atarionline.pl H2 - grywalne demo gry - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    pelna wersja bedzie na SV, demo gry do sciagniecia tu:

    ->link<-
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    ekran z kursorem w kolorze żółtym z krzakami od sprite'ów na marginesach z lewej i prawej to właśnie ta gra?
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    dodatkowo gra pozostawia takie zniszczenia po sobie, że zimny reset nawet nie pomaga, trzeba komputer wyłączyć i włączyć. Tak na marginesie.
    • 4: CommentAuthorxxl
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    Gra działa na komputerach Atari serii XL/XE lub urządzeniach w pełni z nimi kompatybilnych.
    • 5:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    Mam takie :) A czy gra będzie dostępna do kupienia na SV lub po nim? Prosiłbym o jakieś szczegóły odnośnie ew. wydania.
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    na SV w sensie... start w game compo :D
    • 7:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    Tego się domyślam, jednak wersja "fizyczna" mnie bardzo interesuje :)
    • 8:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    A tutaj jest zarejestrowana mała rozgrywka:
    • 9:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    Kojarzy mi się z Black Lamp. Podoba mi się
    • 10:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    @zbylu - czołówka z filmu jest celowo tak "zjotpegowana"?
    Co do filmiku to ładnie to wygląda.
    @xxl - kiedy przewidujesz, że będzie w sprzedaży?
    • 11:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    Duża liczba spritów robi wrażenie, rozgrywka to taka bardziej dynamiczna ewolucja jedynki (więcej chaosu, mniej planowania) - fajna gra.
    Ale też pobudza apetyt na "prawdziwe" GnG ze scrollem ;-)
    • 12: CommentAuthorxxl
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    o wdaniu nie mysle teraz.

    ciekawa informacja jeszcze jest taka ze Szafir napisal swietny edytor poziomow do gry.
    • 13:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime19 Aug 2020 zmieniony
     
    Zapowiada się wyśmienicie.
    Przydałaby się jakaś dynamiczna, zagrzewająca do boju piosenka do gry. :)
    • 14: CommentAuthormono
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    @xxl: Demo wygląda świetnie! Też chętnie zanabyłbym egzemplarz kiedy już będzie wersja finalna.
    • 15:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    @maly_swd - tak, zgadza się - to jest celowo zrobione :)
    • 16: CommentAuthorsis101
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    No i super wreszcie. GNG coraz bliżej ;) Jak jeszcze edytor jest, to tym bardziej ql.
    • 17: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    czy komuś udało się to uruchomić na Atari? Czy Panowie z emulatora jadą z tymi zachwytami? ;)
    • 18:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime19 Aug 2020 zmieniony
     
    No jak nie, jak tak :)
    Trzeba wylutować U1MB i pewnie zadziała.
    • 19: CommentAuthortebe
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    na pewno używacie "prawilnego" Atari ;) ?
    • 20:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    Zauważyłem ,że gra używa "nielegali" bo w emu sypnęła mi się na pierwszym "LAX".
    • 21: CommentAuthorxxl
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    korzsta takze z cech stabilnych w kodach nieudokumentowanych niestabilnch :)
    • 22:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    U mnie działa bez problemu. Testowałem na dwóch Atari (800XL i 65XE), w obu pamięć rozszerzona do 1MB, w obu QMEG. Odpalałem z SIO2SD i ładuje się bez problemu w ultraspeedzie.

    Gra zapowiada się świetnie, tylko żeby nie była tak piekielnie trudna jak jedynka, bo choć jedynka mi się też bardzo podobała, to szybko się zniechęciłem nie mogąc zbyt daleko zajść.
    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    @Sun - u mnie wygląda dokładnie tak samo. Trochę mało grywalna ta gra :)
    • 24:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    To plansza testowa, pokazująca możliwości silnika, pewnie w grze będzie lepszy balans, a poziom trudności będzie rósł stopniowo.
    • 25: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    @shanti77 - jeśli piszesz o obrazie Pina i Suna - to dobór kolorów (by nie wszystko było w kolorze tła) też można poprawić :).
    • 26: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    ale stężenie maszkar, wygląda jakby potwory z paru różnych gier wpadły na jakiś zlot
    gra oszukuje! wychodzę z pustej planszy do nowej bo wszystkich wykosiłem a tu mi nagle z tej niby już pustej jakiś dziadek na plecy wskakuje! czary...
    trzymam kciuki za dalszy rozwój, gra wygląda bardzo dobrze
    szkoda że nie można kucnąć jak np. leci kościej z siekierą
    • 27:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    @sun, zrzut ekranu, który wrzuciłeś wskazuje na uszkodzone Atari. U mnie na sprawnych dwóch sztukach wszystko śmiga bez problemu, a więc z grą jest wszystko w porządku:-)
  1.  
    Fajna giera będzie... Szkoda tylko, że u Pina nie działa :(
    Nie spodziewałem się tego...
    • 29:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    @Mq: muszę zatem z szuflady wyciągnąć nie "pato"atari i po sprawie ;)
    A na poważnie, załadowanie z SIDE i czy SIO2SD daje ten sam efekt. Ja rozumiem, że to z U1MB nie odpali. Na "szczęście" są inne rozszerzenia pamięci :)
    • 30:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    @sun: na poważnie, to zapewne chodzi o U1MB, przecież znamy xxl-a nie od dziś.
    • 31: CommentAuthorxxl
    • CommentTime19 Aug 2020 zmieniony
     
    to blad w u1mb nadal nie zostal poprawiony i dalej sie wiesza przy dostepie do rejestrow powtorzonyc PIA ?
    • 32:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    Nie karmić trollokodera! ;-)
    • 33: CommentAuthornosty
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    To nie tyle demo gry co techdemo silnika. I faktycznie robi to ogromne wrażenie. Gra jest wręcz za szybka ;)

    Też przypomina mi Black Lamp, przez podobny sposób pojawiania się przeciwników. Za BL nigdy nie przepadałem, bo nawet przy najlepszej grze nie sposób było uniknąć tam wszystkich obrażeń. Wolałbym by w HGII tak nie było.

