atarionline.pl Warsztaty Action! - robimy action games;) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Jun 2020 zmieniony

Wczorajsze pliki z warsztatu. Ponownie mamy dodatkowy (poboczny) plik "Atari_Virus_Invaders_Warsztat_wer28 w1.ATR", w którym uczestnicy prosili, aby zapisać wersję z większą ilością przeciwników. Konkretnie jest ich 38;) 29 dużych i 9 mniejszych.

Głównym plikiem ATR jest jednak "Atari_Virus_Invaders_Warsztat_wer28.atr" - tu dodałem ogień pojazdu gracza.
    (podczas kodowania ogłosiłem zabawę w odgadnięcie tego co teraz zakoduję, nikt nie zgadł - ale bardzo fajne pomysły przedstawialiście ;)
    • 2: CommentAuthorTrachu
    • CommentTime5 Jun 2020 zmieniony

TDC:
    To moze ja sie wypowiem z punkt widzenia laika ktory chcialby zobaczyc na zywo wasze osiagniecia.
    Otoz wy wszyscy najwyrazniej macie skonfigurowane emulatory, atari ze wszystko wam to dziala od reki, natomiast ja sciagam ALTIRRA lub WIN800 tak jak ono jest umieszczone na stronach projektu i nie wiem co dalej.
    Prosilbym o instrukcje co musze sciagnac do altirry i gdzie to umiescic by zobaczyc wasze cuda. Taka instrukcja jako txt powinienes dolaczac do swoich plikow, po to wlasnie zeby nowicujusze trafiajacy na koniec watku byli w stanie cos uruchomic by zainteresowali sie tematem.

Ja wiem ze duzo instrukcji jest na samym poczatku watku aletego jest juz tak duzo ze dziala zniechecajaco dla takiego co by chcial zaczac i potrzeba jakiegos prostego startu. Ja na przyklad wykladam sie na tym jak w samym action uruchomic wasze dziela.
    • 3:

CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Jun 2020

Ok, to w takim razie dziś po warsztacie, zaprezentuję krok po kroku jak to uruchomić. Pasuje?;)

W trakcie warsztatu też będę ponownie mówił co robię, teraz przestałem bo po 30 spotkaniach już wszyscy to chyba ogarnęli. Ale oczywiście nic dziwnego że Ty jako osoba nowa możesz się czuć nieco zagubiony i może Ci się zdawać, że za szybko itp.;)
    Spokojnie nadgonimy dziś dla tych co dopiero dołączyli;)
    • 4:

CommentAuthortdc
    • CommentTime6 Jun 2020 zmieniony

Wczorajsze pliki. Działaliśmy na dwóch plikach ATR z ostatniego spotkania. W pliku Atari_Virus_Invaders_Warsztat_wer29 w2.ATR dodałem nowy plik CWICZ9D.ACT, gdzie przebudowałem cały kod pod nowe rzeczy, które zaprezentuję dziś;)
    • 5:

CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Jun 2020 zmieniony

Wczorajszy warsztat, zakończył się modyfikacją jedynie pliku Atari_Virus_Invaders_Warsztat_wer30 w3, gdzie rozwijaliśmy plik CWICZ9D.ACT.

Pewne zmiany nie zapisałem do pliku CWICZ9D.ACT, ale wkleiłem całą pętlę do pliku 1_Opis26.txt, gdzie można sprawdzić sobie parametry pętli, warunków itp. o ile okażą się dla kogoś interesujące;)
    • 6:

CommentAuthortdc
    • CommentTime8 Jun 2020 zmieniony

Wczorajsze pliki z warsztatu - jest coraz ciekawiej;)

Pracowaliśmy tylko w pliku pobocznym czyli mamy zmiany tylko w Atari_Virus_Invaders_Warsztat_wer31 w4.atr. Pracowaliśmy w CWICZ9C.ACT oraz stworzyłem nową wersję w pliku CWICZ9E.ACT.
    • 7:

CommentAuthortdc
    • CommentTime9 Jun 2020 zmieniony

Wczorajsze pliki;)

Pracowaliśmy ponownie w Atari_Virus_Invaders_Warsztat_wer32 w5.ATR. Utworzyliśmy nowe pliki CWICZ9F.ACT oraz CWICZ9K.ACT. Ten ostatni zmienia kolory podczas kompilacji kodu;)
    • 8:

