atarionline.pl Xf551 od x-angel'a w obudowie od sf314/354 - czy oryginalny flop zadziała? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorMatthewNS
    • CommentTime23 May 2021
     
    Cześć.

    Licytuję na ebay uszkodzoną sf314. Muszę zaryzykować bo sprzedający albo ściemnia albo rzeczywiście się się na tym nie zna. Ale do rzeczy: tak jak napisałem w temacie, czy oryginalny flop z sf 314/354 da się podpiąć do płyty klona xf511 produkcji x-angela? No i czy będzie działał?

    Z tego co pamiętam jak podłączałem kiedyś napęd od PC do mojego ST bo mi oryginalny padł to trzeba było przelutować DF0 na DF1 albo odwrotnie juz nie pamiętam.

    Prośba o info, bo nie wiem czy warto bić się na ebay o tą uszkodzoną sf314.
    • 2: CommentAuthorxangel
    • CommentTime23 May 2021
     
    Hej
    Nie podłączałem, więc Ci na 100% nie powiem, ale wydaje mi się, że jeśli to stacja 720k to powinna zadziałać, ale może trzeba będzie przestawić zworkę, albo pozamieniać coś w taśmie.

    Większy problem jest w tym, że jeśli ta stacja jest niesprawna, to jest niesprawna :) Bo tam nie ma za bardzo więcej nic, co by się mogło zepsuć. Znaczy jest kawałek płytki (prosta przejściówka bez elektroniki) i kawałek zasilacza, ale to raczej proste rzeczy.

    A jeśli sama stacja jest zepsuta, to nie wiem, czy tam dopasujesz coś innego, bo ona jest trochę grubsza z tego co kojarzę.

    Jakby co, to pisz na lapserwis@gmail.com bo tu zaglądam dość nieregularnie.
    • 3: CommentAuthorMatthewNS
    • CommentTime23 May 2021
     
    Sprzedający się "nie zna" ;) i nie ma jak sprawdzić, to że jest uszkodzony to raczej moje domniemanie. Mi zależy na samej obudowie i flopie bo inny ciężko dopasować do oryginalnego otworu obudowy sf314. Odezwę się za parę dni aukcja jeszcze 3 dni.
    • 4:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime23 May 2021
     
    Z tego co pamiętam, Zaxon podłączał taki napęd do swojego klona. I działało.
    • 5: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime24 May 2021
     
    Wstawiałem do tych napędów moje klony XF551 bez problemu. Więc i płyta Xangela powinna działać. Oczywiście z romem do 3'5 cala.

    Jeśli napęd ma standardowe wyjście 34 piny to tylko kwestia wpięcia kabla.

    Zdarzały sie też W SF314 wersje napędu z pękiem kabli i nietypową złączką. Je też się da odpalić ale trzeba troche drutować.

    Napęd w 354 o ile dobrze pamiętam jest 360 kilo więc troche bez sensu go podłączać skoro XF551 spokojnie może dać 720.
    • 6: CommentAuthorpgru
    • CommentTime25 May 2021
     
    Nie wiem jak z tymi stacjami, ale w przypadku np. stacji do Amigi czasem "niesprawna" może oznaczać, że wystarczy wyczyścić Kontaktem S i Kontaktem U np. rzeczy odpowiedzialne za detekcję zapisu itp.

    Całkiem teoretycznie to może być tak, że wystarczy dyskietka czyszcząca(ale to używać w ostateczności i z umiarem), kiedyś takie rzeczy ktoś sprzedawał na Wolumenie za 2 złote, nie wiem jak teraz.

    Oczywiście inne uszkodzenia w stacjach to może być pasek, albo potrzebna "regulacja głowicy", do czego są już potrzebne dobre dyskietki "do kalibrowania".

    Poza tym można mieć odrobinę szczęścia (w końcu w Lotto też ludzie wygrywają :-) ) i po prostu ktoś tego nie sprawdził, a po podłączeniu będzie działać bez problemu...