atarionline.pl Najnowszy Prince Of Persia problem - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime11 Apr 2020
     
    Kiedyś podpytywałem Pecusia o MSDOS działający na partycjach SDX z SIDE, przydałaby się też taka wersja :-)
    • 2: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime11 Apr 2020
     
    W takim razie skoro niektorzy mowia ze da sie to stawiam CHALLENGE:
    Star Vagrant uzywa xBiosa. Jezeli sa ludzie ktorzy twierdza ze da sie napisac taka gre BEZ xBiosa to pokazcie ze sie da.
    Macie teraz duzo czasu. Czekam na wersje gry ktora nie korzysta z xBios i laduje sie z side2.

    Obiecuje ze po sprawdzeniu rozwiazania zostanie ono zaimplementowane oficjalnie w grze.
    • 3: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime11 Apr 2020 zmieniony
     
    Madrafi,

    Zdefiniuj co to znaczy "gra taka jak StarVargrant"?
    Chodzi o gatunek, wielkość fabułę, ilość assetów?

    Podrzuć kilka technikaliów: ile masz danych w grze, jak wygląda mapa pamięci

    W tej chwili kryterium wyzwania jest mało mierzalne.

    Jak dla mnie takie gry już powstały.
    Dla przykładu przywołam Duszpasterza Jana Rzygonia.
    Gra jest rozbudowana, a mimo wszystko mgr inż. Rafał do ładowania wykorzystał procedury CIO z OS ROM. Czyli ruszy ze wszystkiego. Spod MyDosa i SDX, na sio2sd, side, ideplus. Minus - gra wymaga min. 130XE, pożycza sobie dwa banki.

    PS: Nie wiedziałem, że do Magister uwolnił źródła Rzygonia!
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2020 zmieniony
     
    Madrafi - udostępnisz źródła czy ewentualny autor poprawki ma to zrobić w ciemno, bez znajomości wymagań gry?
    • 5: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime11 Apr 2020 zmieniony
     
    Kaz - Madrafi raczej nie chce, aby ktoś łatał jego grę, tylko napisał własną, bez xbios.... ;)

    Przydałyby się tylko lepiej zdefiniowane kryteria "podobieństwa"
    • 6: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime11 Apr 2020 zmieniony
     
    Przeciez Pin napisal ze po ukazaniu sie pelnej gry mozna zrobic cracka :)
    Takze prosze, jest gra z xBios ktora mozecie probowac kastrowac z xBios. sluze pomoca jakby cos bylo nie jasne :D

    Do PoP tez poprosicie mape pamieci, zrodla?

    Ja oczywiscie dla zaangazowanych osob udostepnie potrzebne materialy.
    • 7: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime11 Apr 2020
     
    Dla jasności - czyli nie będziesz miał pretensji jeżeli teoretycznie wypłynęła by wersja demo SV wykastrowana z xBios, oczywiście z wyraźną planszą przedtytułową, że to kastrat?

    Tak tylko pytam, jeszcze nie zaglądałem w plik gry, to nigdy nie był mój gatunek.
    • 8: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime11 Apr 2020 zmieniony
     
    Przeciez otworzylem konkurs na taki plik.
    Jedyny warunek jaki stawiam by udostepnic potem rozwiazanie - jak zmodysfikowac kod gry (zmiana relokacji elementow w pamieci) by uzyskac ten efekt.
    • 9: CommentAuthorRocky
    • CommentTime11 Apr 2020
     
    Coraz bardziej jestem za tym, aby xxla zbanować ze społeczności Atari, gdyż jego niewątpliwy wkład w tą platformę zaczyna przegrywać ze szkodami, które wyrządza..

    xxl: użyłeś określenia "członkowie patosceny".. określenie pato kojarzy mi się z patologią, co dla wielu osób, w tym mnie, jest określeniem obraźliwym.

    Od xxla domagam się przeprosin, a adminów proszę o bana dla tego osobnika.
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime11 Apr 2020 zmieniony
     
    za co mam Cie przepraszac ? uzylem tego okreslenia w stosunku do Ciebie?
    • 11: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime11 Apr 2020
     
    Tak jeszcze dla usciclenia Grzybson,
    Demo Star Vagrant zuywa troche mniej pamieci niz pelna gra (mniej dostepnych lokacji i statkow) Takze rozwiazanie powinno dzialac na pelnej wersji gry,a nie tylko na demie.
    • 12: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime11 Apr 2020
     
    @MADRAFi to jak są egzemplarze prasowe gry to Ty udostępnij egzemplarze "crackerskie" zainteresowanym ;)
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2020
     
    Panowie, lany poniedziałek dopiero za dwa dni, a tutaj już teraz przydałoby się trochę zimnej wody na rozgrzane głowy :D

    Madrafi - ja pytam bez złej intencji. Zrozumiałem, że skoro chcesz oficjalnie zaimplementować rozwiązanie to konkurs dotyczy Twojej gry. Skoro udostępnisz źródła gry osobie chcącej podjąć wyzwanie to ok. To czekamy na chętnych.

