atarionline.pl JCART 1MB (8Mb) - nowa wersja! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Dec 2023 zmieniony
     
    Co do tych gier, co nie działają, wystarczy dodać |c0 na końcu wiersza (nie używaj kompresji) - wówczas ruszają. Jest chyba problem z dekompresją pod kartridż (A000-BFFF), ale to do zrobienia.
    ---edit---
    Ups, jest błąd w dekompresorze, powyżej $2b00 zaczyna kaszanić w przypadku Swat. Jeszcze się upewniam.
    • 2: CommentAuthorxangel
    • CommentTime7 Dec 2023
     
    Ok, sprawdziłem. Parametr |c0 pomógł na SWAT, Keystone Kappers i Ninja Commando.
    Nie pomógł na Bruce Lee, kreski w Moon Patrol, dziwne znaczki w Boulder Dash, oraz Mr. Do!
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Dec 2023 zmieniony
     
    Zgadza się "do tych co nie działają" :)
    A te działają, ale nie tak, jak powinny. Za każdym razem powód jest inny.
    Nie czuję, jak mi się rymuje:)

    Natomiast dekompresję sprawdza xxl, już błąd znalazł, ale jeszcze nie naprawił, bo za jentyk.
    • 4: CommentAuthorxangel
    • CommentTime7 Dec 2023 zmieniony
     
    Spoko. Jeszcze puściłem sobie Numena w różnych konfiguracjach pamięci i też się sypie. Sam XEX działa OK. Demo z obrazu carta się ładuje i zaczyna działać ale gdzieś tam w połowie sypie się na jednym efekcie i potem crush.
    Czy błąd w algorytmie kompresji mógł powodować, że gry niby działały, ale coś potem mogło być skopane? Czy to był tylko błąd w algorytmie dekompresji?
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Dec 2023 zmieniony
     
    Błąd jest w dekompresji. Ale rzadko się objawia. Dlatego do menu4car dodawaj na razie opcję -c0 i nie będzie kompresował - wyeliminuje się problem w tym obszarze. Jak się błąd poprawi - będzie można powrócić do standardowego testowania.
    • 6:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime7 Dec 2023 zmieniony
     
    A wracając do ładowania (to jest ogarnięte prawidłowo) i uruchamiania (i u mamy skoki bezpośrednio do procedur w ROM - nie za ładnie) programów w BASICu, to znalazłem na aage taki wątek: ->link<-

    I jest tam fajny kawałek kodu ładujący program w BASICu (no ale robi to zwykłym LOAD więc potrzebny jest DOS, co oczywiste w tym przypadku).
    Ale nie o to mi chodzi... Jest w tym kodzie kulturalne włączenie ROM i zainicjowanie go bez skakania w niepewne miejsca, a potem wypisanie na ekranie LOAD (nam nie potrzebne) i RUN (no i o to chodzi :) ).
    I wciśnięcie RETURN.

    Taki kod zadziała z każdym BASICem ! :) (O.K. .. każdym, który tak samo trzyma stokenizowany program)

    Loader powinien więc włączyć BASIC i zainicjować go, potem wczytać program ustawiając odpowiedne zmienne BASICa, a po tym wszystkim wypisać na ekranie RUN i nacisnąć RETURN.

    Wszystko jest tam już ładnie zaprogramowane, choć nie w takiej kolejności :)

    A i są dwa wtręty od XXLa w tym wątku ale nie zwracajcie na nie uwagi :P
    • 7: CommentAuthorxangel
    • CommentTime7 Dec 2023 zmieniony
     
    No dobra. Jeszcze taki test zrobiłem na real hardware - wygenerowałem sobie 3 pliki - bin, car i xex z demami.
    Wrzuciłem do SIO2SD, wsadziłem cart (taki mój na Xilinx ale wydaje mi się, że zgodny z MaxFlash). Załaczam ekran z flashera. Dlaczego on wykrywa dwie różne kości? ID podaje te same.
    W rzeczywistości są to AM29F040
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Dec 2023
     
    To ciekawe. Sprawdzę.
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Dec 2023 zmieniony
     
    Co prawda nie sprawdziłem raportu o pamięciach, ale nowa wersja obsługuje te gry, co źle obsługiwała, tzn KeystoneKapers, BruceLee etc.

