atarionline.pl Kto posiada prawa do znaku Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Hej,

    Szukałem w necie różnych informacji i zaciekawiła mnie jedna rzecz. Gdzieś przy informacjach o emulatorze Atari na Androida znalazłem info, że google nie chciał się zgodzić, by w nazwie było słowo Atari, ponoć ze względu na ryzyko naruszenia praw do znaku towarowego.

    Firma Atari nie istnieje od lat. Na początku były jeszcze szanse na jakąś reaktywację, czy zarobienie na tym. Ale dziś są już coraz mniejsze.

    Czy spotkaliście się kto przejął i obecnie posiada prawa do marki i czy cokolwiek z tym coś robi? Ostatnie wiadomości w tym temacie, które znajduje są mniej więcej sprzed dziesięciu lat. A co obecnie się dzieje z prawami do znaku towarowego? I co z prawami do takich rzeczy jak patenty, schemat ideowy, instrukcje obsługi itp. rzeczy? Czy to w ogóle ma szanse stać się public domain? Bo w praktyce już się stało patrząc na to co się dzieje w necie....

    Ot taki trochę temat dotyczący Atari, a trochę prawa....
    • 2:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime16 Nov 2020
     

    itguyinaction:

    Firma Atari nie istnieje od lat.

    Nieprawda.
    • 3:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime16 Nov 2020
     
    Jak to firma Atari nie istnieje ?! Cały czas robią gry, a teraz powstała nowa konsola do gier ->link<- !
    • 4:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime17 Nov 2020
     
    Istnieje :) Przecież każde dziecko wie, że Atari zostało kupione przez Infogrames czyli francuzów (wydawca mojej ulubionej gry North & South).
    • 5: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime17 Nov 2020
     
    Jak napisał Alex , atari należy do francuzów, i zajmuje się tym co francuzi potrafią najlepiej - czyli ściemnianiem.
    • 6:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime17 Nov 2020
     
    Otóż to! :) Najgorsze, że firma softwarowa próbuje tworzyć hardware :D Ja nie kumam, że tyle mądrych ludzi cały czas uważa, że kolejny PC z przerobionym Linuxem stanie się hitem, bez custom chipów, nowych rozwiązań, nowej architektury etc. Mimo, że nie lubię Apple, to trzeba im przyznać szacun, że zmienili znowu rodzinę procesorów z Intela na ARM. A wcześniej z PowerPC na Intela. Wiedzą, że nie tylko software się liczy ;)
    • 7: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime17 Nov 2020
     
    "Możliwości ma spectruma lecz to atarowców chluba"...Ciekawe co na to posiadacze spectrum next...?
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Nov 2020
     
    Infogrames swego czasu wydali całą masę dobrych gier na przeróżne konsole oraz PC.Firma kojarzona była z takimi tytułami jak Driver,Driver 2,V-Rally,Wacky Races,Sheep Dog and Wolf,w międzyczasie Dreamcast/PC -Alone in the Dark,Silver,Test Drive Le Mans,na Playstation 2 Splashdown,Moto Racer World Tour -tak z ciekawszych.
    No i mieli fajne logo,generalnie w latach 16 bitowców słynęli z dopracowanych produkcji N&S,Spirou,Smurfs,Asterix itp
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Nov 2020
     
    itguyinaction - na naszym forum znajdziesz co najmniej dwa wątki o interesujących Cię sprawach - omawialiśmy także kwestie prawne, marketingowe, etc.
    • 10: CommentAuthornosty
    • CommentTime17 Nov 2020
     
    Nie zapominajcie o nowym pomyśle - hotelach Atari :)
    ->link<-
  2.  
    O tej francuskiej firmie oczywiście słyszałem, ale sądziłem, że to trochę niezależny podmiot i mocno niszowy. Muszę się im bliżej przyjżeć. Dzięki za podpowiedzi. :)
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Nov 2020
     
    @itguyinaction -jaka tam niszowa,miała swoje lata w erze sprzętów 16 bit,a skrzydła rozwinęła wydając dobre tytuły na pierwsze Playstation,jak widziałem logo kolorowego pancernika to wiedziałem że będzie dobra gra,później lekko się pogubili,choć spod znaku JIL też wypuścili kilka dobrych produkcji,tyle że dla mnie to ani Atari ani Infogrames.Nowe konsole spod marki JIL to jakiś śmiech na sali,już lepiej by było jakby wypuścili nowe wersje udanych komputerów jak Atari serii xl/xe w mocno limitowanej ilości z nowym designem ale w pełni kompatybilne na oryginalnych podzespołach -nowych ... ups zagalopowałem się ;) .