CommentAuthortdc
    • CommentTime13 Jun 2020

Z wczoraj mamy tym razem tylko plik txt;)
    • 9:

CommentAuthortdc
    • CommentTime14 Jun 2020 zmieniony

• 10:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Jun 2020

Nauczyciel TDC przekazał mi przed chwilą, że może nie zdążyć się pojawić na dzisiejszych zajęciach, ale ponoć wiecie jak sobie poradzić :D
    • 11: CommentAuthorchicago
    • CommentTime24 Jun 2020

Witam. Czy warsztaty były archiwizowane i mogą być dostępne dla osób, które nie mogły w nich uczestniczyć?
    • 12:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Jun 2020

Były archiwizowane, chociaż przez trzy różne osoby, więc nigdzie nie ma ich wszystkich razem. A o dostępność trzeba pytać prowadzącego: TDC-a.
    • 13: CommentAuthorchicago
    • CommentTime24 Jun 2020

Szkoda byłoby tych warsztatów nie udostępnić dla chętnych osób, których nie było na warsztatach. /dysk google, youtube, ... ?/
    • 14:

CommentAuthortdc
    • CommentTime25 Jun 2020

Pomyślimy o tym, choć obecnie jest to tak ogromny materiał, że będzie to dla nas masę roboty...
    • 15:

CommentAuthortdc
    • CommentTime25 Jun 2020

Na następny warsztat z Action! zapraszamy w piątek o 20:00. Dziś warsztaty z programowania na Atari ST są odwołane, ale jeszcze nie jest to do końca jasne, więc jeśli nie to niebawem damy o tym znać.
    • 16: CommentAuthorchicago
    • CommentTime25 Jun 2020

Wyobrażam sobie, że materiału video jest bardzo dużo. Czy w takim razie wrzucenie tylko pierwszego czy także drugiego spotkania warsztatowego byłoby dużym problemem?
    • 17:

CommentAuthortdc
    • CommentTime26 Jun 2020

Ja nie wiem bo nie dysponuję żadnym nagraniem, ale jeśli chodzi o wstępne informacje dotyczące programowania to obecnie na naszych spotkaniach od niedzieli dużo mówimy o podstawach programowania do osób, które do tej pory nie programowały w Action! więc mam nadzieję, że oglądałeś;)
    • 18:

CommentAuthortdc
    • CommentTime5 dni temu

Dziś warsztatu z Actiion! nie będzie. Walczę właśnie z kompem, więc nie wiem kiedy się z tym wyrobię. Natomiast mam nadzieję że jutro (piątek) się już uda;)
    • 19:

CommentAuthortdc
    • CommentTime4 dni temu

...taaak...
    No chciałem dziś warsztat poprowadzić, ale okazuje się że dziś w programie jest wpisany ktoś inny....

Dlatego bardzo przepraszam naszych uczestników, których zapraszałem ostatnio na piątek, sobotę itp. bo nie wiem co tu się dzieje...
  1.  
    @TDC najmocniej przepraszam za tę samowolkę, ale spontanicznie na KWASIE wyszedł warsztat projektowania interfejsu IDE do Atari XE przez port kartridża. Prowadzi @TIDIDI, powinniśmy dzisiaj o 24 zwolnić pasmo. Jutro z chęcią wrócę do Twoich zajęć z Actiona, bo można myśleć co się chce, ale to jest moje główne narzędzie na Atari obecnie i te wszystkie pomysły poboczne służą tylko poprawie wygody zabawy programistycznej.

gorąco w imieniu prowadzącego zapraszam:
    ->link<-
    • 21:

CommentAuthortdc
    • CommentTime3 dni temu

Nasze spotkania mają wpisane w sposób naturalny pewną spontaniczność itp. (co nie jest samowolką), problem w tym, że zostałem zaskoczony takim obrotem spraw, bo nic o tym nie wiedziałem. Więc jeśli pozostali uczestnicy warsztatów z Action! będą do braku naszego warsztatu podchodzili równie swobodnie jak Ty to myślę, że wszystko będzie ok;)
    • 22:

CommentAuthortdc
    • CommentTime1 dzień temu

Zapraszam dziś na godz. 20:00 - odbędzie się nasze 48 spotkanie!;)
  2.  
    HURRRAAA!!! Nareszcie Action!