atarionline.pl Generator kwarcowy do 800XL - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime27 May 2021 zmieniony
     
    Jakiś czas temu zadałem na AOL pytanie czy ktoś ma kwarc 3,546894 MHz do Atari 800XL. Nikt się nie zgłosił, napisałem na FB też nikt się nie zgłosił. Teraz jak zrobiłem generator kwarcowy jako zamiennik bez lutowania to nagle na FB pojawiają się ludzie którzy nie wiadomo skąd mają całe worki tych kwarców. DLACZEGO NIE ZGŁOSILI SIĘ JAK POTRZEBOWAŁEM ?!
    Nie ważne, mam generatory które wkładamy w miejsce układu 74LS74 i Atari nam zadziała.

    Tu możemy zobaczyć montaż i działanie generatora kwarcowego: ->link<-
    • 2: CommentAuthorstryker
    • CommentTime27 May 2021
     
    16 maja pytasz o "jedną" sztukę kwarcu.
    17 maja zaxon odpisuje że ma
    18 maja odpisujesz dzięki, czekam na przesyłkę ;)
    26 maja wrzucasz na FB to co wyżej ... to ja nic z tego nie rozumiem.
    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime27 May 2021
     
    @stryker - chciałem uruchomić jak najszybciej płytę 800XL taką jak Zaxon kiedyś zamówił (tak zwany golas). wszystko dozbierałem oprócz kwarcu 3.546894, obudowy na cartridge (dalej nie mam i poszukuję), plus jakaś drobnica która nie wpływa na uruchomienie płyty. W czasie kiedy czekałem wpadłem na pomysł żeby z Zenonem zrobić zamiennik kwarcu. Tak też się stało ;)
    • 4: CommentAuthor_kriss_
    • CommentTime27 May 2021
     
    @galtron tu masz pliki do wydruku obudowy cartridge XL ->link<-
    • 5: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime27 May 2021
     
    O dzięki _kriss_, o sie przyda, jutro rano zapuszcze na maszynkę ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime27 May 2021
     
    @_kris_ - dzięki wielkie za link. Ja niestety nie mam drukarki 3D, ładnie poproszę Zaxona to może mi wyprodukuje ;)
    @Zaxon - ładnie proszę o zrobienie mi takiej obudowy do cartridge ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime27 May 2021
     
    @stryker - Mam podobne spostrzeżenia. Dość osobliwe zachowanie... Ja rozumiem, że reklama dźwignią handlu, ale po co od razu zaczynać od posta z pretensjami i kryptoreklamą ;)

    Z resztą biorąc pod uwagę, że kwarc 14,187576 MHz (montowany w dużej części modeli XE) jest dostępny bezproblemowo za grosze nawet w Polsce, najprościej zrobić sobie dzielnik przy użyciu flip-flopów :)
  1.  

    @Alex:

    ..i kryptoreklamą

    he,he ..nie ma co się dziwić. Tak działa dzisiaj marketing.
    • 9: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime28 May 2021
     
    .Galtron, gotowe ;) Pasuje ;) W poniedziałęk ci wyśle.
    • 10:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime28 May 2021
     
    @Zaxon - jest przepiękna ta obudowa ;) Czekam jak na szpilkach. Może jednak poczekaj żeby wysłać razem z rozszerzeniem pamięci do 800XL ? Szkoda kasy na wysyłki.
    • 11: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime29 May 2021
     
    Tez racja, wyśle razem.