atarionline.pl Projekt gry "Doodle Man" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 May 2020
     
    Poszukiwany designer leveli do gry pokazanej na PSA 2020. Kontakt ze mną lub bezpośrednio z Pawem.

    • 2: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime12 May 2020 zmieniony
     
    hm... a nie lepiej generację algorytmiczną, jak w River Raid?

    W załączniku taki mały projekcik, który kiedyś testowo zrobiłem aby nauczyć się pracować z grafiką na Atari (w planach nie było nigdy tego przerobić na pełną grę z lepszą grafiką, muzyką czy efektami).
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 May 2020 zmieniony
     
    WTF ?
    Panie Kaz,w zeszycie to się w kropki grało i w statki,nie w takie cuś,Qbert aż tak źle się ma,że żeście go do gry zatrudnili ? i co mu zrobiłeś z nóżkami ?!? ;)

    Taki trochę UP Fall ;).Fajne i kolorki ładne,ale martwi mnie że wymaga VBXE,na VBXE to powinien być wyższy próg wejścia,jakiś Mortal Kombat,albo Stardust,albo inna Contra :D,w to chętnie bym zagrał bez dopałki a taka produkcja do zakupu VBXE mnie nie zachęci,choć ci co już posiadają zapewne ucieszą się i chyba dla nich właśnie kierowana jest ta pozycja.Chętnie pogram na party na komputerze wyposażonym w VBXE.
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime12 May 2020
     
    Irata4, czueniu złoty, to na stockowej maszynie działa
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 May 2020
     
    @ gorgh ... o ja,to spoko,ale i tak skrzywdzono Qberta ;) :p ... tymi łapkami he,he.
    • 6: CommentAuthorPecet
    • CommentTime12 May 2020
     
    Myślałem, że wzmianka o vbxe to była ironia. Irata skąd pomysł, że to wymaga vbxe?:)
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 May 2020
     
    nie wiem,w sumie wiem,wpadam czasem i nie doczytam,później jak mam chwilkę to coś napiszę i efekt taki jest ;).Ładna plansza tytułowa,taka estetyczna i kolorowa,to mnie również zmyliło.
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime12 May 2020
     
    popieram generowanie algorytmiczne, trochę się pogłowić trza ale potem sama przyjemność, gra może być ...praktycznie... wieczna.
    • 9:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime12 May 2020
     
    ilmenit - w Twojej gierce kilkukrotnie jednak zdarzyło się, że platformy są zbyt rozstrzelone w pionie i nie da się doskoczyć. Jak mniemam, to po prostu niedokończony projekt. Ale to jeden z tych bardziej upierdliwych rzeczy przy generowaniu losowym :)
    • 10: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime12 May 2020
     
    tak, to dawno temu porzucony mikro-projekcik. Przy generowaniu losowym trzeba mieć pewność, że dobrze są dobrane warunki i nie zostaną wygenerowane sytuacje jak wspomniane powyżej.
    • 11:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime12 May 2020
     
    piękna produkcja :) brawa dla autorów :)
    • 12:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime12 May 2020
     
    Tak na dobrą sprawę to szkoda, że porzucony :)
    • 13: CommentAuthorpaw
    • CommentTime12 May 2020
     
    W "Podskoczku" czyli matce obecnego Doodle Mana początkowo generowałem poziomy algorytmem, ale nie potrafiłem zmusić algorytmu do bycia dostatecznie wrednym jak osoba tworząca poziom "ręcznie".
    A chyba o to chodzi w grach tego typu by zirytować grających podstępnym układem podestów. "Stałe" poziomy daja tez możliwość bardziej sprawiedliwej rywalizacji czy uczenia sie na własnych błędach.
    Ale mogę dodać losowe poziomy jako jedną z dostepnych opcji.

    A Kaz na pewno jest zadowolony że jego grafika została uznana za wymagającą VBXE.
    • 14:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime13 May 2020
     
    Można zrobić jak w diablo, część tak, część tak ;)
    i tak jak mówisz chwila oddechu na losowych, a "wredne momenty" stałe :D
    • 15: CommentAuthorTMJ
    • CommentTime13 May 2020
     
    Jaki fajny Jumping Jack



    :)

    BTW
    Świetne!!
    • 16: CommentAuthorpaw
    • CommentTime13 May 2020
     
    Dodałem prowizorycznie losowo generowane poziomy, krótkie, tylko podesty, bez "potworów", o różnej skali trudności.
    Ale oferta dla designera wciąż aktualna,
    nawet jeżeli miałyby zostać tylko losowe poziomy to i tak trzeba zaplanować ile i jakie podesty mają się pojawiać.
    • 17: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime14 May 2020
     
    niektóre platformy są wygenerowane zbyt wysoko (przytrafiło się, gdy pojawiły się czarne platformy) i nie było możliwości do nich doskoczyć.
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 May 2020
     
    Tak czy siak, dobry pomysł, żeby łączyć generowanie podestów z przygotowanymi "ręcznie" zestawami. To by zwiększało poziom trudności i wymagało solidnej masteryzacji przez gracza.
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 May 2020
     
    @ Kaz fajna grafika tytułowa,myślałem że to VBXE :).
    Gra będzie dostępna na nośniku ?