atarionline.pl MICRO-DOS II/D initializer - zmienione wersje - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime11 Jun 2020 zmieniony
     
    Hej,

    pod koniec lat '80 i na początku '90 studio komputerowe "BIT" z mojego rodzinnego Raciborza nagrywało gry z użyciem tak zmodyfikowanego MICRO-DOSa II/D Stefana Dorndorfa.
    Czy ktoś może posiada inicjalizer w tym wydaniu? Mi zachowały się nagrane dyskietki, ale jestem ciekawy czy udałoby się dotrzeć do samego inicjalizera.

    Wątek może też służyć do dzielenia się takimi modyfikacjami oficjalnych wydań MICRO-DOSa i innych, funkcjonującymi w różnych częściach kraju :-)
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Jun 2020
     
    Widziałem dziesiątki różnych wersji tego, bo zdaje się różniły się tylko napisem :). Tego akurat, ze "STUDIO BIT" sobie nie przypominam, ale jak następnym razem będę gdzieś na dyskietce takie lub podobne widział to postaram się tu wrzucić :)
    • 3:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime11 Jun 2020
     
    Akurat nie mam na myśli napisu "STUDIO BIT", bo tytuł składanki się wpisuje inicjalizując dyskietkę i tam po prostu tak wpisywali, bardziej chodzi mi o inicjalizer ze zmienionym oryginalnym tekstem MICRO-DOSa na "XL/XE FILES: POWER WITHOUT THE PRICE !" oraz zmienione oryginalne "SELECT PROGRAM" na "SELECT FILE".
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Jun 2020
     
    A jesteś pewny, że to nie jest radosna twórczość właśnie owego studia? :)
    • 5:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime11 Jun 2020
     
    Nie jestem, rzecz jasna każdy mógł wyedytować binarkę inicjalizera, ale dlatego pytam, bo może ktoś się zerknął z taką samą modyfikacją programu Dorndorfa ;-)
  1.  
    Here you go. The original version only works with 90k (DOS 2.0s) and 130k (DOS 2.5) and allows a max. of 11 files. Load it from DOS, insert your gamedisk and type in the filenames, at the end type in a title and press spacebar to choose a colour. When done press Return and the menu will be saved in the bootsectors and directory.

    The finished menu must be booted with Basic disabled (e.g. hold down the Option key) and errm, when the menu appears choose a letter A-K, then press Return (if you only press Return the menu crashes). This menu can load COM/XEX files, as well as single-stage A8 tape files (but no CAS files from the PC).

    There are various mods available of this menu, some of them load automatically when you just type a letter (no need to press Return key), some of them allow for 180k, maybe even 360k and some mods include some speeders. The version attached here is the original one, limited to 90k and 130k and no speeders...
    • 7:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime11 Jun 2020
     
    Thank you Charlie, I wrote in Polish, therefore the small misunderstanding, but in this topic I'm looking for custom/rebranded versions of original loader, especially the one presented on screenshot, although it's gonna be a longshot, I know :-)
    • 8: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime12 Jun 2020
     
    Ja miałem najwięcej dyskietek "Grubcio 90". Miały kolorowe naklejki z kilkoma tytułami. Pamiętam jak "realm of impossibility" miał opis "Wędrówka w trójwymiarowym świecie" ;-)
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jun 2020
     
    rr_800xe - czy te dyskietki to miałeś bezpośrednio od Grubcia, czy jakoś wtórnie dotarły? Bo Grubcio to zdaje sie Tarnów i okolice.

    A tutaj pan Zenon jeszcze podrzucił plik z MICRO-DOS:
    • 10: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime13 Jun 2020
     
    Kaz - niestety nie wiem. Można je było kupić w sklepie przy rynku u mnie w mieście na początku lat 90-ch. Leżały sobie i kupowałem ;) Rejon jak najbardziej mieści się w obrębie działań Grubcia (wtedy województwo Tarnowskie) - choć do Tarnowa mam jakieś 55 km i 30 minut jazdy A4 - obecnie ;).
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jun 2020
     
    O! To w takim razie na pewno Grubcio-we. Jakbyś mi mógł wysłać zdjęcia tych naklejek na priv (żeby nie zaśmiecać tu wątku) to byłbym bardzo wdzięczny. Zbieram m.in. Grubciowe artefakty i informacje o nich. Z góry dzięki.
    • 12: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime13 Jun 2020
     
    Taa, niestety - te dyskietki zostały tylko w mojej pamięci :(. Miałem ich około 10-u (z zieloną, czerwoną, pomarańczową naklejką), po kilka gier na jednej dyskietce. Oddałem to wtedy znajomym - 25 lat temu. Na jednej z nich - był właśnie spolsczony DOS 2.5 - szuakłem go potem - nie znalazłem, choć wydaje mi się, że był z HomePak lub SoftSynth. Ale pamiętam je dobrze, bo na nich była masa gier, które dopiero po latach odzyskiwałem - aby mieć podobny układ na dyskietkach ;). Pozdrawiam serdecznie.
    • 13:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime14 Jun 2020
     
    @Kaz
    Plik od pana Zenona wygląda po prostu znów (po Charliem) na oryginał Dorndorfa, czegoś szczególnego należy się w nim doszukiwać? :-)
    • 14: CommentAuthorZenon
    • CommentTime14 Jun 2020
     
    Nie, nic szczególnego. Była prośba więc dla porównania wysłałem. Słowem sam nie wiem co mam, teraz już wiem.
    • 15:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime14 Jun 2020
     
    Dziękuję za wyjaśnienie :-)