
    ...i kolejna porcja nagród od znanego polskiego wydawcy, czyli RETRONICS:



    Są tutaj zarówno nowe, fantastyczne reedycje kultowych pism komputerowych, jak też gry w postaci: "Adam is Me" (Atari XL/XE), "Laura" (Atari XL/XE), "Sołtys" (PC), płyty CD "Synergy" (Gades+stRing), a także coś dla fanów C-64 - książka COMMODORE BASIC w nowym wydaniu :)

    Jurek, dziekuję w imieniu osób biorących udział w konkursach!
    • 39: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime11 Aug 2021 zmieniony
     
    "Już tylko 10 dni!"

    and the crunch begins.. why, God why;)
    • 40:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Aug 2021 zmieniony
     
    @solo/ng: nawet mi nie mów... ;)

    Sytuacja z pracami jest coraz lepsza... niektórzy mobilizują się w ostatniej chwili :) Co chwilę przychodzą nowe prace na compo - nawet w kategoriach, które nie były brane pod uwagę ;) W niektórych jest ich więcej, niż w 2019 roku!

    Czekam z projektem votek do samego końca... głosowanie co prawda on-line, ale niektórzy wolą tradycjnie na kartce papieru :)

    Wielogodzinny compo-maraton pewny <3 Kocham Was :)
    • 41:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime11 Aug 2021
     
    @greymsdb - a może by w końcu zrobić aplikację na telefon? :)
    • 42:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Aug 2021
     
    @Alex: ale jaką? :)
    • 43:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Aug 2021
     




    Zwiedzanie stadionu - lista chętnych!

    Koszt ok. 20 zł. Trasa zwiedzania obejmuje zakątki i lokalizacje, których nie zobaczycie przychodząc na mecz :) Po odwiedzeniu emocjonujących atrakcji FUN ARENY wycieczki poprowadzone zostaną do: szatni zawodników; kaplicy stadionowej oraz strefy mixed zone, czyli miejsca z którego zawodnicy wychodzą na boisko.

    Osoby chętne proszone są o wypełnienie formularza: ->link<-

    Płatność na miejscu u przewodnika z "Polsat Plus Arena".
    • 44:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime13 Aug 2021
     
    Greyu, a jak wpisać dwójkę?
    • 45:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Aug 2021 zmieniony
     
    @MaW: wpisz się jeszcze raz, tylko podaj inne dane :) Ja tą listę muszę przekazać przewodnikowi.

    W sumie mogłem zrobić więcej opcji do wyboru, ale skupiam się na tylu rzeczach na raz, że czasu brakuje ;)
    • 46:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Aug 2021
     
    Naprawdę warto zobaczyć stadion w całej okazałości i miejsca, która na co dzień nie są dostępne dla publiczności :) Na dniach muszę przekazać listę chętnych dla przewodnika z ramienia Polsat Plus Arena Stadion.

    Nie trzeba w tej chwili nic wpłacać. Koszt tak ja napisałem wcześniej - ok. 20 zł. Można się zapisywać tutaj: ->link<-

    Jeśli ktoś planuje zwiedzanie w większym gronie, to proszę o ponowne wypełnienie formularza.
    • 47:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime14 Aug 2021
     
    @greymsb - party aplikację :) Jak na konferencjach. Harmonogram, mapka, lista uczestników z możliwością kontaktu no i najważniejsze - głosowanie :) Przy tylu programistach na metr kwadratowy aż dziw, że nikt się jeszcze nie pokusił...
    • 48: CommentAuthortebe
    • CommentTime14 Aug 2021
     
    nooo boooo my tylko technologię 8 bit znamy, za starzy jesteśmy na te tęczowe technologie ;)
    • 49:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime14 Aug 2021
     
    Na Androida mogę coś wstępnie sklecić, jak mi ktoś z kontentem pomoże :)
    • 50:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Aug 2021
     
    @Alex: teraz rozumiem ;) pomysł ciekawy :)