atarionline.pl FujiNet - Dostępność - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Czy obecnie ktoś "produkuje " FUjiNet ?
    Osobiście uważam że to najciekawsze rozwiązanie dla małego Atari od lat ,dające zupełnie niesamowite możliwości rozwoju. Powinno być mocno promowane aby każdy użytkownik Atari jej posiadał.
    Pozdrawiam i zdrowych spokojnych świąt
    • 2: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime2 Apr 2021
     
    Nie wiem czy ktos produkuje, ale jak chce zaczac, to tu jest stosunkowo prosta i tania wersja ->link<-
  2.  
    Dzięki. niestety nie jestem techniczny i nie podołam takiemu projektowi. Myślałem że ktoś wytwarza FujiNety i są one dostępne - niestety były na allegro i zniknęły - podobno maja być po świętach. Ps Czy ktoś policzył ile już do tej pory się FuJiNetów sprzedało ?
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 Apr 2021
     
    Zaxon produkuje gotowce, zgodne z oryginałem - więc nie ma problemu z aktualizacją układu oryginalnym softem do flashowania. Polecam.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Apr 2021
     
    Polecam Fujinet od zaxona. Za kilka dni pewnie będzie nowy rzut. :)
    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime3 Apr 2021
     
    Co do ilości fujinetów, to pewnym wyznacznikiem mogą być statystki które zbieram na moim serwerze tutaj:

    ->link<-

    W logach sprawdziłem, że unikalnych lokalizacji z których łączyli się użytkownicy do mojego serwera jest aktualnie prawie 300.
    • 7: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime3 Apr 2021 zmieniony
     
    @Igor Sebastian FujiNet to świetna sprawa, sam planuje zakup w niedalekiej przyszłości

    Zdrowych i radosnych Świąt Tobie i wszystkim użytkownikom Atari i Atarionline.pl
    • 8: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime3 Apr 2021
     
    Mam w drodze płytki do najnowszej wersji 1.5. Po świętach będą.
  3.  
    I to jest bardzo dobra wiadomość - FujiNet powinien być zawsze dostępny i mocno promowany bo zasługuje na to jak mało które rozwiązanie dla małego Atari - przecież to niesamowite jakie niesie z sobą możliwości . Ps jak by mi ktoś powiedział jeszcze kilka lat temu że będę mógł podłączyć w tak prosty sposób moje Atari do internetu bezprzewodowo to bym nie uwierzył
    • 10: CommentAuthorKrzys
    • CommentTime3 Apr 2021
     
    A swoją drogą, dlaczego modemy się nie przyjęły?
    • 11: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime3 Apr 2021
     
    @Krzys, kiedy sie nie przyjely? Mi sie wydaje ze w latach 80 i poczatko 90 to sie przyjely. Nie bylo nic innego zeby sie polaczyc do sieci.
    • 12: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime3 Apr 2021
     
    Jak ludzie będą kupować to będzie i dostępny ;) Ostatnia seria słabo schodziła więc odpuściłem. Do tego jak zawsze było za drogo...Więc .... nie było wcale.
    • 13: CommentAuthoras...
    • CommentTime3 Apr 2021
     
    Zaxon to ja z 1szt bym poprosił, a jak byś wbudował w toms-a :P
    • 14: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Apr 2021
     
    @As - uratuj sytuację i kup od razu 50.
    • 15:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime4 Apr 2021 zmieniony
     
    @As w Tomsa nie ma co wbudowywać bo stracisz opcję bootowania do konfigurator w FN albo automatycznego ładowania Toms Navigatora. Albo obu.
    • 16: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime6 Apr 2021
     
    Jakby ktoś potrzebował to tu leżą. Najnowsza wersja.
    ->link<-
  4.  
    Super - A czy jest możliwość zamówienia wersji pasującej do serii XL ? ps. Seria XE to jakaś "nowa" moda która mnie nie przekonuje
    • 18: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime6 Apr 2021
     
    XL czarne, takie...
    • 19: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime7 Apr 2021
     