    ->link<-
    • 10: CommentAuthorxangel
    • CommentTime11 Dec 2023 zmieniony
     
    Ninja Comamndo, Bruce Lee, Keystone Kappers, Mr. Do! działają OK, w SWAT nadal jest rozwalona grafika, Numen dalej wykłada się w tym samym momencie.
    • 11: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime11 Dec 2023 zmieniony
     
    Jeśli to off-topic to założę osobny wątek. Nie wiem czy był taki temat - jak wygląda prędkość dostępu do danych po konwersji ATR do kartridge'a?

    ATR odpalane jako ATR z SIO2SD albo innego ustrojstwa (też przy wsparciu QMEG jeśli się nie mylę) może korzystać z wyższych prędkości SIO.

    Cartridge nie używa SIO oczywiście. Jak rozumiem naiwnie konwersję do CAR to tłumaczy ona odczyty z dysku na odczyty z flasha.

    Czy prędkość odczytu z "symulowanego" cartridgem ATR ma być z założenia "natychmiastowa" czy właśnie odwrotnie - wolna / standardowa, bo idziemy przez jakieś typowe procedury odczytu SIO, bez przyspieszenia?

    Będę porównywał w tygodniu A8PICO, JCART i normalny odczyt ATR z SIO2SD w kontekście wgrywania danych z dysku (Extended Fig-Forth). Bo fajnie jakby środowisko w Forth działało z Carta (wybór różnych wersji środowiska z menu przy bootowaniu), wydaje się że jest szansa.
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Dec 2023 zmieniony
     
    Jest to przepisywanie z pamięci do pamięci, z uwzględnieniem włączania i wyłączania kartridża. Jeśli chodzi o ATR, to dochodzi jeszcze mapowanie danych i przejście przez fake SIO, ale to daje niewielki narzut. Natomiast dane przerzucane są szybciej, bo nie jest sprawdzane za każdym razem, czy plik się skończył (co też jest do wyeliminowania) Sumarycznie zwykłe przepisywanie daje kilkanaście KB/sek, z dekompresją spada źdźiebko (zależnie od algorytmu).

    Ale rzeczywiście, to ciut offtopic.
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Dec 2023 zmieniony
     
    Nowa wersja, usunięta niekompatybilność w dekompresorze z kompresorem apultra. Dzięki @xxl.

    ->link<-
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Dec 2023 zmieniony
     
    Co do różnych kości to flasher wykrywa pamięci po protokole, na który odpowiadają. Są 3 protokoły.

    Jakbyś ten numen.xex jeszcze zapodał @xangel...
    Chyba mam, NUMENV2.XEX z ->link<-

    Ono się pod koniec wywala, a wcześniej ma jakieś śmieci.
    • 15: CommentAuthorxangel
    • CommentTime13 Dec 2023
     
    Nie, to ten bez dwójki, wrzucam do załącznika. Wywala się na takim efekcie, gdzie po prawej stronie są pionowo 4 takie same efekty jak na środku ekranu.
    Jak odpalam normalnie w emulatorze, to idzie.
    • 16:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime13 Dec 2023 zmieniony
     
    Udało mi się przejść Numen do końca z cheatem - w pewnym miejscu przed babolem włącza się nie wiadomo jak kartridż pod emulatorem. Wyłączyłem go z poziomu monitora (atari800: c d5ff 0) i poszło do końca.

    A Joust jest uszkodzony, na końcu zawiera 125 zer. W praktyce oznacza to, że ładuje bloki pod 0 długości 1, aż się plik skończy. I wtedy loader reaguje resetem.
    • 17: CommentAuthorxangel
    • CommentTime13 Dec 2023
     
    Hmm no to Joust można znaleźć inną wersję po prostu i z głowy.
    A tego Numena to nie da się jakoś łatwo spaczować hexedytorem?
    • 18:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime13 Dec 2023 zmieniony
     
    Znalazłem miejsce, jak zaczyna się przesuwać wielki napis - obrazek w HIP Taquart, tam jest odczyt typu cmp(00,x) (ciekawe co to daje, bo jest kilka po sobie, pewnie błąd) co prowadzi pośrednio do odczytu z D5xx 2 razy. jak to przejdzie to już jest ok.

