atarionline.pl Gry, które są większe w wersji dyskowej - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorMaterion
    • CommentTime12 Nov 2020 zmieniony
     
    Hej,

    Podacie moze tytuly gier ktorych wydania dyskowe posiadaja wiecej zawartosci ?

    Np przed chwila ogrywalem Barahira - ale mialem go w wersji xex - na Youtube widzialem filmik z wersji dyskowej i ku zdziweniu ma duzo wiecej obrazkow lokacji.

    Pewnie jest wiecej gier ktore mialy wersje kasetowa/dyskowa gdzie na to drugie byly po prostu obszerniejsze.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Nov 2020
     
    Nie tyle obszerniejsza, co bardziej rozbudowana grafika jest w "Mózgprocesor".

    Więcej zawartości miała dyskowa wersja "Zorro".
    • 3: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime12 Nov 2020
     
    World karate championship. Na dysku było więcej grafiki oraz muzyka.
    Wersje kasetowe jakie widziałem miały albo dodatkowe obrazki albo muzykę.
  1.  
    "Vicky" na kasecie nie miał intra z tym dziadem co czyta książkę.
    • 5:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime12 Nov 2020
     
    Głowy sobie uciąć nie dam, ale ja miałem oryginał Vicky na kasecie i wydaje mi się, że pamiętam to intro z dawnych czasów jak teraz je oglądam. Współcześnie odpalając Vicky nie miałem wrażenia, że widzę coś czego kiedyś nie widziałem, ale może na tyle jest to wszystko spójne, że nie zauważyłem czegoś...
    • 6:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime12 Nov 2020
     
    Kult na dysku zajmuje dwie strony, z czego cała pierwsza to intro.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Nov 2020
     
    Jedna sprawa to gry większe/bardziej rozbudowane w wersji dyskietkowej, a druga - to że niektóre były tylko w wersji dyskietkowej.
    • 8: CommentAuthorMaterion
    • CommentTime12 Nov 2020
     
    Dzięki za odpowiedzi - mnie właśnie interesują gry bardziej rozbudowane w wersji dyskietkowej :)
  2.  
    Well,

    Karate International has 3 background graphics on tape side A and another 3 background graphics on tape side B, for a total of 6 background gfx.

    The original disk version had 7 background gfx, an enhanced version now has 8 background gfx (including London).

    The Tail of Beta Lyrae had more things going on in the disk version than the tape version. For example, the disk version saved how often you played the game and therefore made it harder (threw in new obstacles), this is not the case in the tape version.
    • 10:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime13 Nov 2020 zmieniony
     
    Dyskietkowe "Ballblazer" i "Rescue on Fractalus!" mają animowane intra, których brak w wydaniu kasetowym. Ogólnie to gier, które w wersji dyskowej mają dodatkowy ekran podczas ładowania, albo intro, albo outro, jest całkiem niemało, pewnie znalazłoby się kilkadziesiąt. Ciekawsze dla mnie są przypadki, które faktycznie różnią się czymś w samej rozgrywce.

    "A.D. 2044" w wersji dyskowej ma nieco więcej lokacji - o ile pamiętam tylko w początkowej części. Dyskowa wersja doczytuje każdą jedną lokację z dyskietki osobno, inaczej niż kasetówka, która doczytuje obszary zawierające po kilka lokacji.

    w dyskowym "Barahirze", oprócz wspomnianych dodatkowych obrazków lokacji, są dwie ścieżki dźwiękowe do wyboru podczas gry. W kasetowej jest tylko jedna.

    Dyskietkowy "Barbarian" ma kilka różnych teł - w kasetowym, o ile mi wiadomo (bo nigdy nie zaszedłem daleko), jest tylko jedno.

    Przygodówki tekstowe Scotta Adamsa firmy Adventure International były po jakimś czasie wydane w rozszerzonych wersjach dyskowych w serii pt. "S.A.G.A", z grafiką.

    Kasetowa wersja "Montezuma's Revenge" (chodzi mi o wersję wydaną przez Parker Bros., przezywaną "Preliminary Monty") była odrobinę skopana - skrajnie lewa komnata na 9. piętrze piramidy (licząc od góry) jest uszkodzona. Komnata bezpośrednio pod nią też jest inna niż powinna być. Oprócz tego brakuje dźwięku przy użyciu miecza. W wersjach dyskowych wszystko jest w porządku.

    "Operation Blood" w wersji dyskowej miał ekran high-score, z wynikami zapisywanymi na dyskietce. W "Special Forces" chyba było tak samo, ale nie pamiętam.

    "Polar Pierre" w wersji dyskowej ma więcej etapów (bodajże 35, doczytywane na bieżąco) niż w kasetowej (bodajże 20).

    "Tapper" dyskietkowy ma 4 różne plansze i bardziej rozbudowane udźwiękowienie w bonusowej rundzie. Kasetowa wersja ma tylko 2 plansze (oraz uboższy ekran tytułowy).

    W dyskowym "Winter Olympiad 88" można wybrać na ekranie startowym, w które dyscypliny chcemy zagrać. W kasetówce nie ma wyboru, gramy we wszystkie po kolei.

    Kasetowy "Zaxxon" (i kartridżowy zresztą też) jest uboższy od dyskietkowego - gorszy jest ekran tytułowy, brakuje niektórych przeszkadzajek (silosy wystrzeliwujące rakiety), a sekcja "w przestrzeni kosmicznej", w której walczy się z nadlatującymi myśliwcami wroga, jest całkowicie dwuwymiarowa - nie można latać w górę ani w dół, podczas gdy w dyskowej wersji wrogowie jak i bohater poruszają się w trójwymiarze. Grafika bossa końcowego też jest uboższa.

    Mq:

    Współcześnie odpalając Vicky nie miałem wrażenia, że widzę coś czego kiedyś nie widziałem, ale może na tyle jest to wszystko spójne, że nie zauważyłem czegoś...

    Może napatrzyłeś się na skrinszoty w Tajemnicach Atari. Ja miałem tak samo, mimo że jako dzieciak nie miałem styczności z wersją dyskową. Kasetowe intro ma tylko muzykę i tekst, bez obrazków.

    CharlieChaplin:

    Karate International has 3 background graphics on tape side A and another 3 background graphics on tape side B, for a total of 6 background gfx.

    Wasn't that some unofficial hack? The original release by System 3 has only one background on each side (Sydney and Mt. Fuji). (It still has music though.)
  3.  
    Nope,

    the original International Karate tape from System 3 has 3 backgrounds on side A and another 3 backgrounds on side B. I know it, because I had the original tape and copied it.

    If I remember correctly, when you played side A you cannot continue with side B - so you have to choose if you want to play side A only or side B only... (will take a look tomorrow).
    • 12:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime14 Nov 2020
     
    Excuse me, but I suspect some mistake here. In the A8Preservation project we obtained an original cassette of IK, and it contains only one background on each side. If your tape is also an original release, it would be some alternate edition, not dumped yet.