atarionline.pl wersje The Goonies - muzyka tytułowa - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Nov 2020 zmieniony
     
    Hej,

    wersja "130XE" spiracona do binarki z oryginału posiada inną, mniej znaną muzykę tytułową:
    ->link<-

    Nie tak dawno kupiłem oryginał The Goonies na dyskietce (wydanie US Gold), oczywiście nie jest to żadna wersja 130XE i właśnie mój egzemplarz też miał tę alternatywną muzykę tytułową. Miał, ponieważ z jakiegoś powodu straciłem zawartość nośnika podczas próby kopiowania programem TDK z TOMSem Multi (gra ma zabezpieczenie).
    Na AtariManii są obrazy oryginału ATX, ale ze standardową muzyką, czyli widać, że można było natrafić na taką lub inną wersję muzyki kupując teoretycznie to samo wydanie US Gold.
    Wychodzi na to, że pirat robiący plikówkę "130XE" po prostu trafił na tę drugą, mniej popularną wersję.

    Czy ktoś posiada może ATR lub ATX z tą drugą wersją muzyki, ale bez narzutu/informacji od pirata podczas ładowania?
    • 2:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime16 Nov 2020 zmieniony
     
    Trzeba wyprostować to co napisałeś.

    Amerykańskie wydanie Datasoftu ma muzykę tytułową z filmu - "The Goonies 'R' Good Enough" Cyndi Lauper. Brytyjskie wydania US Goldu i niemieckie Ariolasoftu mają inną muzykę, niechybnie z powodu jakichś kwestii licencyjnych.

    Na Atarimanii co prawda pod wydania Datasoft i US Gold podpięty jest ten sam obraz ATX, ale to może być błąd po stronie Atarimanii. W projekcie A8Preservation wszystkie europejskie wydania gry, jakie udało się pozyskać, mają alternatywną muzykę. Jeśli wydanie europejskie z oryginalną muzyką w ogóle istnieje, to jest ono zdecydowanie mniej popularne (w Europie).

    Obraz ATX z wydania Ariolasoftu, które jest identyczne z tym od US Gold i zawiera muzykę której szukasz, jest w archiwum A8Preservation - widzę że ktoś całość wgrał na Pigwę.
    • 3:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Nov 2020 zmieniony
     
    Serdeczne dzięki za sprostowanie i wyjaśnienie.
    Faktycznie na Atarimanii w archiwach US Gold i Datasoft są te same ATX-y.

    Czyli moje wydanie US Gold kupione z Ebaya UK powinno było mieć alternatywną muzykę i taką właśnie miało.

    Dziękuję za namiar do ATX-ów, przydałby się jeszcze ATR z ATX-a od Ariolasoftu, ale ja nie potrafię dokonać takiej przeróbki usunięcia zabezpieczenia, a nagrać ATX-a na dyskietkę z użyciem SIO2PC i CA-2001 Toms Multi nie udało mi się.
    • 4:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime16 Nov 2020
     
    Nie widziałem takiego ATR-a. Ale DjayBee z AtariAge zajmuje się robieniem właśnie takich "czystych" cracków na postawie ATX-ów z A8Preservation. Możliwe, że zrobił też cracka z wydania Ariolasoftu. Poszukaj w tym wątku albo spytaj go bezpośrednio.
    • 5:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Nov 2020 zmieniony
     
    Dzięki raz jeszcze! :-)

    A kojarzysz może tło tego wydania Ariolasoftu, że ostatecznie znajdowało się na dyskietkach wydanych w Europie przez US Gold?
    • 6:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime16 Nov 2020 zmieniony
     
    Pracowałem z US Gold w nieco późniejszych czasach, to był hurtowy wydawca typu "rzucamy na rynek co cam się udało tanio kupić", więc pewnie kupili od kogoś paczkę z grami i w niej były też gooniesy :]

    ps. ładniejsze laski były tylko w virgin interactive :]]]
    • 7:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime16 Nov 2020 zmieniony
     
    • 8:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime16 Nov 2020
     
    Ja tam nie wiem, ale patrząc na skan tego wydania Ariolasoftu na A8Preservation.com, to jest to po prostu wydanie US Gold z naklejką Ariolasoft na wierzchu. Więc pewnie było to w drugą stronę: kupili zapas gotowych dyskietek i kaset od US Goldu i wydali w RFN.

    @Alex: film nie działa
    • 9:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime17 Nov 2020 zmieniony
     
    Już poprawiłem :) Skrypt forum coś zwalił w adresie. Swoją drogą chciałbym wiedzieć co brał autor pomysłu na ten teledysk :D
    • 10:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime17 Nov 2020
     
    Mamonę brał.

    Teledysk ma 2 części - pierwsza była emitowana przed premierą filmu, a druga po. Twój film to część 1., a poniżej - reszta:

    • 11:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime18 Nov 2020
     
    Oooo... :o Tego nie wiedziałem :D Ale reżyser musiał mieć dobrego dealera :D
    • 12: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 Nov 2020
     
    Ma dwie wersję na 5 i 1/4 cala dyskietkach for atari 8bit.
    Ściągane zzzwa wielkiej wody, lata temu, oryginalne.
    Obie przeszły testy na Prawinym atari spod q-meg-a na tomsie.
    • 13:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime19 Nov 2020
     
    As, czy chcesz przez to powiedzieć że wersja z alernatywną muzyką była też produkowana na rynek amerykański?
    • 14: CommentAuthoras...
    • CommentTime19 Nov 2020
     
    Kupiłem na ebayu ze sprawdzonego źródła lata temu, raz jedną raz 2gą wersję z tego samego źródła mam roadrace na dyskietce, mule itd.
    • 15:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Nov 2020 zmieniony
     
    No ale jakie to były wydania, oba amerykańskie i oba takie same, czy np. amerykańskie z Datasoftu i amerykańskie z US Gold?

    ->link<-

    ->link<-


    I czy muzyka faktycznie była różna, jeśli tak to w którym?
    • 16: CommentAuthoras...
    • CommentTime20 Nov 2020
     
    Poszukam, trochę tego mam :)
    Link 2gi jest prawilny, pierwszy to ten ten dziwny.