    Więc błąd jest w samym demie, odczytuje dane z miejsca wrażliwego, z którego nie powinno.

    Pytanie, kto robił wersję plikową na komputery z dużą pamięcią.
    Akurat to demko, to warto byłoby, żeby chodziło :)

    A to demko triple threat ma zepsuty efekt obrotów na atari800, a na real hw działa dobrze.
    • 19:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime13 Dec 2023
     
    Z Joustem i tego typu uszkodzeniami (wynikającymi ze złego kopiowania, gdzie dane doczepiają się na końcu) nie wiadomo, co zrobić. Dobre podejście to jeśli xex jest niespójny, to go w ogóle nie wrzucać na kartridż, bo najprawdopodobniej nie zadziała, a jak zadziała, to przypadkiem. Głupio w taką gierke grać, czy demo oglądać, bo nigdy nie wiadomo, co się wydarzy w takim przypadku.
    • 20: CommentAuthorxangel
    • CommentTime13 Dec 2023
     
    Teraz już wiemy, że jest w ten sposób uszkodzony :)
    Ja go mam z bazy gier na atarionline.pl - może trzeba uzupełniać bazę o jakieś pliki TXT w folderach z konkretnymi grami, w których byłyby umieszczane jakieś notki tego typu.
    Ale to do KAZ-a raczej :)
    • 21:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime13 Dec 2023
     
    Do Kaza, i może do mnie. Najfajniej, jakby ktoś zakręcony te gry sprawdzał katalogami i taki readme do katalogu. Trzeba by jakąś strukturę wymyśleć... Od dawna wisi na liście TODO

    Ale. Zapytałem 0xF-a o ten cmp(0,x) - to jest opóźnienie 6 cykli, więc na próbę dałem 3xnop równolegle z 0xF-em :) Działa, przechodzi całe.
    • 22:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime13 Dec 2023
     
    Opcje są dwie. Napisać skrypt co zmieli całą bazę AOL i powie, które XEX są błędne i je oznaczy.

    Druga opcja, to "naprawiacz", który przed wsadzeniem do carta ponaprawia ile się da. Kłopot w tym, na ile można w to ingerować, bo może coś celowo jest zrobione.
    • 23:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime13 Dec 2023
     
    Otóż ostatnie zdanie jest kluczowe. Głównie chodzi o wypełnianie dziur pomiędzy blokami, aby lepiej się kompresowały pliki. Ale mam na to pomysł.

    A przemielić całą bazę to pryszcz, przynajmniej odrzuci błędne/uszkodzone xexy.
    Pytanie co z tym przemiałem wtedy zrobić.

    Dla mnie filozofia gromadzenia gier/programów na atarionline budzi mieszane uczucia. Dobrze jest archiwizować wszystko, ale również dobrze byłoby mieć jedną dobrą grę do pogrania, a nie wybierać spośród 10 wersji. Do tego celu bardziej się nadaje baza Homesofta, bo on jest mózgiem i te jego gierki na 99.99% działają, a jak nie, to pojawia się nowa wersja za kilkadziesiąt dyskietek, już zreperowana.
    • 24: CommentAuthorxangel
    • CommentTime13 Dec 2023 zmieniony
     
    Moim zdaniem po prostu umiescić plik !readme.txt w katalogu każdej gry. I powiedzmy w tym Joust w pierwszej linijce tego readme napisać: "Joust (1983)(Atari)(US)[a2].xex - ładuje bloki pod 0 długości 1, aż się plik skończy"
    Potem w kolejnej linijce jeśli coś dojdzie i będzie dotyczyło jakiegoś pliku z tego katalogu. Nie ma po co na siłe ich poprawiać, bo baza gier będzie się rozrastała niepotrzebnie, bo będzie wersja przed fixem i po. A w tym przypadku nie ma co się pastwić nad wersją [a2] bo nic ona chyba nie wnosi względem tej bez [a2]. Gdyby chociaż była skompresowana z wyborem niesmiertelności czy coś, a tka to chyba nie ma sensu (akurat w przypadku tej gry).
    A taki Numen plikowy to już co innego - są dwie wersje xex i nie wiadomo czym się różni v2 od zwykłej. Ale można dołożyć trzeci i w pliku readme napisać, że poprawiono skot taki a taki w związku z działaniem z carta Maxflash. Automatem tego raczej nie da się polecieć i jest to masa roboty dla KAZ-a ale po jakimś czasie jednak bedą efekty.

