atarionline.pl Flob - teaser - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jul 2021
     
    Dzięki Xuio za linki do tych wszystkich praktycznych informacji.
    • 2:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime14 Jul 2021
     
    Dorzuciłem tę wersję też do mojej strony.
    • 3: CommentAuthorXuio
    • CommentTime14 Jul 2021
     
    Super! Ale oryginal i tak kupie :D
    • 4: CommentAuthorXuio
    • CommentTime22 Jul 2021
     
    Nowa wersja 1.0.2 na stronie bocianu: ->link<-

    Nowa wersja na AVG Cart: ->link<-

    Changelog:

    version 1.02 - 21.07.2021

    - problems with trigger in "mysterious secret room" in mines fixed
    - one wall thickened in mudlands (unathorized passage)
    - rare flob dissection error (loosing hat) fixed (probably)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Jul 2021
     
    Dzięki Xuio.
    • 6:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime26 Jul 2021 zmieniony
     
    Tu i ówdzie pojawiają się całkiem entuzjastyczne recenzje mojej gry:

    ->link<-

    ->link<-

    Pochwalę się tutaj, bo dotychczas żaden z wiodących Atarowskich portali się nie pokusił o recenzje ;) A tymczasem pudełka się pakują i wysyłają do wszystkich zainteresowanych
    • 7: CommentAuthortebe
    • CommentTime26 Jul 2021
     
    brawo dla Tego Pana :)
    • 8: CommentAuthorMDW
    • CommentTime26 Jul 2021
     
    O Flobie chyba już wszystko napisano i trudno dodać coś co nie byłoby powtórzeniem. Chciałem wymyślić coś oryginalnego i wymyśliłem...

    Flob jest słabo zrobiony, niegrywalny, źle wygląda, Bocianu jest cienki, Mq sknocił robotę, a ja... kocham Microsoft i pecety. ;)
    • 9:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime26 Jul 2021
     
    No to żeś zaiste wymyślił! :-D
  1.  
    Flob ogrywany od 6 minuty:

    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Jul 2021
     
    @bocianu
    Twoja gra jest na tyle dobra że postanowiłem napisać list do PSX Extreme,może tam przyjrzą się grze,bądź opublikują moje wypociny w odpowiednim dziale.Jak chciałbyś coś powiedzieć na temat produkcji itp to napisz do mnie maila irata(dot)atari(małpa)vp(dot)pl listu jeszcze nie wysłałem więc jak co to pisz.

    Na dłuższą metę ta z początku niepozorna muzyka Lisa okazuje się bardzo dobrym dopełnieniem całości,no i nie męczy przy xx godzinnym graniu.
    • 12:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime28 Jul 2021
     
    Rozpakować czy nie rozpakowywać? Oto jest pytanie...
    • 13:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime28 Jul 2021
     
    rozpakowywać, grać, nie oszczędzać nikogo!
    • 14: CommentAuthortebe
    • CommentTime28 Jul 2021
     
    kupujesz drugi egzemplarz i jego trzymasz zafoliowany do 2100
    • 15:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime29 Jul 2021
     
    Odfoliować, wyciągnąć carta, zafoliować z powrotem:-) Chyba, że wolisz się gapić w napis READY :-)
  2.  
    Duże ramki na tym LG...
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Jul 2021
     
    ... i widać że matryca bodaj dotykowa ;).
    • 18:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime29 Jul 2021
     
    Nie jest dotykowa. To TV.
    • 19:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime29 Jul 2021
     
    widze oriona ... najlepszy monitor retro na zloty
  3.  
    Ja też już mam ;)
    Fajny glut!
    • 21:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime7 Aug 2021
     
    UWAGA! Nie jeść gluta :-)
    • 22: CommentAuthorpin
    • CommentTime7 Aug 2021
     
    Mgr. Inż. - jeśli jednak zjesz gluta to pamiętaj, że stolec będzie miał analogicznie podobną konsystencję :) Pamiętaj też, że dobry glut piecze dwa razy :))))
    • 23: CommentAuthorXuio
    • CommentTime7 Aug 2021 zmieniony
     
    Duszpasterz Jan Rzygoń 2 confirmed.
  4.  
    Spoko, Panowie, z glutami mam spore doświadczenie :)
    Flob ma dobre towarzystwo...
  5.  
    @Xuio
    Coś jest na rzeczy... Niestety nie wygląda, żeby to "9 months ago" miało się szybko zmienić :-/
    • 26: CommentAuthorXuio
    • CommentTime8 Aug 2021
     
    Trzymam kciuki i zycze wytrwalosci :)
    • 27:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime5 Sep 2021 zmieniony
     
    Właśnie wyszła kolejna aktualizacja FloBa.
    Zawiera kilka poprawek głównie dla użytkowników NTSC,
    i drobne poprawki funkcjonalne:

    version 1.03
    - poprawiony błąd kolorów na ekranie credits (NTSC)
    - poprawiony błąd w którym czasem flob sie krzywo rysował na ekranie wyboru mapy (NTSC)
    - poprawiony błąd kolorów PMG na ekranie animacji drzwi (NTSC)
    - na ekranie tytułowym pokazywany jest tryb pokeya (mono/stereo)
    - na ekranie statystyk można już sterować klawiaturą
    - dodana nowa wskazówka na mapie "Return to the Lab" (problem nostiego)
    - kolejna próba poprawienia rzadkiego błędu rozwarstwienia floba

    Nowy obraz karta można pobrać stąd: ->link<-

    Osoby które już mają fizyczny kartridż, mogą go sobie także zaktualizować przy pomocy swojego Atari, korzystając z napisanego specjalnie programu do aktualizacji, który dołączam tutaj: ->link<-

    Wasz postęp w grze pozostanie nienaruszony.
    • 28: CommentAuthorXuio
    • CommentTime6 Sep 2021
     
    Super bocianu :)

    Btw. wersja dla AVGcarta tez juz jest
    • 29:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime6 Sep 2021
     
    Tak, jest. Dorzuciłem na moją stronę też.
    • 30:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Sep 2021
     
    ... a kiedy jakieś DLC/dodatkowe plansze itp ?
    • 31:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime8 Sep 2021
     
    rozumiem, że już przeszedłeś całość i czekasz na więcej? :D
    dopiero jutro mijają 2 miesiące od premiery - jeszcze za szybko na DLC. Ale nie wykluczam
    • 32:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime9 Sep 2021
     
    Pograłem wczoraj pierwszy raz. Bardzo fajna gra, dużo różnych lokacji, zapewni mi parę godzin rozrywki.

