atarionline.pl Potrzebuję pomocy grafika - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Hej,
    Wczoraj na naszym Zoomowym spotkaniu mówiłem o mojej nowej gierce, którą właśnie kończę robić. W sumie bardzo prosta, z przeznaczeniem dla dzieci, wymaga 1MB ramu.

    Zakres pracy grafika to tło gry w kilku wariantach, animacje ludzika na sprite-ach i może jakieś drobniejsze pierdoły.

    Gra będzie wydana w klasycznym stylu "Magister Labs", czyli .xex na forum + źródła na GitHub :)

    Tylko proszę, nie wszyscy na raz :D
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Dec 2020
     
    Rafał - a jakie tryby graficzne mają być w użyciu? Nie wszyscy graficy czują się dobrze we wszystkim. A jakieś ograniczenia już znasz czy to do dogadania na priv?
    • 3: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime13 Dec 2020
     
    Źródła na GitHub - szacuneczek ❤️
  2.  
    @Kaz
    Prototyp grafiki jest w trybie $E, ale wg uznania grafika może to być też któryś z trybów GTIA.

    Ograniczeń raczej nie widzę, poza takim, że 4 playerów jest już wykorzystanych, więc za wiele nie da się nimi podkolorować.

    Na priv oczywiście mogę dokładniej pokazać co i jak :)
  3.  
    Temat ogarnięty.
  4.  
    Hej,
    Muszę otworzyć temat ponownie, bo utraciłem komunikację z pierwotnym ochotnikiem :)

    Zatem, jakby co, to wiecie, gdzie mnie szukać.

    Na wszelki wypadek, zaczynam też rysować sam :)
    • 7:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime5 Feb 2021
     
    O NIE!!!!
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Feb 2021
     
    O TAK! Grafik nie jest potrzebny, zwłaszcza w grze mgr. inżyniera :)))) Grafik mógłby np. coś zepsuć :)
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Feb 2021
     
    tylko, że jeżeli to dla dzieci, to pewnie nie będzie nic o wątrobie, ślepej kiszce, czy stolcu. Choć stolec to jest już wykorzystany. W całości.
  5.  
    Hehe, dzięki Pin :)
    Problem w tym, że trzeba narysować 104 klatki animacji. Pełnoekranowe.

    Pewnie właśnie odstraszyłem ewentualnie zastanawiających się :P

    Jakoś to sobie proceduralnie wygeneruję...
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Feb 2021
     
    104 pełnoekranowe klatki animacji? To chyba początek filmu animowanego, a nie gry... Nie dziwię się, że grafik zamilkł :D Pewnie go zatkało :D
  6.  
    Postawiłem sobie cel, że zrobię gierkę wymagającą 1 MB :)
    • 13: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Feb 2021
     
    jak ma odpalić pod spartą to zostaw jeden bank wolny.
  7.  
    Łodpali :)
    • 15:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime6 Feb 2021
     
    Gra pod spartą? Zboczeńcy...
    • 16:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime8 Feb 2021 zmieniony
     
    Hmm, wygenerowałem sobie plik .wav z wersji BETA mojej gierki.

    Ma 700 MB i 4h22m czasu. Wgrywam go sobie właśnie do Altirry w czasie rzeczywistym. Za jakieś 4h będzie można pograć.
  8.  
    What? Poor Altirra still 4hours or Google isn't translating rihgt?
    Wait is still a Beta version so I can't wait for the Final one :grin:.
    Lucky I am that don't consider myself a graphician and I could had answered the call :)...

    More seriously I'm really curious what will come.
    But as it seems, I have to wait, around 4hours, so maybe do some sleeping and perhaps dreaming on something.

    P.s.- Humm... now decreased and are 3h30min left.
    Where's the usual A8 text phrase while loading: BLOCKS LEFT 99999990. Hopes isn't from tape or it'll be loaded by 2023 if doesn't get a loading error and have to start to the beging.
    Does an A8 Guiness book of records exist?
  9.  
    Ok, again serious.
    How and what is there? With MBs?
    Real want to see what's on it.
    Just continue the job and hope to see something soon.
    :thumbsup:

    P.s.- If it can still be and load in 2021 the better...
    :grin:
  10.  
    @José,
    The game consists of fullscreen background animation for a total of 104 frames, which contributes 95% of the file size. Other than that nothing impressive, just a single- and two-player easy game for kids.

    For now it compresses to ~80Kb, since all background frames are basically pitch black, but I hope it'll change :)
  11.  
    Ok. Thanks.
    Just was joking.
    Hope to see it soon.
    :thumbsup:
  12.  
    Hej,
    Grafikę tła sobie ogarnąłem - jest stosunkowo piękna.

    Teraz pytanie, czy ktoś (oprócz IRATA4) zechce pomóc z animacją dwóch skaczących pionowo w górę ludków (jeden jest kobietą, drugi mężczyzną, a każdy zbudowany z dwóch spritów)?
    • 22:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime21 Mar 2021
     
    "Grafikę tła sobie ogarnąłem - jest stosunkowo piękna."

    :D:D
    to jak śpiewał Kochanek - "Była dość piękna. Znałem brzydsze"
  13.  
    Hehe, dobre.
    No to powiem, że ja też znam brzydsze grafiki :D
  14.  
    Na zachętę dodam jeszcze, że oprócz skoku, potrzebna też będzie animacja "dostania w ryja" i związanego z tym "odrzutu" :)
  15.  
    Witam,
    Niestety do tej pory nie udało się wyłonić chętnego, przenoszę więc ogłoszenie za granicę.

    A na tutejszym forum zaraz rozpytam o zdolnego muzyka :)
  16.  
    Uuu, za granicą też cisza. To w sumie dobrze, wszyscy graficy na świecie zajęci, więc szykuje się sporo produkcji.

    No bo przecież nie chodzi o to, że ktoś nie chce tracić czasu na moje krapowe gierki bez 30 kolorów w linii :D

    Anyway, najważniejsze, że jest dobra muza, bo to jedyny element, którego nie mógłbym sensownie zrobić sam. A ludziki ogarnę albo wyripuję wg starych, dobrych zasad :-)
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 May 2021
     
    Ale pisałeś, że już się zgłosił Irata4. Może graficy sądzili, że już zrobione :)

    Ale skoro nie, to przypomnijmy, co potrzebne:

    Teraz pytanie, czy ktoś (oprócz IRATA4) zechce pomóc z animacją dwóch skaczących pionowo w górę ludków (jeden jest kobietą, drugi mężczyzną, a każdy zbudowany z dwóch spritów)?

    Na zachętę dodam jeszcze, że oprócz skoku, potrzebna też będzie animacja "dostania w ryja" i związanego z tym "odrzutu" :)