atarionline.pl Gra "Asteroida przyczyną kłopotów życiowych czyli..." - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Jan 2021 zmieniony
     
    Ufffff... po czterodniowym maratonie GGJ mamy prawie gotową grę point'n'click dla małego Atari, ale jeszcze będziemy szlifować przed wypuszczeniem. Dziękuję wszystkim za możliwość współdziałania we wspaniałym teamie, w świetnej atmosferze! :D
    • 2: CommentAuthorSamarexus
    • CommentTime31 Jan 2021 zmieniony
     
    Grafika mniod malina...mlask :
    Kto tak??,
    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime31 Jan 2021
     
    ale fajowe, dajta zagrać!!111
    • 4:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime31 Jan 2021
     
    ładna taka
    • 5: CommentAuthorDope
    • CommentTime31 Jan 2021
     
    O materdyjum. Chcę!
    • 6: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime31 Jan 2021
     
    o ja pier...ę, jaki graficzny klimacik.
    Ale to jeszcze nic...jak mi brakuje tego rodzaju gier!
    Chłopaki róbcie "pointnclicków" jak najwięcej, albo dajcie jakieś narzędzie dla programowego analfabety i sam będę robić! :)
    • 7:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime31 Jan 2021
     
    Nieźle, zobaczcie ile idzie narysować w trzech odcieniach jednego koloru plus czarny. Powodzenia w ukończeniu i oby grywalność była na równie wysokim poziomie jak grafika, to zapowiada się fajna gra.
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Jan 2021 zmieniony
     
    o ! jakie ładne !!! ...i przygoda,kombinowanie będzie:D,fajna gra się szykuje,mam nadzieje że nie poKAZałeś wszystkich plansz ;)
    • 9: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    ->link<-

    W statek nie uderzył meteoryt tylko asteroida. Meteoryt uderza w ziemię. Totalna niekompetencja.
    • 10:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    Zapowiada się nieźle. Klimat nawiązuje do AD 2044. Może być nieźle.
    • 11:
       
      CommentAuthor65XE
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    Wygląda naprawdę ładnie. Zapowiada się hicior!
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Feb 2021 zmieniony
     
    @odislaw, w point and click ważny/najważniejszy jest scenariusz. Mając scenariusz średnio ogarnięty grafik i średnio ogarnięty programista ogarną temat nawet w TurboBasicu XL.

    Więc - pisz scenariusze!
    W sumie point and click niewiele różni się od tekstówek poza grafiką i innym interfejsem.

    Na ipada są takie typowe gry point and click, dość trudne, ale ciekawe, klimatyczne :) Poza klikaniem przełączaniem dźwigienek i rozwiązywaniem łamigłówek niewiele się dzieje.

    A graficzka w grze - miodzio :P
    • 13:
       
      CommentAuthorjoy
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    ŚliCZNIE! Chociaż płaczę za konstytucją usuniętą. O taką grę warto było nie spać po nocach i nic nie robić ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    @ astrofor może statek tak naprawdę nigdzie nie wystartował ;) ,puki co nie ma błędów ortograficznych więc jest i tak nieźle,pamiętam polskie gry z błędami he,he, a może celowo taki zabieg...bo skoro skarpety kolo szuka ...
    • 15:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime1 Feb 2021 zmieniony
     
    puki co nie ma błędów ortograficznych


    no mam poważne wątpliwości czy powinieneś być w tej kwestii autorytetem... :D
    • 16:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    :D
    • 17:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    Giera ma maaaasęęę fantastycznych tekstów w naszych klimatach!;) (pod względem ilości to Sexmisja jest drobną grą). W to trzeba zagrać.
    • 18:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    Tylko pytanie ,czy będzie ukończona?
    • 19:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    Będzie, bo ja nad tym pieczę trzymam;))))
    • 20:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    1. Nad grą pracowało 12 osób w kilka dni (nie licząc Mono i Ilmenita bo Oni dłużej). Ja myślę, że to rekord;) Może jedynie w Polsce, ale rekord;)

    2. Na stronce:
    ->link<-
    można zobaczyć wszystkie gry jakie powstały na warszawskim PolyJamie.

    3. Jak widać mamy aż 3 gry na Atari!;)

    4. Na gry można głosować online - bo w tym roku GGJ był wyłącznie onlineowy więc nie odbyło się tradycyjne głosowanie i rozdanie nagród w kilku kategoriach itp.

