atarionline.pl Pytanie o przeróbkę magnetofonu i umieszczenie w nim Sio2sd - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorcycero
    • CommentTime15 Apr 2020
     
    Witam, mam pytanie, chciałbym odświeżyć swoje ATARI 800XE i pokazać synowi jak tata kiedyś zarywał noce na Atarynce. Przede wszystkim szukam modułu Sio2sd i myślałem żeby go zamontować w moim magnetofonie XC 12 widocznym na zdjęciu. Mam w związku z tym pytanie, czy ktoś podjął by się umieszczenia modułu Sio2sd w tym magnetofonie. Ja niestety nie mam zacięcia w elektronice i sam nie dałbym rady ogarnąć tego tematu.
    • 2: CommentAuthorcycero
    • CommentTime15 Apr 2020
     
    Drugie zdjęcie magnetofonu.
    • 3:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime15 Apr 2020 zmieniony
     
    A nie szkoda Ci trochę magnetofonu, tym bardziej, że masz do niego jakieś kasety z epoki?
    Takie przeróbki były modne kilka-kilkanaście lat temu, obecnie raczej szanuje się oryginalny sprzęt, tym bardziej, że to model jeszcze od Atari, a nie np. CA12/XCA12.

    A sio2sd w różnych obudowach lub bez masz sporo do wyboru:

    ->link<-

    Sam mam SIO2SD wbudowane do obudowy po stacji SF-354, jest fajne i zadbałem o przelotowe SIO, ale obecnie bym chyba tego już nie zrobił.
    • 4: CommentAuthorJaro124
    • CommentTime15 Apr 2020
     
    Cycero jeśli chcesz mogę Ci coś takiego zrobić
    przykładowa moja fotka poniżej
  1.  
    @Cycero
    Moge zrobic. Mam jedno nowe zapasowe SIO2SD.
    Wydaje mi sie, ze mozna zrobic to tak, by byl możliwy powrót do oryginalnej funkcjonalności magnetofonu. Bez pilowania,robienia dodatkowych otworow w obudowie.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Apr 2020
     

    Jacques:

    wbudowane do obudowy po stacji SF-354, jest fajne i zadbałem o przelotowe SIO,


    Widziałem na fejsie przy okazji czegoś innego, piękne to. Możesz wrzucić troszku ładnych foteczek? :)
    • 7:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Apr 2020
     
    Postaram się wkrótce :-)
  2.  
    @Jaro124:
    [joke on] But beware: If you press the counter reset (black button) on that SIO2SD, it will show analog zeros and write digital zeros to the whole SD-card! [/joke]