    Jeszcze co do samych gier - ja lubię te z licznikiem w lewym górnym rogu - one sa skompresowane, dość szybko się rozkompresowują i najczęściej mają dodany wybór nieśmiertelności, nielimitowanych strzałów, czasu itp. Nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale te z Homesoftu mają taką tęczę. One się strasznie długo rozkompresowują i nie dają wiele w zamian.
    • 25:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Dec 2023 zmieniony
     
    Homesoft kompresuje wybiórczo, przynajmniej tak zauważyłem. Ten Keystone Kapers co podrzuciłeś jest kiepsko skompresowany, skoro apl skompresował go jeszcze z 15%. Jakbym nim był, to bym szybko taki kompresor porzucił, no bo ile można czekać! :)

    Natomiast pozostałe pliki z początkowych kilku dyskietek były skompresowane, bo się skompresowały sumarycznie do 70%+.

    Teraz już nie warto stosować tych przestarzałych pakerów, bo nowsze są o niebo szybsze (te, co są: ZX0, apl, exomizer i inne) - one po prostu przepisują z odpowiedniego miejsca w odpowiednie miejsce i już.

    ----

    A ten Joust ma 115 bajtów zer na końcu, co daje 23 bloki 0000-0000 z 0 jako zawartością, i się ładuje bez problemu teraz.
    • 26:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Dec 2023
     
    Nowa wersja :)
    ->link<-
    • 27: CommentAuthorxangel
    • CommentTime14 Dec 2023
     
    Testuję, testuję, na razie jest całkiem spoko :)
    Jest jeszcze problematyczny Gyruss, którego załączam. Tylko wersja VBXE fix działa mi jak dotąd z jakiegokolwiek carta.
    BTW demo Triple Threat zaczęło działać.
    • 28:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Dec 2023 zmieniony
     
    Ten Gyruss włącza ostatni bank kartridża. Co oznacza, że będzie działał z wersją 128k AtariMaxa :)
    • 29: CommentAuthorxangel
    • CommentTime14 Dec 2023
     
    To za mały cart jak dla mnie :)
    • 30:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Dec 2023
     
    Chyba lepiej będzie znaleźć działającą grę :) Ale rozumiem, że chcesz z trainerem, tak?
    • 31: CommentAuthorxangel
    • CommentTime14 Dec 2023
     
    Jeśli jest, to zawsze wybieram z trainerem :) Ale Gyrussa to chyba akurat nie ma, choć piszę z pamięci.

    Zapakowałem już cart prawie pod korek, zostało mi 37k wolnego. Fajnie kompresuje ten Twój soft. Okazuje się, że lepiej jest wrzucać nieskompresowaną grę i niech Twój soft to zrobi, niż wrzucać skompresowaną.

    Teraz w wolnej chwili wezmę się za polskie tytuły. Może jeszcze uda się wybrać coś, co będzie sprawiało problemy.
    A potem jakieś toolsy.

    A potem czekam na wersję graficzną Menu4car :)
    • 32:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Dec 2023 zmieniony
     
    Problem z wersją graficzną jest taki, że na razie po brzegi jest wypełniony pierwszy bank. Mam dwa pomysły. jeden to zostawić sam loader w kartridżu, a resztę, czyli listę (zajmuje na razie 3 kB) fonty, obrazek rozkompresować do ramu. Drugi, to zająć drugi bank.

    Na czym ma polegać wersja graficzna?

