atarionline.pl GOML - rpg - arcade - adventure - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime18 Apr 2020 zmieniony
     
    Napiszę tutaj o projekcie, który zacząłem robić dla siebie - pod własne potrzeby. Bardziej jako ciekawostka, może kogoś zainteresuje ta gra. Nie będzie to nic spektakularnego ani przełomowego - od takie coś czego mi brakuje bo lubię takie gry, więc postanowiłem napisać coś na własne potrzeby. Jest to rozwinięcie pomysłu n/t wyobrażenia o grze "Zmierzch" o którym parę lat temu pisaliśmy z Adamem 1 kwietnia i mniej więcej w tym kierunku idę co do idei aby NPC to były osoby znane nam.

    Wymyśliłem sobie, że sprawdzę ile jestem w stanie napisać w pracy podczas przerw (bo w domu akuratnie para idzie w inne rzeczy w tzw czasie wolnym o ile takowy występuje) i tak dziergam sobie od czasu do czasu. Troszkę popchnął mnie do tego nieświadomie Bocianu jak przepisywał grę "W starym domu". Pomyślałem sobie - a niech to, już czas aby ruszyć ten projekt powolutku. Także dzięki za nieświadomą motywację :)
    Zastanawiałem się czy nie zrobić zewnętrzengo generatora na PC, który wypluwał by xexy co zaoszczedziło by cześć pamięci, ale stwierdziłem, że to hobby i wszystko będzie robione "na Atari".
    Załozyłem też upchanie docelu w stocku bez muzyki, muzyka będzie na rozszerzeniu jak ktoś ma (a jak nie to cisza ;)


    W grze nie ma jeszcze specjalnej grafiki (i nie wiem czy będzie), to bardzo wczesny etap w którym rozwijam sobie klockim sprawdzam pomysły i parę rzeczy już działa (chodzenie, polowanie, podstawowa walka, zaczyn questu) plik txt opisuje założenia (i to będzie żyło razem z xexem). czasem wrzucę update - może coś podpowiecie.
    • 2:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime18 Apr 2020 zmieniony
     
    Teraz pracuje nad broniami i walką inna niż randomowa ze zwierzyną (pod questy)
    • 3: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime18 Apr 2020 zmieniony
     
    @xeen i tak masz aktualnie graficzkę lepszą niż w Ultimie I! Dajesz z tym projektem! :]

    Założenia gry dość ambitne, nie wygląda na casualową gierkę :)
    • 4:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime18 Apr 2020
     
    Bardzo fajny pomysł i szalenie ciekawy system walki, podoba mi się. A tym bardziej że nieświadomie mam swój skromny udział :D
    Z niecierpliwością czekam na kolejne wersje.
    • 5: CommentAuthorKrzys
    • CommentTime19 Apr 2020
     
    Jak to zobaczyłem, to skojarzyły mi się kostki do Runebounda.
    Trzymam kciuki.
    • 6: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime19 Apr 2020
     
    bardzo fajnie się projekt rozwija, chętnie kupię/zagram w wersję finalną
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Apr 2020
     
    Xeen - świetny projekt, koniecznością jest ukończenie go! Bo faktycznie przydałoby się połączenie takiej strategii z arcade.