atarionline.pl Programowanie gier - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Jun 2020 zmieniony
     
    Ostatnio na którymś KWAS-ie i wcześniej na Afterku pojawił się temat programowania gier logicznych. No i polecałem stareńki artek, bo z pierwszego roku funkcjonowania pisma "Komputer", wprowadzający w podstawy takiego programowania. Autorem jest pan Janusz Kraszek, a cykl, jak się zdaje, miał 4 odcinki i zamieszczony był w numerze 1, 2 oraz 4 i 5 z 1986 roku. Wrzucam strony tego cyklu zebrane w jeden PDF.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Nov 2020
     
    A tu kurs programowania retrogier kolegi Roberta Osypowicza, widzę, że dotychczas powstało już 11 odcinków, o czasie trwania od 20 minut do ponad godziny. Na razie przejrzałem tylko pobieżnie, ale może się komuś przyda do nauki, bo to RC Basic ( ->link<- ) , algorytmy łatwo przenosić:

    Kurs RC Basic programowanie retro gier cz. 8 - fizyka auta



    Kurs RC Basic programowanie retro gier cz. 9. Matematyka pocisku i celu



    Kurs RC Basic programowanie retro gier cz. 10 - przewijanie bloków graficznych (kafelków)



    Kurs RC Basic programowanie retro gier cz. 11 - przycinanie widoku

    • 3: CommentAuthortebe
    • CommentTime15 Nov 2020
     
    Robert Osypowicz? Chodziłem z nim do III L.O. w Poznaniu :) Już wtedy przenosił gry z Basic-a ZX Spectrum
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Apr 2023
     
    Szkoda, że usunął kanał i filmiki z nauki programowania.
    • 5: CommentAuthortebe
    • CommentTime28 Apr 2023
     
    ->link<-

    strona jego firmy
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Apr 2023
     
    Pięknie oczoje#ne bary :D
    • 7: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime28 Apr 2023
     
    Odważna stylistyka, nieszablonowe barwy, szczerość wyrazu, ekspresja
    • 8:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime28 Apr 2023
     
    ...i rasterbary na stronie w HTML :)
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Apr 2023 zmieniony
     
    I miejscówka jak wyjęte żywcem z lat 90! Pięknie zachowana, charakterystyczna dla tego okresu, stylistyka - różnorodność wyrazistych kolorów, niedopasowanie elementów architektonicznych, przypadkowość form, kolorów i powierzchni :)

    Jeden z programów Roberta, grę "Ping-Pong" dla Atari ST przedstawiałem na AOL: ->link<-