atarionline.pl Trochę off-topic - na wakacyjne scieżki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Hejka,

    Trochę w luźniejszym wakacyjnym nastroju pozwalam sobie przypomnieć o moim małym kanale dotyczącym 8-bitowców, głównie Atari, gdyby ktoś nudził się gdzieś w czasie letnich podróży i chciał co nieco obejrzeć w temacie:

    ->link<-

    W szczególności filmik, jak "zmieścić" Atari do kieszeni (i nie tylko Atari):
    (raczej kierowany, dla tych mniej zorientowanych w temacie).

    Zapraszam serdecznie.

    P.S.
    Przy okazji, czy uważacie, że warto zrobić wakacyjną przerwę w puszczaniu filmów, czy publikować nawet w wakacje? Przerwa sama się trochę zrobiła, bo utknąłem na pewnym super fajnym temacie, który zajął mi niesamowicie dużo czasu. Ale film już mocno zaawansowany więc może za tydzien/dwa jest szansa, że będzie gotowy. Temat moim skromnym zdaniem petarda (nie będę jeszcze uchylał tajemnicy :P). Tylko kwestia dawać teraz, czy czekać do pierwszego września? Wydaje mi się, że YT w wakacje cieszy się dużo mniejszym zainteresowaniem...
    • 2:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime18 Jul 2021
     
    Jako, że są to filmiki raczej dla laików, to cięzko mi powiedzieć czy warto. Natomiast z tego, co się orientuję, algorytmy YT raczej faworyzują aktywnych twórców ;)
  2.  
    Tak mówią, ale bycie aktywnym twórcą nie bardzo mi wychodzi. Większość moich filmów jest strasznie pracochłonna w przygotowaniu. A już temat, który obecnie finalizuje był strasznie. Szczególnie, że i znalezienie materiałów zajęło mnóstwo czasu, jak i później złożenie tego z wielu kawałków plus parę "efektów specjalnych".
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Jul 2021
     

    Alex:

    lgorytmy YT raczej faworyzują aktywnych twórców


    Wątpię. Liczy się popularność tematów i dlatego robiąc współczesne patofilmiki masz większe szanse niż robiąc materiał o retro. Do tego dochodzi to, że filmy z reklamami zarabiającymi dla YT mają większe przebicie niż te, które mają wyłączone reklamy.
    • 5:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime19 Jul 2021
     
    @Kaz - Wszystko ma znaczenie :) Natomiast aktywne kanały mają lepsze wzięcie w swojej niszy rzecz jasna ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Jul 2021 zmieniony
     
    Też wątpię w tę teorię. Ostatnio YT promuje stare filmiki sprzed lat, które umieszczone są na mało aktywnych lub nieczynnych kanałach.
  3.  
    Tak też czasem dostaję propozycję obejrzenia filmu np. sprzed 10 lat, który zupełnie nie jest już aktualny, a ma miliony oglądających. I czytając komentarze widzę, że wielu osobom YT zaproponował ten film np. w ciągu ostatniego roku. Stąd mam wrażenie, że ten mityczny algorytm YT jest strasznie nie dopracowany i nie przemyślany. Myślę, że gdyby pojawiła się inna rozsądna alternatywa dla YT i do tego globalna, to by szybko zaorała YT pod warunkiem, że potrafiłąby się przebić na początku. Coś jak aliexpress. Na początku niby nie zanosiło się, że stanie się tak niesamowicie popularny, a dziś już zagraża i ebay i allegro (a może ma nawet większe obroty niż ebay, nie sprawdzałem danych).

    Retro nie jest popularnym tematem, ale ma tę zaletę, że będzie wciąż aktualny za kilka czy może nawet kilkanaście lat. Jeśli dziś zrobię test jakiegoś aktualnie sprzedawanego produktu, to za rok czy dwa może już nikt nie chcieć oglądać tego filmu. A o Atari, Commodore, ZX Spectrum czy podobnych wciąż jest szansa, że ludzie będą oglądać, choć może z czasem trochę mniej.

    Założyłem swój mini kanał z myślą, że szybko się rozwinie i może przy okazji będzie z tego parę dukatów. Dziś na dukaty już nie liczę i zrobiło się to stricte hobbistyczne przedsięwzięcie. Przy okazji uprzedzając pytania, jeśli widzicie jakieś reklamy na moim kanale to nie mam z tego ani grosza. YT zmienił zasady i obecnie wyświetla reklamy również na kanałach nie zarabiających (nie zarabiających dla twórcy, bo dla YT już są zarabiające :P). Swoją drogą wyświetlały się komuś jakieś reklamy u mnie?
    • 8:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime21 Jul 2021 zmieniony
     
    "Założyłem swój mini kanał z myślą, że szybko się rozwinie i może przy okazji będzie z tego parę dukatów. Dziś na dukaty już nie liczę i zrobiło się to stricte hobbistyczne przedsięwzięcie."

    To dobrze, że już nie liczysz na dukaty :)

    Hobby to najlepszy start. Zapomnij o widzach i ich wymaganiach.

    Zrób coś, co chciałbyś sam obejrzeć bez narzucanych sobie limitów. Jeśli coś jest dobre może trwać 5 minut a może i 10 godz.
    Coś co wydaje się sztuczne, robione na siłę, "dla kogoś" jest odbierane jako nienaturalne i... odrzuca.

    Masz z tego fun? To popłyń, nie ograniczaj się :)

    Zmuszasz się? Nie warto, daj sobie czas i albo odpuść, albo zmień nastawienie. Poprzez zmianę nastawienia mówię między innymi o pokazaniu facjaty (wystarczy kilka sekund na odcinek) - niezależnie jaka jest, jest o 200% lepsza niż lektor z tła.
    Sztuczny lektor mówiący zza ekranu zabija każdy kanał, to złe wrażenie już na samym starcie.

    P.S. jeden z popularnych atarowych kanałów ma gościa (jednego z dwóch lub więcej) z facjatą, którą można określić jedynie jako romans Czarnka z Sasinem a mimo to jest to facjata lubiana. Właśnie dlatego, że jest pokazywana i naturalna, bez sztuczności :)
  4.  
    Z jednej strony mówisz, miej fun, a z drugiej pokasz facjatę. :P A ja akurat mordki nie lubię pokazywać, więc skoro mam głównie robić to co lubię, to niestety pokazywania siebie nie będzie. Za to myślę, że może odcinki nie będą zbyt często, ale powinny być naprawdę fajne. Przynajmniej moim skromnym zdaniem. A czy tak będzie pokaże czas...

    Moim zdaniem to, co teraz finalizuje będzie naprawdę super tematem. 25 minut podróży w czasie, jakiej jeszcze nie było na moim kanale, a próbowałem znaleźć u kogoś innego i praktycznie na ten temat znalazłem tylko jeden porządnie zrobiony film, ale nie aż tak fajny, jak to co próbuję zrobić (choć to tylko oczywiście moje zdanie). Inne to stare nagrania na szybko wrzucone.

    A skoro ma być dla mnie, to chyba pójdzie dopiero we wrześniu... :P Chyba, że przekonacie mnie, że powinno być inaczej...
  5.  
    Tak pół off-topicowo, nie wiem, czy znacie zajefajny kanał urbexowy Old Finders na YT ->link<- Filmy są wrzucane rzadko, duże przerwy, a ma prawie 140 tys. sub'ów, co przeczy teorii, że tylko częste i regularne wrzucanie daje szansę na sukces...