    Rocky -xxl używa określenia "patoscena" od lat. Mogłeś mu na ostatnim SV powiedzieć w twarz co o tym myślisz, bo obaj byliście obecni. Albo przekonać Greya do wyrzucenia xxla z party. Teraz to musztarda po obiedzie :)
    • 14: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime11 Apr 2020
     
    Madrafi - dane i kod dekompresujesz wg. potrzeby lub doczytujesz z dysku?
    • 15:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime11 Apr 2020
     

    Kaz:

    Rocky -xxl używa określenia "patoscena" od lat. Mogłeś mu na ostatnim SV powiedzieć w twarz co o tym myślisz, bo obaj byliście obecni. Albo przekonać Greya do wyrzucenia xxla z party. Teraz to musztarda po obiedzie :)


    Trochę średnio, jeżeli brak wcześniejszej reakcji oznacza "uprawomocnienie" takich zachowań i dalsze przyzwolenie na prowokowanie innych ;-)
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2020
     
    Jacques - raczej chodzi o to, że takie wybiórcze działania są nieskuteczne. Albo wszystkie miejsca/fora banują albo dany człowiek przejdzie w inne miejsce i tyle efektu.
    • 17: CommentAuthorpin
    • CommentTime11 Apr 2020 zmieniony
     
    A jest jakiś regulamin tego forum?

    Jeśli zasady wypowiadania się na forum są ściśle określone i ktoś je notorycznie narusza - to są podstawy do zbanowania. Powoływanie się na inne fora jest co najmniej zabawne. Jeśli jednak nie ma żadnych reguł, no to będziemy się tu męczyć do końca świata i jeden dzień dłużej ;)
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Apr 2020
     
    ja to nie wiem skąd ta moda na straszenie wyrzuceniem ludzi związanych z Atari z forum czy ze zlotu,każdy jest inny,każdy prowadzi własne życie a łączy nas właśnie ATARI.Ja na ten przykład forum traktowałem jako czystą rozrywkę,kawałek przestrzeni na którym oprócz zdobycia wiedzy i kontaktów, można się powygłupiać,popisać bzdury,ale również w międzyczasie zauważyłem że niektórzy ludzie kreują sobie w głowach wizerunek i portret psychologiczny danej osoby na podstawie wpisów z forum i powoli swój stosunek zmieniam,bo tych ludzi nie zmienię,a szczere pytania ludzi na zlotach o wiarę"płaską ziemie"to dopiero kubeł zimnej wody he,he.
    Ja tam mam dystans i nie biorę na poważnie obraźliwych,czy poniżających wpisów pod swoim adresem gdyż później niezręcznie będzie nie mnie a właśnie osobie która takie wpisy popełnia.

    Robienie sobie złośliwości w wykonaniu XXLa odbieram jako żart,coś jak wirus Creeper który powstał w latach 70' i na zainfekowanych komputerach wyświetlał hasło"Złap mnie jeśli potrafisz".Nie rozumiem za to akcji z całym szumem wokół cracka XXla gry bo skoro ktoś umie,a to ma być zabawa więc nie powinno być spiny.Natomiast kompletnie nie rozumiem jak można kogoś nazwać frajerem,sprzedawczykiem czy jeszcze innym określeniem z którymi spotkałem się w pierdlu,a powiem wam że nie pasujecie do tamtego środowiska,więc po co używać takich słów ?
    Bawmy się,niech Atari nas łączy,nie dzieli.

    Co innego jak na forum toczone są dyskusje na przykład na temat C64 i jego wyższości nad Atari w dodatku na forum o ATARI,nie po to wchodzę na Forum Atari by czytać złośliwości i bzdury,kiedyś myślałem że Commodore lepsze(lata 90)ale pograłem i w większości dobrych w sensie ładnych gier loadningi przerywały co moment rozgrywkę niszcząc immersje,teraz wiem że w obecnych czasach Commodore znudziło by mnie po roku,na Atari jeszcze nie mam ogarniętego G2Fa a i sporo projektów graficznych w różnych trybach graf czekających na dokończenie ,jak chcę grać w lepsze gry to na pewno nie uruchomię Commodore tylko Ps4/Wiiu/Ps3 albo odpalę Nesa gdzie każda dobra gra przebija Atari i Commodore razem wzięte,ale nie o to przecież chodzi.Więc Ban to jedynie dla zabłąkanych użytkowników innych platform którzy chcą u nas namieszać,a nie dla swoich ;).
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2020 zmieniony
     
    Pin - regulamin jest stały i niezmienny od lat :). I nie powołuję się na inne fora, tylko tłumaczę nieskuteczność tego, co Rocky chciałby osiągnąć.

