atarionline.pl Nowe gry na Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime2 Sep 2024
     
    Dzięki Adam. Świetna gra, teraz szukam czasu, żeby się zagłębić na dłużej w świecie charakterów spod ciemnej gwiazdy:-)
    • 2:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime3 Sep 2024
     
    A tutaj jest trochę rozgrywki z Mafii w wersji 1.0:
    • 3: CommentAuthordhor
    • CommentTime4 Sep 2024
     
    Świetna gierka. Trochę brakuje graficznych elementów na planszach z wyborem akcji, ale zasadniczo gra i tak się wyróżnia. Takie 221B Baker Street trochę, tylko w lewo :)
    • 4: CommentAuthorAdam
    • CommentTime4 Sep 2024 zmieniony
     
    @dhor:
    Dziękuję za miłe słowa, zapraszam również do komentowania pod nowinką ;)

    Generalnie jeśli ktoś włada polskim lub niemieckim, to proponuję grać w inną wersję niż angielska (pokazana na filmiku), która nie była poprawiana przez żadnego rodzimego użytkownika tego języka.

    Ale jeśli jakiś chętny do weryfikacji native się znajdzie, to proszę o kontakt :)
    • 5: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime4 Sep 2024
     
    Jestem chyba jedynym którego ta gra nie kręci:)
    Ale napracowanie widać a na atarynkę nigdy za dużo gier
    • 6: CommentAuthorAdam
    • CommentTime4 Sep 2024 zmieniony
     
    @jakubp1985: myślę, że nie jesteś jedyny - gusta bywają bardzo różne, a tylko kilka osób coś napisało.
    • 7: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime4 Sep 2024
     
    No pewnie tak jest ogólnie widać że gra zrobiona dobrze i może jakbym miał z kim grać to bym zagrał taka typowa gra imprezowa a że jestem zamulaczem to co zrobić
    Ale w tej grafice widziałbym jakiś remake starego gatewaya z atari coś takiego
    • 8: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime4 Sep 2024
     
    Być może nie przedstawia mnie to, jako najlepszego inwestora, ale po pobieżnym przejrzeniu, to najlepiej wydane 100 złotych. Co prawda papier będzie łapał odciski palców, co prawda rażą trochę wypełniacze, ale naprawdę kawał, KAWAŁ, dobrej lektury
    • 9:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime4 Sep 2024
     
    A ja się powtórzę - aż się prosi, żeby doimplementować grę sieciową z użyciem FujiNetu. Nawet jeśli nadal by to miało być turowe.
    • 10: CommentAuthorAdam
    • CommentTime4 Sep 2024
     
    @Peri Noid: mogę autora Mafii poprosić o oficjalną odpowiedź, ale po ostatnich poprawkach zostało dosłownie kilka bajtów wolnych, już prawie nic tam nie wejdzie, a gra ma być przeznaczona na komputery z 64KB.
    • 11:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime4 Sep 2024
     
    Nie musisz - nie zmieści się. To dość duża zmiana by była.
    • 12: CommentAuthorAdam
    • CommentTime4 Sep 2024
     

    jakubp1985:

    Ale w tej grafice widziałbym jakiś remake starego gatewaya z atari coś takiego

    Trochę mi zabiłeś ćwieka, bo jedyny "Gateway" jaki znam na Atari to "Gateway to Apshai", ale potem do mnie dotarło, że pewnie chodzi Ci o grę "Getaway" :)
    • 13: CommentAuthorAdam
    • CommentTime4 Sep 2024 zmieniony
     

    dhor:

    (...) ale zasadniczo gra i tak się wyróżnia. Takie 221B Baker Street trochę, tylko w lewo :)

    Zdaje się w komentarzach pod filmikiem Atari Retro Fana padło takie porównanie, że "Mafia" to połączenie gry "221B Baker Street" i serii GTA, no może coś w tym jest ;)
    • 14: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime5 Sep 2024
     
    Dokładnie tak Adam rypnąłem się w literce
    • 15: CommentAuthorjury
    • CommentTime5 Sep 2024
     

    Adam:

    ale po ostatnich poprawkach zostało dosłownie kilka bajtów wolnych, już prawie nic tam nie wejdzie, a gra ma być przeznaczona na komputery z 64KB


    No to może "podstawka" niech będzie na 64KB, a rozszerzona wersja sieciowa na więcej, bo pomysł z grą przez Fujinet'a świetny!