    Na wysokości pierwszego obrazka, pod tytułem jest "Hearts" i uwaga!

    Obecnie wygrała gra Asteroida przyczyną kłopotów życiowych czyli poszukiwacze zaginionej skarpety

    Brawooo!;)

    Obecnie ma 9 heartsów.

    Sprawdzałem, jedna gra ma o 2 lub 3 heartsy mniej, inne mają pojedyncze heartsy, a połowa gier ma zero heartsów;)
    • 21:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    Przy wszystkich grach są linki do ściągnięcia, a przy waszej brak.
    • 22: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    Dla oceniających jest link do pobrania?
    • 23:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime1 Feb 2021 zmieniony
     

    tdc:

    Będzie, bo ja nad tym pieczę trzymam;))))

    a dało by radę szarpnąć wersję na ST?


    swoją drogą to też zapowiada się ciekawie:
    Amazing XORX

    • 24:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    Dzięki Cyprian;)

    Dać to dałoby radę, ale może najpierw niech się chłopaki skupią na tym co już mają zrobione;)

    Ten silnik Ilmenita jest w Allegro, a Allegro to biblioteka wywodząca się z Atari ST, w latach 90. przeniesiona i rozwijana na PC. Więc droga do Atari ST nie jest odległa;)
    • 25: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    @Cyprian - jak będę miał dostęp do danych (scenariusz, grafika, ...) to o wersji ST można pomyśleć ;)
    • 26:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    czy da się gdzieś pobrać działającą wersję gry?
    • 27:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    @bob_er zajebiście!
    • 28: CommentAuthorEmi
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    TDC wiem, że z uporem maniaka pomijasz akcent kobiecy w grach (te portfele), ale jeszcze nie doprawiłam sobie odmiennej części ciała. Stan na teraz - 28 heart'ów.
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    @ bocianu
    oj tam,oj tam,to wszystko przez Atari ;).
    • 30:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime2 Feb 2021
     
    Ponawiam pytanie;
    Czy da się ten tytuł skądś pobrać???
    • 31: CommentAuthorpigula
    • CommentTime2 Feb 2021
     
    Ja się już doczekać nie mogę! Mój ulubiony gatunek gier!!! Dawać linka do pobrania!!!
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Feb 2021
     
    Fajna giera,zamawiam i jaka fajna muzyczka :D
    • 33: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 Feb 2021 zmieniony
     
    .
    • 34: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime2 Feb 2021
     
    @astrofor - "Page Not Found", więc może brak uprawnień
    • 35: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 Feb 2021 zmieniony
     
    @ilmenit: Tak, z tego co słyszałem od Miszy trzeba ustalić rodzaj licencji dla Twojego frameworka, wtedy zrobi się publiczne. Na razie usunąłem link.
    • 36:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Feb 2021
     
    ...przecie jakby było,to Kaz by na pewno zadbał o odpowiednie wyeksponowanie XEX/a .
    • 37:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Feb 2021
     
    podobna tematyka,a nuż ktoś nie zna.
    • 38: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime2 Feb 2021
     
    Licka mojego silnika to MIT.
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Feb 2021 zmieniony
     
    twój silnik zdaje się że nieco więcej kolorków ogarnia,ale podziękowania na stronie gry są ... może był inspiracją.
    • 40: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime2 Feb 2021
     
    to, że ogarnia więcej kolorów to nie znaczy, że trzeba wszystkie kolory używać :) Znacznie prościej i szybciej przygotować grafikę w 4 kolorach, co przy ograniczeniach czasowych game jam dla mnie ma sens.
    • 41: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 Feb 2021 zmieniony
     
    Silnik nie był inspiracją do gry. Ta gra cała powstała w tym silniku. @Mono ,trochę zrobił "tuning" - muzyka, zmiana dos-a, ale cała logika działania pozostała bez zmian. Bardzo dobre narzędzie dla ludzi chcących napisać przygodówkę , a nie znających dobrze tajników pamięci atari. Podstawowa znajomość języka c, trochę pracy i wyobraźni i Twoja gierka gotowa. Polecam.
    Ps. CZy tylko mi klimat graficzny kojarzy się z ilustracjami do książek Lema ?:
  1.  
    @ilmenit
    próbowałem, błagałem, warczałem i groziłem, ale ART DIRECTOR (:P:P:P) rzucił mnie wirtualnie kapciem i skończyło się na... PRZEŚLICZNEJ GRAFICE 4c - jak widać - podoba się i to nie tylko grupie pod wezwaniem!

