atarionline.pl Zewnętrzne rozszerzenie RAM (512 kB RAMBO) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime15 Apr 2021
     
    u mnie road race też nie odpala ale kupiłem te rozszerzenie z myślą o grze the goonies i karateka.działąją bez problemu.no i atarowska demoscena też śmiga.
    • 2: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime15 Apr 2021
     
    ... cd. Atari 65xe działa po dodaniu rozszerzenia, gra Laura 128 kb działa, gra PANG 320 kb uruchomiła się i można grać, COMMANDO + 256 kb też się wczytuje i można grać. Sprawdziłem jeszcze BOMB JACKa 320 kb i też można grać :). 130 xe na razie nie podłączem ponownie bo się wystraszyłem tym czerwonym ekranem po odpaleniu rozszerzenia. Gra The Great American Cross-Country Road Race, zwana potocznie Road Race , z rozszerzeniem nie działa ot taka ciekawostka ( bo normalnie na 65xe działa ) .
    • 3: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime15 Apr 2021
     
    Generalnie panowie jak je dostaniecie, ( dzisiaj wysłałem kolejne 15 szt) to warto je pare razy delikatnie wpiąć i wypiąć na wyłączonym kompie żeby gniazda w Atarce troche przeczyścić bo moga nie łapać . Swoje lata mają...;)
    • 4: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime15 Apr 2021
     
    po 40 latach trzeba przeczyścić gniazdo ECI w Atari izopropanolem inaczej może nie zadziałać
    • 5: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime15 Apr 2021
     
    To tak w temacie 800 XL. Prawie gotowe do zamawiania , jeszcze musze pomierzyć czy czegoś nie zasłania..
    • 6: CommentAuthorSti0pa
    • CommentTime15 Apr 2021
     
    Jakby co na 130XE rozszerzenie od Zaxona działa bez zarzutu - zacząłem od Numena.

    Jeżeli komuś miałoby to w jakiś pomóc, proszę powiedzieć co i w jaki sposób sprawdzić. Chętnie podzielę się wynikami.
    • 7:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime16 Apr 2021
     
    @zaxon: wersja XL: jeśli mam już power na PBI to rozumiem, że zabryka bez podłączania ext.pwr.?
    • 8: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime16 Apr 2021
     
    tak
    • 9:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime16 Apr 2021
     
    @zaxon jakby co to zapodaj linka jak dla XLki będzie na allegro
    • 10: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime16 Apr 2021
     
    Przesyłka dotarła, niestety wygląda na to, że czeka mnie czyszczenie portu w Atari :( Brązowy obraz i tyle mam na 65XE :(

    Porty nieużywane widocznie zanikają :)
    • 11: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime16 Apr 2021
     
    Ok, sprawdzone. Mój cart działa z innym Atari bez problemu, coś jest z portem w moim komputerze.
    • 12: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime16 Apr 2021
     
    Moje amatorskie czyszczenie portów nie pomaga, nie będzie dzisiaj Numen :( Panie @gwinter, przybywam!
    • 13:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime16 Apr 2021
     
    Jak już nie masz lepszego pomysłu to drobniutki papier ścierny, delikatnie przejechać, potem wypłukać IPA i zadziała.

    (tak, wiem, barbarzyństwo, ale bez przesady, te styki nie są złocone)
    • 14:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime16 Apr 2021
     
    U mnie rozszerzenie na 65xe działa bardzo dobrze, niestety ilość produkcji wykorzystującej dodatkową pamięć nie jest zbyt duża. Trzeba będzie to zmienić ;)
    • 15: CommentAuthoras...
    • CommentTime16 Apr 2021
     
    @Pirx,
    Mam oryginalnego road race na dyskietce 5 i 1/4, na 130xe z 1mb, (plus toną innych rozszerzeń).
    Działa bez problemu.
    • 16:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime16 Apr 2021 zmieniony
     
    A nie jest tak, że RR wymaga po prostu rozszerzenia zgodnego z CompyShop? A to jest Rambo i dlatego nie bangla? Tudzież raczej powieniem napisać, w obecności Rambo się wywraca? Odpalałem u siebie na 320KB typu CompyShop i jest cacy.
    • 17:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime18 Apr 2021 zmieniony
     
    Niestety u mnie jak u Caesara rozszerzenie nie działa. Mam tak samo brązowy ekran :( Caesar czyściłeś porty, jeśli tak to daj znać czy to pomogło i czy rozszerzenie działa w twoim Atari ? Czy numer płyty o rev.2 może mieć wpływ że rozszerzenie nie działa ?
    • 18: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime18 Apr 2021
     
    ja czyściłem izopropanolem od wewnątrz i na zewnątrz mocząc nim złote styki kartridża i wkładając wykładając go kilkadziesiąt razy z gniazda
    • 19:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime18 Apr 2021
     
    Zastanawiam się czy chodzi o porty bo jak włożę kartridż z grą do dużego portu to gra się uruchamia. Małego niestety nie mam jak sprawdzić.
    • 20:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime18 Apr 2021
     
    Ten mały port jest kluczowy bo w nim są dodatkowe linie adresowe i sygnały potrzebne do implementacji tego rozszerzenia. Trzeba go porządnie wyczyścić. Bez mechanicznego czyszczenia może się nie obyć - jeśli styki się utleniły to samo IPA nic nie pomoże bo ono nie ma własności rozpuszczających tlenki. Do tego używa się albo środków typu Kontakt, albo po prostu mechanicznie, bardzo drobnego papieru ściernego.
    • 21:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime18 Apr 2021
     