    No i adaptery FujuNet rozeszły się w dobę... czyli jest zapotrzebowanie.
    • 20:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime7 Apr 2021
     
    adaptery??
    • 21: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime7 Apr 2021
     
    Urządzenia, przystawki trudno właściwie nazwać ten "kombajn do wszystkiego"... no dobra - "dynksy"
    • 22:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime7 Apr 2021
     
    wihajster!
  5.  
    Płytki do FujiNet pojawiły się na świecie :)
    • 24: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime16 Apr 2021
     
    Plytki to nie problem, bo dokumentacja jest dostępna za darmo i można sobie zamówić kilka sztuk za grosze (w tym rozmiarze to pewnie 5 za $2). Tylko później trzeba to polutować i wydrukować obudowy.
    • 25: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime16 Apr 2021 zmieniony
     
    Jak ktoś chce płytki to mam zatrzęsienie do 1.0 i 1.3 i 1.5 wersji. Tylko to SMD w 0402 . Ja tego i tak już nie będe robił więc moge oddać po kosztach wysyłki.A tak wygląda poskłądane, więc...płytki to tu akurat nie są problemem. Zapałka dla skali.
    • 26: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime20 Apr 2021
     
    zaxon co Ty kończysz z produkcją FujiNetu?
    • 27:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    Zaxon pozbywa się starych płytek. Po co wyrzucać, skoro ktoś może tego użyć.
    • 28: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    Nie o to chodzi...Anyway, pogrzebałem w pudłach z częściami i robie 8 sztuk wersji 1.0, wystawiłem. ->link<-

    Od nowszych wersji różni sie tym że SIO nie jest buforowane więc koliduje ze stacją dysków czy Sdrive jakby sie ktoś uparł podłączać.Jako samo sobie, działa bez problemów.

    Innych i więcej już ode mnie nie będzie.
    • 29:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    A czy jest możliwość sprawdzenia jaką się posiada wersję FujiNet (1.0/1.3/1.5) bez rozkręcania cartridge?
    • 30:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    I ewentualnie jakoś poprawić?
    • 31: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    Tu nie ma co poprawiać, wręcz przeciwnie, cieszyć sie że sie ma 1.0 ;) Generalnie, wole sie nie wypowiadać bo nie chce wywołać niepotrzebnych dymów ale na 180 sprzedanych 1.0 wszystkie pracują u ludzi. Na 5 szt sprzedanych 1.5 wszystkie mi wróciły do poprawek.....Więc, dopóki to nie dorośnie ja montaż odpuszczam.Bo naprawde , ostatnie co mi potrzebne to reklamacje od klientów.

    1.3 i 1.5 buforowane mają 2 dodatkowe układy 74ls07 . Zresztą wersje podawałem w opisach aukcji .
    • 32:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime21 Apr 2021 zmieniony
     
    OK, wynika z tego, że ja mam 1.3, choć tak naprawdę i tak ciężko mi to zmusić do działania z CA-2001 Multi Drive czy 1050. Z SIO2SD jeszcze jako tako ;-)

    Jak się hardware ustabilizuje, fajnie jakbyś wrócił do tematu, bo to świetne urządzenie :-)
    No i ja czekam na BumBoxa czytającego także z karty SD.
    • 33:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    @Zaxon: Moje 1.5 działa :D Póki co ;)
    • 34: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    @zaxon jakie problemy? bo moje też 1.5 i może też powinienem odesłać do ulepszenia
    • 35: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    @maxpayne ? Jeśli było ode mnie kupione niedawno to tak. 1.5 montowane zgodnie z przepisem i zaleceniami niestety lubi sobie losowo np włączyć tryb magnetofonu .Albo kompletnie losowo sie zresetować przy wczytywaniu z karty SD. Albo wywalić wszystkie ustawienia serwerów w kosmos ni to z gruchy ni z pietruchy. Ja to opanowałem i po moich modach jest ok i działają stabilnie. No ale nie na tym to powinno polegać. A tu mamy jednocześnie niestabilne hardware plus niestabilne firmware, które robią 2 osoby niezależnie od siebie...
    • 36: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    @zaxon tak u Ciebie kupowałem 7 kwietnia ale odeśle może jak będzie się coś złego dziać bo chyba jest rok czy dwa gwarancja
  6.  
    Tak żem czuł, że to jeszcze nie jest READY []

