atarionline.pl Best 2020 Game na Twoich oczach - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 May 2020 zmieniony
     
    Nadarzyla sie okazja dokonczyc projekt "Best Game" - one button game.
    Okazja, bo muzyke do gry zgodzil sie uzyczyc Richard Munns - ->link<-

    czego oczekuje:

    grafika, ktory w skonczonym czasie bedzie w stanie dostarczyc fonty, ikonki, elementy graficzne. byloby super jesli rowniez uklady plansz.

    w zalaczniku wersja robocza (kilka elementow silnika nie jest uzytych)

    jestes chetny? pisz: xxl at atari.pl
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime16 May 2020
     
    fajnie to wygląda, projekt sprzed 5 lat gdzieś tak?
    • 3:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime16 May 2020
     
    Z tym "best 2020" to może być trochę false start:-) W tym roku mam wrażenie że powstaje dość dużo produkcji, sporo ludzi wzięło się za programowanie, lecą kursy, dokumentacje, konsultacje, myślę, że będzie spora konkurencja. Chociaż też liczę na to że zrobię w tym roku grę, która będzie "best of 2020", a trochę już tam coś działam:-) Im więcej dobrych gier, tym lepiej:-)
    • 4: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 May 2020
     
    sprzed 3 :-)
    • 5: CommentAuthortebe
    • CommentTime16 May 2020
     
    bzdura, Pajero pisze grę best of the best :)
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 May 2020
     
    walka na podium bedzie zaciekla
    • 7:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime16 May 2020 zmieniony
     
    Ale KAZ KOMPO 2020 to będzie dopiero koło 2030 roku ;)
    • 8:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime16 May 2020
     
    W tym roku będzie spory tłok dla tych, którzy będą chcieli powalczyć o podium: Prince of Persia, strzelanka od shanti77, Albert, Rick, Flimbo, Adam is Me, Archon Adventures, produkcja xxl'a, Pajero, moja:-), i pewnie jeszcze parę perełek się trafi, które nieopatrznie pominąłem, a do końca roku jeszcze kupa czasu. No i wszyscy celują w hasło "the best game ever":-)
    A w kilku ostatnich latach bywały takie lata, w których była mizeria straszna i posucha. Pewnie okrągła data 2020 ludzi motywuje. Chociaż ja akurat dłubię sobie bardzo powolutku swoją produkcję w wolnych chwilach i nie pali mi się - może kopie się połamią w 2020, a ja wygram ze spokojem w 2021:-) To też jakaś strategia:-)
    • 9:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime16 May 2020
     
    może kopie się połamią w 2020, a ja wygram ze spokojem w 2021:-) To też jakaś strategia:-)


    o nie, ktoś przejrzał mój plan!!
  1.  
    W tym roku będzie spory tłok dla tych, którzy będą chcieli powalczyć o podium: Prince of Persia, strzelanka od shanti77, Albert, Rick, Flimbo, Adam is Me, Archon Adventures, produkcja xxl'a, Pajero, moja:-), i pewnie jeszcze parę perełek się trafi, które nieopatrznie pominąłem, a do końca roku jeszcze kupa czasu. No i wszyscy celują w hasło "the best game ever":-)
    A w kilku ostatnich latach bywały takie lata, w których była mizeria straszna i posucha. Pewnie okrągła data 2020 ludzi motywuje. Chociaż ja akurat dłubię sobie bardzo powolutku swoją produkcję w wolnych chwilach i nie pali mi się - może kopie się połamią w 2020, a ja wygram ze spokojem w 2021:-) To też jakaś strategia:-)

    You forgot WonderBoy.
    I hope we get it untill the end of the year.
    • 11:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime16 May 2020
     
    Tak jak pisałem: pewnie pominąłem/zapomniałem kilka perełek.
    Oczywiście w czołówce mamy też WonderBoy i nową produkcję Bocianu zajebistą:-)
    Tak że znowu dopiszę: na pewno pominąłem coś jeszcze:-)
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 May 2020 zmieniony
     
    Prince... zapowiada się na zwycięzcę już teraz. :) O ile konwersje będą szły razem z oryginalnymi tytułami. ;)
    Ale "pożyjemy, zobaczymy". :D
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 May 2020
     