    Tylko te sekrety - żeby wszystkie znaleźć to chyba trzeba dosłownie próbować wchodzić we wszystkie ściany po kolei, bo tak są ukryte - w najwyraźniej przypadkowych miejscach.
    • 33: CommentAuthordhor
    • CommentTime9 Sep 2021
     
    Bocianu, obyś gnił wiesz gdzie i wiesz dokąd. Mój junior wieczorami nie chce już minecrafta... Ale kto wie, czy to nie i dobrze... :)
    • 34:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime9 Sep 2021
     
    @Krotki: no sekrety to takie ekstrasy :D nie trzeba ich zaliczać żeby skończyć grę. To opcja dla wytrwałych, którzy lubia "lizać ściany" :) A wiem, że tacy tez są.

    @dhor: nic nie powiem, bo sam straciłem na minecrafcie spory kawał życia i dalej uważam, że to bardzo fajna gra ;)
    • 35:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime4 Nov 2021
     
    Odświeżę na chwilę temat krótką informacją: gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany fizyczną wersją gry, to zostało kilka egzemplarzy, więc jeszcze można kupić. Cena 179zł, plus przesyłka 13zł paczkomatem. Szczegóły na PW, mail do mnie jest w moim profilu.
    • 36:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime25 Aug 2022 zmieniony
     
    Tym razem ja odświeżam ten wątek bo mam sprawę.
    Mam u siebie cartridge ATARIMAX (8MBIT flash cartridge) i chciałbym mieć na nim tę gierkę czyli FLOB-a, z możliwością nagrywania stanów gry.
    Jak to zrobić, aby na nim też (a nie tylko na AVG) dało się tak zrobić?

    Z powyższego linku Bocianu mam pobrany .car i niby działa to zaraz po zaprogramowaniu, ale po wyłączeniu i włączeniu wraca ekran z poprzednią grą, którą miałem na tym karcie, czyli akurat "Space Harrier". Tak jakby nie współpracowało to z ATARIMAX-em... :(

    Czy jest na to jakiś sposób (poza kupnem AVG bo to jeszcze nie teraz) ??? :o
    • 37:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime25 Aug 2022
     
    Wygląda jak byś programował kartridż jakimś updatem a nie pełną wersją FloB-a. Pełna wersja powinna sformatować Ci cały kartridż i nie powinno zostać nic ze starej gry, a update FloB-a formatuje tylko wybrane sektory i wtedy może być taki efekt jak piszesz, bo inaczej tego sobie nie potrafię wytłumaczyć, że zostają jakieś kawałki starej gry. Po takim update kartridż ustawia się na bank 0, więc uruchamia się FloB, ale możliwe, że jest niekompletny. Możliwe, że masz starą wersję Maxflasha, która startuje z banmku 127 zamiast z zerowego, więc po restarcie kompa tam jest w dalszym ciągu start do starej gry i gdzieś akurat zostały takie jej fragmenty, że się uruchamia, ale zapewne też jest niekompletna.
    Musisz zaprogramować kartridż pełnym obrazem FloB-a. Możliwe też że trzeba sobie taki obraz spreparować który będzie miał kopię banku 0 w banku 127, bo chyba oryginalnie Bocianu tak nie zrobił...
    • 38: CommentAuthortebe
    • CommentTime25 Aug 2022 zmieniony
     
    musicie pozbyć się cartów innych niż AVG, AVG jest jedynym słusznym wyborem :)

    dlaczego ?

    bo akurat taki posiadam :)
    • 39:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime25 Aug 2022 zmieniony
     
    No wiesz, z cartów ogólnego przeznaczenia uniwersalnych, to ja też obstawiam AVG jako najlepszy wybór, a on daje w sumie takie możliwości, że da się z nim zrobić wszystko.

    Jeśli o FloB-a natomiast chodzi, czy inne oryginalne gry, które zostały wydane na swoim dedykowanym carcie, to ja jednak polecam dedykowany, bo ładnie wygląda:-) No i nie trzeba kombinować i działa. Na tym starym maxflashu to też na 100% da się zrobić żeby zadziałało, ale trzeba coś tam pokombinować... Mi się wydaje że trzeba wziąć oryginalny obraz car pełny od FloBa, uciąć mu nagłówek 16 bajtów i wywalić, zapisać jako bin. Z tego bin uciąć ostatnie 8kB i wywalić. Następnie wziąć pierwsze 8kB skopiować i dokleić na sam koniec obrazu. Jak się tak poskleja obraz, to wygenerować za pomocą Maxflash Cartridge Studio plik do zaprogramowania tym obrazem, zaprogramować i powinno śmigać.

    PS. Jak by co, to FloB jeszcze dostępny może być, bo jakieś tam klamoty i poligrafia w pojedynczych ilościach mi jeszcze zostały. Cena się nie zmieniła 179zł, przesyłka paczkomatem poszła w górę i kosztuje 15zł.