    :)
    • 38: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    To jest projekt w fazie "works in progress"... trudno mówić nawet o Becie bo nadal są dodawane nowe funkcje które wymuszają zmanię HW.
    Momentami wydaje mi się że projekt jest zbyt obszerny/ambitny, prawie jakby tworzył go podpuszczany Polak ("co ja nie dam rady tego zrobić?").
    Mimo wszystko pomysł i wykonanie są niesamowite i warto się temu projektowi przyglądać (a ci którzy potrafią, powinni się do projektu dołożyć intelektualnie - wspierając twórców pomocą; bo jak na razie jest dość chaotycznie z instrukcjami w wersji pisanej; prawie wszystko trzeba oglądać na prezentacjach youtube).
    • 39: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    Między innymi dlatego ja czekam jeszcze z zakupem Fujineta
    • 40: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    nie czekajcie, samo posiadanie urządzenia które łączy się bezprzewodowo z internetem na Atarynce jest czymś niesamowitym
    • 41:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    To jest projekt w fazie "works in progress"... trudno mówić nawet o Becie bo nadal są dodawane nowe funkcje które wymuszają zmanię HW.

    Które to "nowe funkcje" wymuszają zmianę hardware?
    • 42: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime21 Apr 2021 zmieniony
     
    @maxpayne napewno tak, ale nie mam ciśnienia, tymbardziej że tu czas działa na naszą korzyść bo urządzenie jest stale dopracowywane i przez to będzie coraz lepsze, zresztą tu nawet nie o to chodzi, muszę trochę sfolgować z tymi zakupami, bo i gry kupuje na inne platformy i abonamenty różne, a do Atari niedawno kupiłem drugi SDrive z resetem, właśnie kupuje rozszerzenie pamięci od zaxona do 800XE a tu już na horyzoncie jest ACSI2STM do Atari ST które też mnie kusi ;)
    • 43: CommentAuthorRiverRaid
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    @Zaxxon Fujinet i Ram do xe kupiony...Dzieki.
    • 44: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    @belzebub masz nawet atari st ?! ;)
    • 45: CommentAuthorGekoPL
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    @dely - nie mam bladego pojęcia, bo nie jestem elektronikiem.
    Ale nikt bez powodu by nie zmieniał wersji HW, tylko skupił by się na FW i funkcjach. Niestety z jakiegoś powodu jest już wersja 1.5... kto zmienia coś co jest dobre??? (zgodnie z zasadą że lepsze jest wrogiem dobrego).
    • 46: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime21 Apr 2021 zmieniony
     
    • 47: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    @Belzebub no to tylko amigi brak, reszta wszystko jest co warto mieć ;) najciężej to dostać dobry joy do atari dlatego ja mam przejściówkę i nowego pada od nintendo
    • 48: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime22 Apr 2021
     
    U mnie joyów dostatek, wciąż można trafić coś dobrego na allegro/olx
    na joyach w Atarowskie gry gra mi się poprostu lepiej jak na padzie, no i jak za dawnych czasów ;)
    Padów też mam sporo ale używam tylko do Segi i klona Nintendo
    No i Xboxa One ale to już nie retro ;)
    • 49: CommentAuthormaxpayne
    • CommentTime22 Apr 2021
     
    @belzebub a draconusa przeszedłeś?
    • 50: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime22 Apr 2021 zmieniony
     
    Za dzieciaka 30 lat temu nie dałem rady
    Ale ukończyłem Montezumę, Freda i parę innych gier ;)
    Dlatego właśnie znòw zakupiłem Atari by móc teraz ograć wiele gier tamtej epoki oraz nowości które się ukazały na przestrzeni ostatnich lat