atarionline.pl Pytanie: Opóźnienia przy podłączaniu Atari zł.monitora-HDMI - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime8 Feb 2020
     
    Hej :) Od jakiegoś czasu się nie odzywałem na forum, niemniej jednak mam pytanie do tych z Was którzy podłączają Atari przez konwerter AV-HDMI do TV.
    Czy przy zastosowaniu konwertera opóźnienie jest odczuwalne? np w grach?
    Czy też lepiej zamiast podpinać gniazdo monitorowe do konwertera i dawać sygnał na TV użyć Sofii i przejściówki z DVI na HDMI (czy Sofia w ogóle generuje cyfrowy sygnał po DVI czy jest to analog który też trzeba konwertować?)
    Dzięki z góry za odpowiedź :)
    • 2: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime8 Feb 2020
     
    Ja kupisz porządny konwerter (mniej więcej >200 USD) to będziesz miał obraz praktycznie "live".
    Dla porównania na takim tanim chińskim skalerze do HDMI za 50USD opóźnienie około 1-2s jest widoczne (na Krakowskich Retrospekcjach w tym roku jeden z kolegów to demonstrował jak się za bardzo naplaliśmy na zakup grupowy tanich adapterów z Aliexpress :-).

    Czy to przeszkadza bardzo czy tylko trochę irytuje to już każdy musi sam ocenić :-)
    Dla mnie nie do przyjęcia.
    • 3:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime8 Feb 2020
     
    Dzięki za info. Czyli faktycznie może być lipa i może uniemożliwić mi pobicie mojego rekordu w Satan's Hollow więc odpada ;)
    • 4:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime8 Feb 2020
     
    A co polecacie w takim razie (aby możliwie nie wchrzanic się w jakieś opóźnienia sygnału):
    1. Sofia i konwersja z DVI na HDMI (jeśli Sofia daje cyfrowy sygnał to nie będzie chyba problemu? a daje?)
    2. Karta analogowa TV do PCta (na USB)? (niestety w TV mam wyłącznie HDMI)
    3. Zakup malutkiego LCDkowego monitora? (brak miejsca na kineskopowy :/ (małe mieszkanie + dzieci)
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime8 Feb 2020
     
    chwila, zaraz sprawdzę czy na moim tanim klocku da się grać.
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime8 Feb 2020
     
    ok - moim zdaniem opóźnienie jest na tyle minimalne, że np w taki riverraid da się normalnie grać. Mam to:

    ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime8 Feb 2020
     
    Ok dzięki za sprawdzenie :)
    • 8:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime8 Feb 2020
     
    ->link<-

    obecnie czekam na retrotink x2
    • 9: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    Tylko te ceny :-(
    • 10: CommentAuthorSimius
    • CommentTime8 Mar 2020
     
    Sophia DVI generuje sygnał cyfrowy i nie potrzebuje konwertera, tylko zwykłego kabla DVI-HDMI. Chyba, że ktoś potrzebuje zmiksowania obrazu cyfrowego z analogowym sygnałem audio. Istnieją konwertery, które to robią (np. Monoprice).