    @GienekP, ogarnąłeś już kompilację pod mingw pod windows? Znalazłem filmik hindusa, który stricte pokazuje, jak zainstalować mingw, żeby DZIAŁAŁ. Bo jak się instaluje, to potem nie działa, trzeba dodać ścieżki, ale nie zauważyłem, żeby gdzieś to było napisane jakie.
    • 33:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime14 Dec 2023
     
    Jeszcze tego nie ogarniałem bo brak czasu. Mam jedną maszynę na VMWare w robocie i jak coś to do nie wrzucam. Tylko tam jest "Geany" i idzie jako polecenie "gcc". A że to idzie z RAM (VMWare) to po wylogowaniu wraca do ustawień startowych więc jakieś doinstalowania nie wchodzą w grę. A z kolei make'owanie na widnowsach to idzie się pociąć. Ten system do niczego się nie nadaje :)
    No więc jakby to szło jako "gcc -o plik plik.c" to jakoś wyłazi EXE. Bardziej elegancko winda nie umie :)
    • 34: CommentAuthorxangel
    • CommentTime14 Dec 2023
     
    @jhusak - miałem na myśli graficzną wersję programu do składania gier w zestawy, jak Creaxin1 czy Atarimax Cart Studio, żeby łatwo przeciągać xexy na okno w apce lub poprzez Menu -> Otwórz czy coś w ten deseń.
    • 35:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime14 Dec 2023
     
    Panowie, tak się wtrącę - wybaczcie. Czy jest soft, który konwertuje mi obraz dyskietki 360KB (DS/DD), bootujacej, żeby się to załadowało i uruchomiło z JCarta? Konkretnie chodzi mi o Numen w wersji dyskowej, z obrazkiem ładowania. Zrobiłem kiedyś taki w oparciu o LiteDOS i że stacji XF551, Karinki, Tomsa czy SN-360 to działa. Pamiętam, że było coś z obrazami tylko... gdzie i czy łyknie taki obraz?

    Tak, wiem, jest XEX (i Kuba go poprawił) ale nie o to mi chodzi.

    Jeśli nie - to nie, sam nie zrobię bo nie umiem ale i płakał nie będę ;-)
    • 36:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime14 Dec 2023 zmieniony
     
    menu4car.c:22:10: fatal error: libapultra.h: No such file or directory

    A zrobić tego windows nie umie.

    C:\Projects\Test\apultra>mingw32-make
    The syntax of the command is incorrect.
    Makefile:8: recipe for target 'obj/src/expand.o' failed
    mingw32-make: *** [obj/src/expand.o] Error 1

    Wygląda na to, że w ogóle "make" na windowsie to jest bariera nie do przejścia.
    • 37:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Dec 2023 zmieniony
     
    @GienekP
    Hehe :), u mnie działa na Win10 :) Nie wiem jak, ale działa. Zrobiłem z tego filmiku od tego Hindusa:


    Jednocześnie mam zainstalowany windows subsystem for linux.

    z WSL (w cmd piszę bash) robie git pull i push ewentualnie, tudzież też robię make dla wsl, a jak wyjdę z basha, jestem w środowisku mingw i też piszę make i się wszystko robi dla .exe (menu4car.exe)

    Zanim się to zrobi trzeba wpisać (w wsl) w katalogu menu4car: git submodule update, wtedy ściągnie apultra.

    No i jeszcze ściągnąć mads.exe z ->link<- i umieścić go w bieżącym katalogu.

    Daj znać, jak Ci poszło.

    Aha, jeszcze nie ogarnąłem Makefile do końca, i nie wykrywa chyba wszystkich zależności (ja _używam_ make, a się na nim nie znam dogłębnie :) więc bezpiecznie jest wpisać make clean wprzódy, albo make remake (co robi to samo i kompiluje)

    @xangel - GienekP się deklarował, że zrobi taką nakładkę :)
    • 38:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Dec 2023 zmieniony
     
    @Peri Noid, GienekP zrobił atrtocar ->link<-

    Spróbuj.

    Chociaż nie, ja spróbowałem i nie działa.