    PS. Też bardzo chętnie kupiłbym wersję fizyczną na carcie :)
    • 34: CommentAuthorxxl
    • CommentTime19 Aug 2020
     
    zrobilem kolizje ktore nie dzialaja z dokladnoscia do pixela. jest spora tolerancja w kolizji z duchami, jest tez licznik sily kolizji mozna go podkrecic, jest tez czasowa niesmiertelnosc po kolizji (a nie natychmiastowa smierc)... ale oczywiscie to od level designera zalezy czy gra bedzie frustrujaco trudna czy banalnie prosta.
    • 35: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Aug 2020
     

    xxl:

    to blad w u1mb nadal nie zostal poprawiony i dalej sie wiesza przy dostepie do rejestrow powtorzonyc PIA ?


    trzeba być wyjątkowo złośliwym kutafonem, przyznam :)
    • 36: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime20 Aug 2020 zmieniony
     
    @pin, niektorzy mają tak od urodzenia, dlatego wydaje im się, że wszystko z ich strony jest ok, ja to nazywam brakiem pokory czy jakiejkolwiek skłonności do ektrawertyzmu
    Dobrze że chociaż giery robi zacne
    • 37:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime20 Aug 2020
     
    A tak z innej beczki: czy to prawda, że istnieje tylko jedno Atari z rozszerzeniem MapRAM? ;>
    • 38: CommentAuthorPecet
    • CommentTime20 Aug 2020 zmieniony
     
    Świetnie dobrana paleta kolorów i przede wszystkim ładne postacie. Dzięki temu gra prezentuje się na prawdę zacnie.
    • 39:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime20 Aug 2020
     
    swego czasu słyszałem o planach aby muzyka była odtwarzana z zewnętrznego urządzenia. Czy to był tylko koncept / plotka czy w tej grze jest to planowane?
    • 40: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Aug 2020
     
    to nie plotka, na ekranie jest (volume: 00) muzyke mozesz odtwarzac z SIOCarta.
    • 41:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Aug 2020 zmieniony
     
    @xxl Łatwo napisać program na XL/XE, który nie będzie działał na XEGS czy 1200XL. Czy z tego powodu należy to robić?
    • 42: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Aug 2020
     
    wszystkie komputery atari maja ceche rejestrow powtorzonych, byly w latach 80 programy/gry ktore z tego korzystaly, odmawiasz mi zabawy w retro?

    bzdury tez latwo pisac ale czy z tego powodu nalezy to robic ;-)
    • 43: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Aug 2020 zmieniony
     
    czy jak kupię carta (jeśli w tej postaci gra będzie upubliczniona), to czy jeśli na moim Atari gra nie będzie się uruchamiać to czy mogę ją oddać i odzyskać utracone środki płatnicze?

    EDIT: głupie pytanie. Mogę, bo takie są prawa konsumenta. Więc jak, zamówię 50 kartów i je oddam :D
    • 44:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime20 Aug 2020
     
    Możemy skupić się na grze w tym wątku?
    Jak chcecie znowu narzekać to fajnie jak będziecie to robili w osobnym wątku. Serio, chcę oglądać postęp tej gry. A nie czytać znowu o tym że komuś to nie działa na przerobionej atarce - to już jest NUDNE.
    • 45: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Aug 2020
     
    Skupiamy się przecież na grze, nie wiem w czym tu problem dla Ciebie jest.
    • 46:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime20 Aug 2020
     
    U mnie działa (65XE z 128kB RAM), odpalone po Sio2PC.

    Jestem pod wrażeniem liczby obiektów i szybkości :) Ale coś widzę że będzie diabelnie trudno (ale do tego to już mnie Hobgoblin 1 przyzwyczaił ;)

    Zgadzam się też z maly_swd, skupmy się na grze.
    Ciężko mi też uwierzyć że XXL złośliwie pisze kod tak aby korzystać z rzeczy które na pewno zrobią problemy... skoro pisze kod i wkłada w to serducho ja myślę że może mu się po prostu nie chcieć być aż tak złym, niedobrym i złośliwym. W końcu Panowie... mówimy o czymś co się robi kosztem wolnego czasu :) Cieszmy się , że na nasze Atari powstają nowe gry :) Przynajmniej ja zamierzam do tego pozytywnie podchodzić.

    @XXL, czy da się jakoś nie korzystać z rejestrów powtórzonych lub niewielkim kosztem przerobić istniejący engine by dal się uruchomić na przerobionym Atari?
    • 47: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Aug 2020
     

    Wolfen:

    Ciężko mi też uwierzyć że XXL złośliwie pisze kod tak aby korzystać z rzeczy które na pewno zrobią problemy...


    Chciałbym rozwiać twoje wątpliwości; otóż z premedytacją używając rejestrów powtórzonych portB celowo prowadzi do tego, by program się nie uruchomił na rozszerzeniu Ultimate1MB.
    • 48: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Aug 2020
     
    z inteligencja w srodowisku patosceny jest jak z obecna pandemia ;-) jest bezobjawowa :D
    • 49: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime20 Aug 2020
     
    Pozwolę sobie zauważyć, że niektórzy koderzy też tak mają
    • 50: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Aug 2020
     
    @Rosomak - no i widzisz. Równie dobrze możesz porozmawiać z chomikiem, otrzymasz odpowiedź w podobnym tonie :). Przepraszam .... :-)