atarionline.pl Grabber HDMI - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Apr 2020
     
    Pytanie, bo szukając po sieci nie jestem pewien za czym się konkretnie "rozglądać". Szukam grabbera do HDMI, zasadniczo do "strimowania" w sieć realtime, najlepiej z jak najmniejszą "lagą". Jeśli ktoś z Was ma jakieś doświadczenia, czy przemyślenia w temacie to proszę o sugestie. Budżet, tak powiedzmy do ok. 500pln. Najlepiej urządzenia dostępne w PL.
    • 2:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime27 Apr 2020
     
    Niedawno kupiłem Spacetronik Grabber HDMI SP-HVG03-Q i w sumie działa. To czy nadaje się do streamowania to nie wiem, kwestia jakiego oprogramowania się użyje. Lag jest na tyle zauważalny, że w gry grać się nie da, ale musiałbym sprawdzić w praktyce, bo nie zwracałem na to uwagi - używałem go tylko do grabowania sygnału z Lynxa w celach debugowych.
    • 3: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime27 Apr 2020
     
    Jak ma być tanio to polecam starego dobrego AverMedia LGP Lite model GL310. Jak nie potrzebujesz transmitować w 4K (nie da się nawet oficjalnie na platformach) czy HDR oraz w bardzo wysokich bitrate, to sprawdza się całkiem nieźle - kosztuje zwykle koło 400-500 o ile jest dostępny. USB 2.0, ale wystarcza. Ma passthrough dla HDMI oraz wejście audio z boku jak potrzebujesz podać.

    Jest stabilny (używam do transmisji z normalnych kamer) i spokojnie wystarcza. do 4K mam inny sprzęt (Magewell) ale to już nieco inna klasa cenowa.
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Apr 2020
     
    ... Tylko, że w opisie do tej Avermedia stoi wołem jakby, że to USB 3.0 jest. A z tym będzie u mnie problem. Dla ścisłości potrzebuję to do streamingu przez OBS'a.
    • 5:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime27 Apr 2020 zmieniony
     
    Ja mam starszy model tego: -> ->link<- <- za pińcet.

    Mój gdyby jeszcze był dostępny to byłby tańszy o 70 złotych ( to ten -> ->link<- )

    Potrzebny jest wolny slot PCIe o pełnej szerokości, choć nie musi mieć pełnej przepustowości x16.

    Nie ma rewelacji, ale też nie ma tylu frustracji z powodu kapryśności urządzeń AverMedii podłączanych przez USB 3.x która jak sądzę wynika z ciągnięcia sporej ilości prądu, jakiej ciut starsze płyty główne choć już z tymże USB 3.xx nie dawały do tego portu. Sprawę leczył hub z zewnętrznym zasilaniem, ale co się nakląłem po drodze to moje.
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Apr 2020
     
    Dobra, jest avermedia na usb 2. Chyba zaryzykuję.
    • 7:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime28 Apr 2020
     
    Ostrożnie ze starymi typami urządzeń AverMedii - jeśli nie potrzebujesz rozdzielczości wyższej niż telewizyjna - to być może usb 2.0 wystarczy. Wedle wszelkiej logiki wymagań przepustowości - zapomnij o realnym sygnale HD.

    Dokładnie sprawdź specyfikację, czy np. może grabować 1080p, czy tylko max 1080i albo nawet np 720i? Ile jest megabitów na sekundę przesyłu? Przy założeniu że wszystkie inne porty USB 2.0 w komputerze są wolne i nie zapychają magistrali.
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Apr 2020
     
    true, true.

    Zastanawiam się nad czyś takim jeszcze:

    ->link<-