    Ale w planie jest dodać ninidosa Foxa do kartridża, wtedy można będzie czytać pliki z D: i wrzucić to, co na dyskietce na kartridż.
    • 39:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime15 Dec 2023
     
    Poczekam. Pewnie zapomnę do tej pory ale cóż, pesel nie kłamie ;)
    • 40:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Dec 2023
     
    Z tym ATR2CAR to jeszcze nic nie wiadomo, bo sprawdziłem pobieżnie i stwierdziłem, że jeszcze nie wiem, jak tego używać i żaden kartridż nie działał, a powinien.
    • 41:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime15 Dec 2023 zmieniony
     
    @jhusak: Próbuj na tym obrazie bo to co jest w repo to nie jest poprawny obraz DSDD tylko takie coś z sektorami 128B po całości (tak mi wyszło jak się temu przyglądałem aczkolwiek mogę się mylić - w każdym razie to co jest nie daje się na dwustronną dyskietkę poprawnie przenieść).

    Ja spróbowałem i albo coś robię nie tak albo coś jest nie tak bo przy próbie uruchomienia pod atari800 wyrzuca mnie do SelfTestu.
    • 42:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Dec 2023 zmieniony
     
    Ale ten zapodany Numen zapewne ma ten ficzer/błąd, co włącza kartridż.
    • 43:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime15 Dec 2023
     
    Z tym windowsem to chyba jedyna metoda to zrobić blik BAT i wydziobać jak krowie na miedzy po kolei co ma robić. Nawet nie wiadomo czy to robi 64-bit czy 32-bit, czy linkuje do 64-bit 32-bit, czy jak...

    ATR2CAR robi dla S-XEGS
    ATR2MAX (niewspierany) dla starego maxflasha
    ATR2JAC robi dla maxflasha startującego z banku 0.

    Którego tego ATR próbować zmielić?
    • 44:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime15 Dec 2023
     
    Spróbuj z tym moim. Atr2car chyba nie zadziałał.
    • 45:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime15 Dec 2023
     
    Numen bez grzebania nie zadziała ani na S-XEGS ani Maxflash.

    Żeby udawać wczytywanie D: modyfikowany jest ROM (czyli kopia w RAM pod nim). Numen podczas wczytywania przełącza PORTB czyli coś tam robi w RAM po czym włącza ROM i skacze do procedur, które na siłę chcą stację na SIO.

    S-XEGS i Maxflash albo mają widoczny bank albo znika wszystko. I jedyny ratunek, że w RAM będzie jakaś procedurka. Może jakby tego LiteDOS przerobić to by może poszło. No ale z automatem kiepsko.
    • 46:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime15 Dec 2023
     
    Rozumiem. Nie znam się. Użyłem LiteDOS bo jakiś DOS był wymagany a ten był najmniejszy jaki miałem, który działał z dyskietkami DSDD. Oryginalny, 3-sektorowy z dyakietkowej wersji Numena sobie z tym nie radził (a przynajmniej mi się nie udało go przekonać).
    • 47:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime15 Dec 2023
     
    A XEX bazowy dla LiteDOS to który?
    • 48:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Dec 2023
     
    Co do numena, to można rzeczywiście pogrzebać, żeby ten portB obslugiwał andami i orami, zamiast na siłę rom włączać. A potem, jak się już cały załaduje, to leci z rozszerzonej pamięci i na nic nie zwraca uwagi.
    • 49:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime15 Dec 2023
     
    Olejcie temat, jest nieistotny. Chyba, że dla własnej satysfakcji. Szkoda czasu.
    • 50:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Dec 2023 zmieniony
     
    Przekonałeś :) Chociaż już sprawdziłem, że loader numena dobrze ogarnia portB i powinien spoko się wczytać mimo portB włączonego na inną wartość niż domyślna.

    W ogóle to demko jest baaaardzo przyzwoicie napisane. Pierwsze wrażenie "o, narzędzia w javie, po co?", jak je zobaczyłem to stwierdziłem, że użycie javy zamiast np. c jest dużo praktyczniejsze, chociażby ze względu nie zwracania uwagi na błędy io, które wyłapie catch, jak wystąpią. W c jest to ciągłe pytanie o błedy, co jest frustrujące.