atarionline.pl SDrive Micro ;) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Sep 2023
     
    @mono, Atari 7800 było komputerem przyszłości :) Nie doceniasz ówczesnej wizji twórców :D
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime27 Sep 2023
     
    Doceniam. Odnosiłem się do:

    adi:

    Mnie też śmieszy zasilanie całego komputera retro wtyczką Mikro-USB lub USB-C.
    Zupełnie nie pasuje do ducha tamtych czasów. Wówczas takich małych wtyczek nigdzie nie było.
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Sep 2023 zmieniony
     
    Ja też :DDDD Bo takie zasilanie pasuje do ducha naszych czasów, czyli przyszłości w punktu widzenia tamtych czasów.
    • 4:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime27 Sep 2023
     
    • 5: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime28 Sep 2023
     
    Ładne. A niebieskich ledów nie było ? Było by jeszcze bardziej odpustowo. No i tak naprawdę i poważnie ? Nie mogłeś założyć swojego tematu o swoim urządzeniu tylko musiałeś do mojego podkleić ? No jak rany.. ;)
    • 6: CommentAuthorbartgo
    • CommentTime29 Sep 2023
     
    Zaxon, a dałoby radę w Twoim patencie zmieniać istniejącym przyciskiem aktywny napęd, D1-D2-D3-D4-D1-...? A długim przyciśnięciem robić reset? Może tylko softwarowo, bez zmiany sprzętu?
    • 7:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime30 Sep 2023
     
    Jest niebieski led. I jest mega fajnie
    • 8: CommentAuthorrafalnir
    • CommentTime22 Nov 2023 zmieniony
     
    Cena za wysoka jak zwykle u lotharka, a do tego brak smarta i wychodzi finalnie 140zl wiec wole zaplacić u zaxona 89zl i mieć smart:-)) lub a8pico cart tez ze smartem za 79zł, pozdrawiam atarowców:-))
    • 9: CommentAuthorrafalnir
    • CommentTime23 Nov 2023 zmieniony
     
    Mam pytanie o plik sdrive.atr tzn jaka ver jest najnowsza i czy można wybierać oraz zamontować gry za pomocą joya i fire?
    • 10: CommentAuthortakron27
    • CommentTime23 Nov 2023
     
    najnowszą znajdziesz na stronie ->link<-
    w zipie, ostatnia jest w sdrive-max-v13.zip
    samego pliku sdrive.atr to wersja 0.6
    • 11: CommentAuthorrafalnir
    • CommentTime23 Nov 2023 zmieniony
     
    Dzieki, a działa z joyem i fire u kogoś z Was w sdrive.atr?
    • 12: CommentAuthorXuio
    • CommentTime23 Nov 2023
     
    Tak, pliki mozna wybierac i podpinac pod napedy joyem. Do samego uruchamiania gier oczywiscie i tak nalezy wcisnac reset i option.
    • 13: CommentAuthorrafalnir
    • CommentTime24 Nov 2023 zmieniony
     
    Xuio - jaką masz ver sdrive.atr? Bo ja testuje tą v06 i ni huhu zamontować dyskietki przez fire nie moge? Mam qmega więc option odpada:-))
    • 14:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime24 Nov 2023
     
    Nie możesz sobie przegrać konfigurator na obraz ATR i go użyć? Przecież to trywialna robota, mając sdrive możesz to spokojnie zrobić (podmontować jakiś DOS na D1, SDrive.atr na D2, konfigurator na D3 i przerzucić plik z 3 na 2.
    • 15: CommentAuthorXuio
    • CommentTime24 Nov 2023
     
    Joy zadziala chyba z kazda wersja, chociaz testowalem na tej, ktora podlinkowal takron27.

    Przy okazji polecam zapoznanie sie z instrukcja:
    ->link<-

    W Twoim przypadku w szczegolnosci ze strona nr 4 PDFa.
    • 16: CommentAuthorrafalnir
    • CommentTime24 Nov 2023 zmieniony
     
    Dzięki za pomoc