atarionline.pl Zewnętrzne rozszerzenie RAM (512 kB RAMBO) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime23 Mar 2021
     
    Daloby sie jeszcze zobaczyc czy jest w srodku numer obudowy? tak jak na tym zdjeciu?
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Mar 2021
     
    Nie przyszło mi do głowy by owa kwestia była w jakimkolwiek stopniu istotna - stąd też nie poruszałem tematu ;)
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Mar 2021 zmieniony
     
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Mar 2021
     
    ... ponownie wnoszę, że dołączanie plików na AOL to TRAGEDIA.
    • 5: CommentAuthorMaterion
    • CommentTime23 Mar 2021
     
    Jestem zainteresowany kupnem takiego rozszerzenia. Jaki będzie koszt ? Gdzie będzie można zamówić ?
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Mar 2021
     
    U Zaxona.
    • 7: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime23 Mar 2021 zmieniony
     
    Funkcja wklejania obrazków również korzysta z xbios.
    • 8: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime23 Mar 2021 zmieniony
     
    @Materion u Zaxona na allegro, da znać na AOL jak będzie gotowe
    Cena między 100 a 200 zł
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Mar 2021
     
    tu jest jeszcze wybór Rambo/Compy Shop, choć rozdzielny dostęp do Antica to bardzo sporadycznie używana funkcjonalność rozszerzeń pamięci. Tak z pamięci, to Videoblitz i któraś Arsantica w jednej z części dema.
    • 10: CommentAuthorMaterion
    • CommentTime23 Mar 2021 zmieniony
     
    @Belzebub

    Dzięki za info ! :)

    Właśnie miałem pytać czy ktoś jest z okolic Wrocławia i by mi pomógł w razie czego zamontować dodatkowy RAM jakbym się zdecydował kupić a teraz widzę, że jest fajne zewnętrzne rozwiązanie dostępne :). Tym bardziej, że korzystam tylko z SIO2SD więc zajęty port carta mi nie przeszkadza.
    • 11:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime23 Mar 2021
     
    No ale co za pomysł na złącze ECI :)
    • 12: CommentAuthorurborg
    • CommentTime24 Mar 2021
     
    Super. Jakby jeszcze były szare obudowy to byłby cud miód malina :)
    • 13: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime24 Mar 2021
     
    Super rozwiązanie jak dla mnie, nieobeznanego z lutowaniem i kabelkami. W końcu będę mógł nadrobić scenę Atari na prawdziwym sprzęcie.
    • 14: CommentAuthorMaterion
    • CommentTime24 Mar 2021
     
    @Caesar

    Ja tak samo :). Coś wspaniałego ! Trochę softu na rozszerzony RAM wyszło a na pewno w przyszłości nowe rzeczy się pojawią :).
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime24 Mar 2021 zmieniony
     
    Bardzo dobre urządzonko. Trochę jako kartridżowemu maniakowi przeszkadza brak przelotki na kartridże, ale od tego mam freezera. IDEALNE, jak ktoś chce po prostu odpalić coś o większych wymaganiach BEZ FIZYCZNEGO ROZBUDOWYWANIA KOMPUTERA. A takich ludzi, @Pin jest naprawdę sporo, włącznie ze mną. Weź zrozum :)
    • 16: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Mar 2021
     
    Przecież rozumiem :)
    • 17: CommentAuthorurborg
    • CommentTime24 Mar 2021
     
    @jhusak
    Ale z tego co widzę jest przelotka na kartridże. Ja też chętnie nabędę jak się pojawią te rozszerzenia q sprzedaży.
    • 18: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime24 Mar 2021
     
    @ jhusak, no ja o tym cały czas pisze, tłumacze i objaśniam ;) Prosto, tanio, wygodnie. Fajerwerków sie nie ma co spodziewać ale i też nie są potrzebne. Pin mi tu robi za adwokada diabła ;)
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Mar 2021
     
    @Zaxon - ja Ci tu wątek rozkręcam, dzięki temu sprzedaż będzie większa. Kontrowersyjnie, ale skutecznie ;))))
    • 20:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Mar 2021
     
    @pin XD
    • 21: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime26 Mar 2021
     
    Pin, no żebym tylko teraz z montażem nadążył ;)
    • 22: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 Mar 2021 zmieniony
     
    W razie problemów pisz :))
    • 23: CommentAuthorurborg
    • CommentTime26 Mar 2021
     
    @zaxon
    Tak orientacyjnie, kiedy mniej więcej te rozszerzenia pojawią się w sprzedaży. Tydzień, miesiąc, dłużej?
    • 24: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime26 Mar 2021
     
    Nie wiem. Bardziej około miesiąca może więcej.Jak sie człowiek spieszy to potem SDrive wymienia....;)i ma kupe niepotrzebnej roboty i zmarnowanego czasu ;)

    Zastanawiam sie czy tego jeszcze nie potanić ale trzeba by było robić prawie od nowa...
    • 25: CommentAuthorXuio
    • CommentTime26 Mar 2021
     
    Chyba wszystko zalezy od roznicy w cenie. Jesli mozna oszczedzic, hmm... ponad 20%(?) to bym poczekal.
    • 26: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime27 Mar 2021 zmieniony
     
    @Zaxxon cena czyni cuda ;)
    • 27: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime27 Mar 2021
     