    Zastanawiające jest to, że od kilkunastu już chyba lat słyszycie sformułowanie "patoscena", nawet z tego co wiem, Pinek sam się posługujesz żartobliwie tym terminem, a nagle czytam "banować!". Tyle razy byłeś z xxlem na zlotach, Rocky zresztą też i jakoś nigdy nie słyszałem, żebyście namawiali kogokolwiek "zbanować go!" albo "nie wpuszczać na salę!" :) Chcecie tu cudzymi rękami załatwić xxla? :) Nie ma tak dobrze. Piętnować niefajne zachowania - jak najbardziej jestem za. Banowanie - nie, bo co to niby da?

    Irata:

    Ja tam mam dystans i nie biorę na poważnie obraźliwych,czy poniżających wpisów pod swoim adresem


    Tylko, że niejednokrotnie sam generujesz wpisy prowokujące, obraźliwe i poniżające innych. Skoro więc apelujesz o spokój i dystans, to dobrze by było, żebyś przychylił się do własnego apelu :)
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Apr 2020
     
    @kaz
    no racja,ale czasem nerwy biorą górę.
    • 21: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime11 Apr 2020
     
    @IRATA4:
    w robocie mam taki zwyczaj, że jak piszę mocny mail, to go piszę, czekam przynajmniej godzinę i wtedy czytam jeszcze raz. Jak po godzinie uważam, że jest ok to wysyłam.
    Na gorące głowy na forum polecam tą samą metodę ;).
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2020
     
    Ano właśnie. Każdy czasem wpada w nerw. Dlatego dobrze by było, żeby kto akurat nie wpadł w nerw - uspokajał sytuację, a ci co wpadli, to posłuchali :)
    • 23: CommentAuthorRocky
    • CommentTime11 Apr 2020
     
    Kaz: samo określenie patoscena można odczytać w odniesieniu do sprzętu rozbudowanego ..
    Jednakże w tym wątku kolega xxl odniósł się już osobowo: "wiem, ze to przekracza mozliwosci pojmowania czlonkow patosceny i beda cracowac :D "
    Ja rozumiem to tak, że osoby mające rozbudowane sprzęty w sposób nieuznawany przez kolegę xxla (np. posiadacze U1MB) to patologia.. taka nieco cofnięta umysłowo..
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Apr 2020
     
    @Rocky
    daj spokój,jak się wkurzą wszyscy posiadacze U1MB to jeszcze coś się stanie ;),ja na ten przykład pytałem kilku osób o najlepsze rozszerzenie i polecono mi Ultimate z którego naprawdę jestem zadowolony,co chcę to działa,a nawet więcej gdyż masz różne osy między którymi się przełączasz.Do tego naprawdę duża grupa użytkowników.
    Każdy sobie przerabia sprzęt jak chcę,montuje co chce,jak ktoś postronny ma z tym problem to powinien się zgłosić do poradni zdrowia psychicznego.
    • 25: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime12 Apr 2020
     
    ilmenit - Doczytuje i dekompresuje w locie. Ale to tylko dlatego by wlazlo na dyskietke 130kb.
    Problemem jest ilosc danych ktora musi siedziec w pamieci.
    • 26: CommentAuthorxxl
    • CommentTime12 Apr 2020 zmieniony
     
    mozesz jeszcze troszke uszczknac miejsca (moze nawet nie troche)... prawdopodobnie uzwasz LZ4, sprobuj aPLib ->link<-
    jest wydajniejszy, tez nie potrzebuje bufora, nie uzywa strony 0, jest troche wolniejszy.

    ---
    a jak juz koledzy uporaja sie z pamiecia to wykasuj od siebie rozkaz:
    jsr xBIOS_SET_DEFAULT_DEVICE

    i bedziesz mial to samo co z DOS :D
    • 27: CommentAuthortebe
    • CommentTime12 Apr 2020
     
    • 28: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime12 Apr 2020
     
    Madrafi, a jakby co kody udostepnisz? Chetnie bym spojrzal jak to jest napisane. Przykladowo pozbycie sie structs w C i zastapienie ich tablicami generuje ze 4 razy mniejszy kod. Pewnie podobne rzeczy sa w Mad Pascalu, ale trzeba by zobaczyc jaki kod jest generowany.
    • 29: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime12 Apr 2020
     
    @xxl, to co jest skompresowane jest na dysku. W pamieci dane sa rozkompresowane poniewaz ciagle sa potrzebne :)