atarionline.pl Atari Commander 1.81 z SIO2SD ver. 1.3 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpustak
    • CommentTime7 Mar 2020
     
    Witam!
    Znów miałem kilkuletnią przerwę z Atari i wszystko zapomniałem.
    Używam SIO2SD z 2008r. chyba ver. 1.3.(wiem że to już archaiczna sprawa, ale nie potrafię tego zaaktualizować)

    Do obsługi SIO2SD używam Atari Commander 1.81.
    Jak botuje AC.ATR odpala mi się DOSII+/D i muszę wpisać AC żeby odpalić Atari Commandera.
    Jak zrobić żeby Atari Commander botował się w całości odrazu? (bez przerwy na wpisanie AC)
    Kiedyś ktoś mi podpowiedzał i jakoś to zrobiłem, ale niestety nic nie pamiętam. Zmieniałem nazwę AC.COM na AUTORUN.SYS, ale to nie działa.
    Przepraszam za nowy wątek, ale nie znalazłem niczego podobnego.
    • 2:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime7 Mar 2020 zmieniony
     
    Po uruchomieniu DOS'a wpisz:
    JOB AC.COM
    od tej chwili masz bootowalnego Commandera.

    Gdybyś miał problemy tu masz gotowca:
    • 3: CommentAuthorpustak
    • CommentTime7 Mar 2020
     
    Dzięki!
    Chodziło o trzy literki "JOB" :)
    Poradziłem sobie, dzięki za pomoc.

    Czy ktoś ma pomysł jak zaktualizować SIO2SD z ver 1.3 do 3.1 z użyciem tylko i wyłącznie karty SD i plików?
    • 4:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime8 Mar 2020
     
    Podejrzewam, że musiałbyś mieć wszystkie wersje i aktualizować jedna na drugą, bo chyba nie da się zaktualizować wersji 1.3 bezpośrednio do wersji 3.1.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Mar 2020
     
    @pustak, mi się wydaje to wielce prawdopodobne, że się da. (1.3->3.1). Próbowałeś?
    • 6: CommentAuthorpustak
    • CommentTime9 Mar 2020 zmieniony
     
    Próbowałęm zgodnie z pierwszym akapitem tej strony:
    ->link<-

    Ale upgrate nie staruje nic się nie dzieje.
    SHIFT + K3 też nic nie daje.
    Katalog Atari mam, karta SD 2GB zwykła. Nie wiem co robie nie tak.

    Tylko, że próbowałem 1.3 -> 3.1 bezpośrednio.
    • 7:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime9 Mar 2020 zmieniony
     
    Jeżeli JHusak napisał, że prawdopodobnie się da, to spróbuj jak napisał Pajero w drugim poście:
    ->link<-
    • 8: CommentAuthorpustak
    • CommentTime9 Mar 2020 zmieniony
     
    Spróbuje w piątek bo dopadła mnie delegacja.
    • 9: CommentAuthorpustak
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    Aktualizacja do 3.1 przebiegła bez żadnego problemu.
    Ja po prostu nie umiałem wejść w SETUP tego sio2sd (boot z K4)
    Przy okazji się dowiedziałem że miałem jednak wersję 2.3, a nie 1.3 jak myślałem.

    Dzięki za pomoc!

    Niestety, ale Atari Commander 1.81 nie działa z 3.1 prawidłowo - część z obsługą kart SD.
    Ta część nie wyświetla poprawnie zawartości folderu ATARI dlatego montowanie plików pod dyski jest niemożliwa.
    Miałem taki plan żeby zamiast Configuratora 3.5 (który zresztą jest genialny) ustawić sobie w to miejsce AC 1.81 - botując go przy starcie z SHIFTe-em na SIO2SD. (tak się da, sprawdziłem)

    Używam AC w ten sposób, że mam zawsze pod ręką 5-6 gier (na dyskach 2-8 - odpalałem je z poziomu dwóch okien AC). Do tej pory miałem AC pod D1 i myślałem że w ten sposób zwolnię sobie D1.

    Czy jest na to jakiś sposób, czy AC 1.81 i sio2SD 3.1 nie będą funkcjonować razem prawidłowo?
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    zainwestuj w jakiś twardziel, i może to wyglądać np. tak:


    • 11:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    Nie bardzo rozumiem Twoje przywiązanie do AC, bo chyba o wiele bardziej funkcjonalny jest Configurator 'wbudowany' w S2S. Możesz sprawdzić też S2S Manipulator'a napisanego przez Dely'ego.
    • 12: CommentAuthorpustak
    • CommentTime13 Mar 2020
     
    @Xlent
    Przyzwyczajenie do AC i te dwa okna...
    Lubie mieć 5-6 gier pod ręką i robię to tak:
    Gry ustawione pod np D2-D7. Wczytuje AC zmieniam dysk RETURN i gra się wczytuje.
    Configrator 3.5 jest świetny znam go już jakiś czas. Ale nie potrafię botować z dysku np. D3.
    Manipulator'a Dely'ego nie znam muszę sprawdzić. Jak będą dwa okna to będzie to :)

    @pin fajne to rozszerzenie jak to się nazywa?.
    Myślę o rozbudowie mojej jednej 65XE co jest teraz na czasie? Dawno temu rozbudowałem 800 XL - QMEG 4.04, 1MB 4 OS-y i SIO2SD w środku, ale teraz to już chyba co innego.