    Dracon - ale "Prince of Persia" to konwersja, a nie oryginalna rzecz. Wiadomo, że techniczny majstersztyk na Atari, ale mimo wszystko dużo łatwiej robić coś na wzór, korzystając z cudzego kodu, grafiki, etc. Jeżeli powstanie gra technicznie równie zaawansowana, a oryginalna, to myślę, że "PoP" wcale zwycięzcą być nie musi.
    • 14: CommentAuthoremkay
    • CommentTime17 May 2020
     
    José Pereira

    "I hope we get it untill the end of the year. "

    And we hope that there will be the endless wisdom to all mankind till the end of the year.
    • 15: CommentAuthoremkay
    • CommentTime17 May 2020
     
    Kaz

    For now it seems that PoP WILL be the game of the year.
    No other game is granting the Atari's capabilities in a such achieved degree.
    And, if the music in the game isn't sounding like dying cats, it might become the best 8 bit version of computer hardware before 1986.
    • 16: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 May 2020
     



    kazdy moze stworzc levele do Best 2020 Game, Ascii Art Edytory w dlon: zestawy znakow dla tych plansz moga miec po 256 (przedefiniowanych) znakow.
    • 17:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime17 May 2020
     
    @emkay What possibilities does Atari use POP, where is this game so groundbreaking? Everyone has the right to have their own opinion, so they don't understand this kind of expression of opinion for everyone.
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 May 2020
     
    @ xxl
    ale najlepiej jakby ktoś z zapałem i pomysłem je stworzył,by później nie było że czegoś nie da się przejść,albo etapy wizualnie przypominające śmietnik,edytor edytorem,ale pojęcie jakieś trzeba mieć.
    • 19: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 May 2020 zmieniony
     


    zostań twórcą leveli.

    - podwójne skoki,
    - gems

    weź dowolny ascii editor, załaduj własny zestaw znaków i stwórz własny świat do gry.
    • 20:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime17 May 2020
     
    Nie wiem dlaczego, ale kiedy patrzę na 'Best Game' mam wrażenie jakbym oglądał okrojoną Cavernię napisaną w Basic'u. Nawet niedopalone Atari potrafi o wiele więcej w 2020 roku.
    • 21: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 May 2020
     
    czy w 2020 czy 1984 potrafi tyle samo

    ... no... prawie

    to z 2020 po pewnej przerobce potrafi sie zawiesic przy zapisie do rejestrow powtorzonych :D
    • 22:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime17 May 2020
     
    :)
    Mam jednak nadzieję, że ta gra nie skończy w kolorystyce hiresowego 'black&white' i będzie kolorowa jak świetny Gravity Worms. Nie zaniżaj sobie poziomu. A gdzie utknął Hobgoblin 2?
    • 23: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 May 2020
     
    :-) tak samo na etapie grafiki...
    • 24: CommentAuthoremkay
    • CommentTime17 May 2020
     
    shanti77

    Is your question a real question, or an example of different understanding?

    It is too obvious that PoP does more than any other game.
    It is obvious that the game can get final.
    The colors and the animations were alone on the road of game development on the Atari already. Then there is the ascention of the gameplay . There is nothing comparable.

    And, to expect that "Hoaxboy" will end up as they promised, doesn't help much.

    Jacques was "disturbed" by the slowdowns in PoP. And, yes there is a lot going on. Particular the solution for the masking. It is exactly what I was writing before.

    rensoup decited to use the additional colors , and they truely were the better choice than to have one fps more.

    If you find something similar to PoP , please show me.
    • 25:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime17 May 2020
     
    Teraz rozumiem: kolekcjonujesz gry utknięte na etapie grafiki, żeby później jak ktoś hurtowo walnie grafę do wszystkich na raz, to pozajmować wszystkie miejsca na wszystkich podiumach wszelkich konkursów w danym roku:-)
    • 26:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime17 May 2020
     

    emkay:

    Jacques was "disturbed" by the slowdowns in PoP. And, yes there is a lot going on. Particular the solution for the masking. It is exactly what I was writing before.


    1. Please be so kind and don't speak for 3rd persons, also "disturbing" the facts.
    2. I asked rensoup on Atari Age if there could be more slowdowns due to 2nd (more advanced) sound bank you helped to create, I confused the soundbanks, though, but didn't expect to be no slowdowns at all, even C64 version using lots of precalculations on EF cartridge has them. He explained there's no difference between sound banks against the FPS, case closed. And Atari8 version is actually very lively.
    • 27: CommentAuthorxxl
    • CommentTime19 May 2020
     
    mozna uzywac G2F do definiowania plansz:
    • 28: CommentAuthorxxl
    • CommentTime2 Oct 2020 zmieniony