    Xuio , chyba źle się zrozumieliśmy....Potanić to ja chce sobie ;)
    • 28: CommentAuthorXuio
    • CommentTime27 Mar 2021
     
    Haha :D To faktycznie zle sie zrozumielismy.
    • 29: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime27 Mar 2021
     
    Zobaczymy, płytki wyleciały DHL z Chin, coś realnego w święta powinienem pokazać. A potem sie pomyśli.
    • 30:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime27 Mar 2021
     
    Jesteś pewien, że nie tkwią w Suezkim? ;-)
    • 31: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Mar 2021
     
    hahahahh, dobre :)
    • 32: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime28 Mar 2021
     
    witam szanowne grono. chętnie bym kupił takie cudo do atari 65xe bo na 64kb nie da się pograć nawet w the goonies czy karatekę :) jeżeli jest taka możliwość to proszę o informację
    • 33: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime29 Mar 2021
     
    @maxpayne - ja tam Karatekę i The Goonies na Atari 65XE skończyłem ;)

    Ale rozszerzeniem pamięci jestem jak najbardziej zainteresowany!
    • 34: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime29 Mar 2021
     
    @Caesar no dokładnie :D nawet dodatkowe 64kb to już jest coś jak cena będzie do 400zł to można się skusić :P
    • 35: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime29 Mar 2021 zmieniony
     
    A co to Karateka czy The Goonies lepiej działają na większej ilości pamięci czy jak?

    @maxpayne cena będzie między 100 a 200zl a nie 400, bez przesady, co ty byś dał 400zł za 64kb?!? :))
    • 36: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime29 Mar 2021
     
    no tak pliki .xex powyżej 64kb nie uruchomię na 64xe ale atari 130xe już by się nadał :P
  1.  
    Czy będzie możliwość ustawienia ilości pamięci dodatkowej?
    • 38: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime29 Mar 2021
     
    @maxpayne pisałeś że na 65XE nie da się pograć w te gry, nie pisałeś że chodzi o takie czy inne rozszerzenie :P

    @Czarny_faraon to jest dobre pytanie
    • 39: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime29 Mar 2021
     
    pewnie da się w nie pograć na orginalnych kartridżach albo dyskietkach gdzie gra dogrywa się w czasie rozgrywki :P ,może pochwalcie się jakie wy macie ciekawe retro sprzęty w domu :P
    • 40: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime30 Mar 2021 zmieniony
     
    @maxpayne te gry nawet z kasety chodzą, zwłaszcza The Goonies i bez dogrywania czegokolwiek :]
    Tu masz taki temat otwarty przezemnie gdzie możesz zobaczyć co ma kilku userów AOL

    ->link<-

    @Zaxon masz już projekt obudowy na to rozszerzenie? Bo chyba będzie jakaś obudowa?
    • 41: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime31 Mar 2021
     
    Obudowa będzie, na razie nie robiłem bo nie ma do czego a maszyny mam dosyć zajęte innymi rzeczami...

    Płytki przyszły ;)
    • 42: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime31 Mar 2021
     
    @Belzebub no ładne retro sprzęty macie :>
    ja teraz reanimuję Atarynkę 65xe,nie działa 15 klawiszy i coś z wejściem monitorowym się dzieje trzeba trzymać dociśnięty mocno kabel aby obraz dawała :P jakiś typ musiał trzymać ją długo w piwnicy ekrany całe w rdzy są.
    • 43: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime31 Mar 2021
     
    No to powodzenia życzę, jak już osiągniesz sukces to satysfakcja będzie wielka że dałeś Atarynce drugie życie
    Rozumiem że robisz dla siebie?
    • 44: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime1 Apr 2021
     
    @Belzebub raczej sobie jak masz części zamienne to szukam pare :P
    • 45:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Apr 2021
     
    zaxon, czy jest możliwe i jak trudne zrobienie takiej przelotki/rozszerzenia eci, w której dodany był własny customowy rom systemowy, który podmieniał by ten wbudowany? Chodzi o o podmiankę C000-FFFF, np. na qmega.
    • 46: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Apr 2021
     
    ogólnie od prawie dwóch dekad jestem orędownikiem tematu wskrzeszenia w sensownej formie następcy Atari 1090 i rozwoju urządzeń zwłaszcza NewDev, lub rozszerzeń bazujących na PBI/ECI. Kiedys, w "epoce" temat nieosiągalny cenowo (np. Multi I/O +- 1987r.) teraz - co nas ogranicza? ;)
    • 47: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime1 Apr 2021
     
    @jhusak, czy Sys-Check nie robi tego o co pytasz?
    • 48: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime1 Apr 2021
     
    No nie wiem jak wy ale ja sobie pogram w Panga na stockowym 65XE z "doczepką" ;)Numen obejrzany, Crownland śmiga, Bomb Jack ok...
    • 49: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime1 Apr 2021
     
    @maxpayne no niestety ja nie posiadam takowych, musisz szukać na allegro/olx/ebay możesz też założyć tu na forum osobny wątek z opisem czego szukasz, jest szansa że ktoś ma i poratuje
    • 50: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime1 Apr 2021
     
    @zaxon na jakiej stronie będzie można zamówić "doczepkę" :P