atarionline.pl Konwersja grafiki na formaty Atari, C64 itd. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthor0xF
    • CommentTime30 Dec 2020
     
    Wiele osób zgłaszało mi potrzebę konwersji grafiki w przeciwnym kierunku, niż robi to RECOIL.

    Nie zamierzam się tym zajmować osobiście, natomiast na liście mailowej recoil-users jest ostatnio o tym dyskusja w wątku "Got a great idea for a huge improvement to RECOIL": ->link<-
    a Magnus Bergman zaprogramował już wstępną wersję takiego narzędzia.
    Daję znać, aby zainteresowane osoby zapisały się na listę i wypowiedziały. Nawet jedno zdanie o wspieraniu tej idei może pomóc. Ewentualnie pisać bezpośrednio do Magnusa.

    Przekażcie też znajomym grafikom, którzy nie czytają tego forum.
  1.  
    ...regarding Recoil, I noticed that the current version does NOT display *.MCH format correctly anymore. Instead of a nice picture (Arcadia, Vanity) you only see garbage. But maybe the provided pics are defect ?!? (I do not have any other MCH pictures, but do remember these two worked fine in an older version of Recoil.)
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Dec 2020
     
    Mnie urzekło, że program wyświetla pliki G2F... To wyższa szkoła jazdy niż proste wyświetlanie danych - tu trzeba zinterpretować program Atari :D

    OxF - dobrze, że dajesz znać, że trzeba autora wesprzeć.
    • 4: CommentAuthor0xF
    • CommentTime30 Dec 2020
     
    CharlieChaplin:
    The MCH format is defined by TeBe and was evolving in an incompatible way. RECOIL maintains compatibility with the current Graph2Font. You can find Arcadia and Vanity in the full Graph2Font package in g2f/example/g2f/replay.

    Mnie urzekło, że program wyświetla pliki G2F... To wyższa szkoła jazdy niż proste wyświetlanie danych - tu trzeba zinterpretować program Atari :D

    ... oraz zemulować prawie całe GTIA. Nie są jeszcze wyświetlane pliki zmieniające rejestry w środku linii.