    Dzięki Peri Noid za odpowiedź w takim razie zabieram się za czyszczenie małego portu.
    • 22: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime20 Apr 2021
     
    kupujcie dodatkową pamięć póki jeszcze jest na sprzedaż bo jej wartość z czasem będzie wzrastać
    • 23: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime20 Apr 2021
     
    @maxpayne, dlaczego uważasz ze jej wartość ma wzrastać?
    W tym roku moga pojawic sie kolejne dwa nowe rozszerzenia zewnętrzne, może nie tak tanie, ale beda miały do zaoferowania dużo więcej.
    • 24: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime20 Apr 2021
     
    @ZuluGula jak zaxon przestanie produkować to trudno będzie kupić coś takiego w podobnej cenie.gdzie jest info o nowych rozszerzeniach?
    • 25:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime20 Apr 2021
     
    ZuluGula pisze zapewne o zewnętrznym Ultimate 1MB z SIDE3 na pokładzie. Drugie to nie wiem.
    • 26: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime20 Apr 2021
     
    Drugie to rozszerzenie, nad którym obecnie pracuje TMP, tworca AVG carta ->link<-
    Obecnie nie ma za wiele informacji na ten temat, ale patrzac na AVG carta, to spodziewam sie ze bedzie dobrze i stosunkowo tanio.
    • 27:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime20 Apr 2021 zmieniony
     
    Może wyjdzie taki tandem AVG+EXT RAM jak altimejt+side :)
    Czytając listę życzeń.... ufam, że tmp wybierze rzeczywiście rzeczy potrzebne.
    • 28: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime20 Apr 2021 zmieniony
     
    A to rozszerzenie Zaxona po ile było bo przegapiłem?
    • 29: CommentAuthorXuio
    • CommentTime20 Apr 2021
     
    @Belzebub ->link<-
    • 30: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime20 Apr 2021 zmieniony
     
    @Xuio a myślałem że już wszystkie zeszły
    dzięks
    • 31: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime20 Apr 2021
     
    Wypuściłem drugą serie..I prawdopodobnie ostatnią.
    • 32:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Apr 2021
     
    Oj tam oj tam :)
    • 33: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime20 Apr 2021
     
    Kupiłem, jestem MEGA zadowolony - polecam każdemu kto ma Atari z działającym ECI. Pamięć typu "plug&play" bez lutowania czy innych ingerencji w bebechy małego Atari.
    • 34:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime20 Apr 2021
     
    @zaxon a coś dla XL się znajdzie?
    • 35: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    Dlaczego ostatnią?
    • 36: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    więcej nie będzie raczej więc kupujcie teraz
    • 37: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    Właśnie, dlaczego ostatnią?
    • 38: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    Zwyczajnie, mam inne rzeczy do roboty. Inne platformy czekają..A ręce mam tylko dwie, doba też z gumy nie jest...A i zdrowie już nie to..;)
    • 39:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    No to może ostatnią w tej "pętli", ale nie, że w ogóle? :-)
    • 40: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime21 Apr 2021 zmieniony
     
    No to sobie kupię teraz bo jeszcze faktycznie będzie to ostatnie rozszerzenie @zaxona i stanie się unikatem ;)

    Edit: kupione
    • 41: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    Czyszczę papierem ściernym, dmucham sprężonym powietrzem, znowu czyszczę... Kiedyś ten port zadziała ;)
    • 42: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    @Caesar - kiedyś facet miał łatwiej.
    Były tylko dwa narzędzia - WD40 na to "co się nie rusza, a powinno się ruszać"; i silver tape na to "co się rusza, a nie powinno..."
    Z elektroniką już tak łatwo nie jest, więc te Twoje "Kiedyś" jest dość optymistyczne.
    Ja bym dał szansę komuś obeznanemu w magii elektroniki ;)
    • 43: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    ja kupiłem Spray Kontakt S 300ml Do Czyszczenia Styków i KONTAKT U 300ml do PODZESPOŁÓW ELEKTRONICZNYCH na allegro i ruszyło
    • 44:
       
      CommentAuthorvangis
    • CommentTime22 Apr 2021
     
    U mnie czyszczenie papierem nie pomaga muszę chyba tak jak maxpayne zainwestować w Spray Kontakt S. maxpayne ile razy psikałeś sprayem do portu w Atari ?
    • 45: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime22 Apr 2021
     
    @Zaxon zakupiłem rozszerzenie wczoraj, kiedy można się z grubsza spodziewać dostawy?
    • 46:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime22 Apr 2021
     
    @Belzebub: "Przewidywana dostawa: za 22 dni w punkcie" ;-)
    • 47: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime22 Apr 2021
     
    @Zaxon tak pisze w razie czego ale często towar wysyła wcześniej ;)
    • 48: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime22 Apr 2021
     
    Spokojnie na razie musi jeszcze FujiNety rozesłać, te wcześniejsze ver. 1,5. A w tedy wszyscy się połączymy na jakimś czacie przez atari :) .
    • 49: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Apr 2021
     
    Pierwszy taki, mam nadzieję w większym gronie w tę sobotę, po 18:00 u mnie na streamie ;) zobaczymy ilu userów FN uda się jednocześnie zgromadzić online.
    • 50: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Apr 2021
     
    ... no i kiedy Shoutbox się wywali :D