    @astrofor
    licencja z Ilmenitem została ustalona - "MIT, lub któraś luźna wersja LGPL"
    nasz GitLab traktowałbym jako naszą piaskownicę projektową, którą rozgrzebaliśmy i złożyliśmy w części czegoś atrakcyjnego. Wiem, że pora na dokończenie projektu, ale ja np. czuję jeszcze skutki długi energetycznego jaki wziąłem od siebie samego.

    Na Dżemie mieliśmy zabawę - w odróżnieniu od korpo - tu jak coś nie działało lub wychodziło to mogliśmy się z tego szczerze pośmiać. Wracamy do sił i zabieramy się za robotę!
    • 43: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime2 Feb 2021
     
    na GPL (wliczająć LGPL) mam alergię ;) Wspominałem, że MIT lub BSD, ale MIT znacznie prostsza, więc niech będzie ta.
  2.  
    @ilmenit - oczywiście moje przeklawiaturzenie - MIT lub BSD, będzie MIT :)
  3.  
    co do grafiki - po screenach z GGJ2021 - odezwała się do mnie część utajnionych użytkowników z czasów 8-bit - od Atarowców pochwała "łykam grafikę 'w stylu AD2044` jak pelikan młode rybki", ale też znaleźli się odważni ze stajni podwójnie PRZEKREŚLONEGO C - "czy przyjmiesz pochwałę od commodorowca w dawych czasach?" :)

    Prawda jest taka, że silnik Ilmenita zaoszczędził nam dużo roboty. Dlatego go pudrujemy, szpachlujemy gdzie przecieka, ale nie jest tego dużo, bo jest przemyślany bardzo dokładnie. Dowód? Na prezentacji, AtariFan poszedł "w bok" scenariusza prezentacji i najzwyczajniej, zaczął grać. Czort jeden raczy wiedzieć, dlaczego zaczął od sprzątania i odłożył przedmiot niefabularny do szuflady :) Nie pamiętałem żebyśmy to oprogramowali, ale silnik spisał się na medal i zachował się jak powinien.
    • 46:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Feb 2021
     
    Panie i panowie, apeluję o chwilę cierpliwości :D

    Wersja game jamowa jest jakoś tam działająca i taką prezentowaliśmy, ale niepełna, bo nie zdążyliśmy zaimplementować sporej części logiki. Nie ma zresztą takich wymogów, bo głównym celem GGJ jest _nauka_, _współpraca_ i _eksperymentowanie_. A to nam udało się doskonale :)

    Uznaliśmy jednak, że wyszło nam coś na tyle fajnego, że gdy nie goni nas czas to sobie spokojnie wprowadzimy brakujące elementy, poprawki i pomysły, na które w ciągu 4 dni tworzenia nie było czasu. Tak więc spokojnie, gra będzie.

    Za dobre słowa o mojej grafice bardzo dziękuję, chodź już po game jamie nastąpiło w niej trochę zmian, żeby dopasować się do zmienionego scenariusza, nad którym od kilku dni dalej pracujemy. Chcemy, żeby gra była dopracowana.

    To czego jeszcze nie widzicie, to wspaniały program Ilmenita z istotnymi rozszerzeniami Mono, niezwykła praca scenariuszowa całego teamu, w tym Miszy i Emi, czy świetne muzyczne covery Szymona. Nawet człowiek z demosceny Atari - Bca, dołożył swoją cegiełkę, ale to niespodzianka. Wszystkie osoby - co kto robił - są uwzględnione w creditsach, więc dowiecie sie, kto zasłużył na chwile chwały i za co :)

    Jak tylko będzie gotowy plik ATR to podzielimy się z całym światem.
    • 47:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime2 Feb 2021 zmieniony
     
    Słowa o dopracowanej grze gdzieś tu niedawno czytałem. To chyba było w wątku, który ma w tytule "Rick Dangerous" :D
    • 48:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime2 Feb 2021
     
    Kiedy można to kupić?
    • 49:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Feb 2021
     
    Jeżeli masz taki plik zielonych po 100 to możesz je wpłacić mi;)))
    • 50:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime3 Feb 2021
     
    Dostaniesz jak ja dostanę grę :D