atarionline.pl Bumbox lite - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime19 Jul 2021
     
    Ot, BumBox w wersji light. Sobie robiłem , absolutnie nikogo nie namawiam na katowanie sie wgrywaniem w normalu ;) tak tylko daje znać że będę niedługo miał pare szt na zbyciu jeśli ktoś chce.

    Wpinany bezpośrednio do SIO jak Sdrive Micro, wymiary i wygląd podobne tylko zamiast karty SD ma gniazdo chinch do podłączenia zwykłego magnetofonu itp, Tylko ładowanie, tylko normal, pauzy nie ma.
    • 2:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Jul 2021 zmieniony
     
    Ja tam czekam na tego standalone na karty SD, wtedy może zamienię tego BT/audio-in ;-)
    • 3: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime10 Aug 2021
     
    No i słowo ciałem sie stało ;)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Aug 2021
     
    Na zoomie będziemy pokazywać BumBox-a w większej wersji - jak działa, skąd brać soft, pliki, etc. Wpadłbyś na zooma z nami o tym pogadać?
    • 5: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime10 Aug 2021
     
    Kaz, raczej nie bardzo. Czasu mam mało a pracy dużo. Ciągle komuś coś zalegam.. Chętnie bym pogawędził ale każda godzina dla mnie jest jest ważna. Umówmy sie że wy gadacie a ja robie tak że macie o czym ;)

    Ok, Bumbox Lite obudowany ;)
    • 6: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime13 Aug 2021
     
    Wrzuciłem 10 na Alle, chyba jeszcze 4 zostały, ->link<-
    • 7: CommentAuthorfder
    • CommentTime13 Aug 2021
     
    Czy to urządzonko zadziała w Atari Basic - CSAVE/ClOAD? Próbował ktoś?
    • 8: CommentAuthorpigula
    • CommentTime15 Aug 2021
     
    fder - to jest rozwiązanie tylko dla odczytu standardowej transmiji 600 bodow. Czyli odczyt przez cload będzie działał zapis nie.
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Aug 2021
     
    bez zapisu jest to bez sensu urządzenie w sumie.
    • 10: CommentAuthorpigula
    • CommentTime15 Aug 2021 zmieniony
     
    To ale jak chcesz zapisać jak zabawka ma wejście chinch - musiałby być jakiś przełacznik odczyt/zapis do przełaczania trybu pracy urządzenia (lub 2 gniazda jedno wejście a drugie wyjście) plus na PC ręczna zmiana trybu pracy gniazda karty dźwiękowej (chyba, że 2 kable) i uruchomianie programu do rejestrowania danych do pliku wav.
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Aug 2021
     
    przełącznik byłby całkowicie akceptowalnym rozwiązaniem ;)
    • 12: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime16 Aug 2021
     
    Pin, tak jak Piguła pisze, to jest zabawka .Za pare groszy ;)Więc możliwości ma ograniczone.

    Moge zrobić wersje z 3x turbo, zapisem ,BT itp, wyjdzie 4x drożej. Tylko wtedy usłysze że jest bez sensu bo za drogie ;)
    • 13: CommentAuthorpigula
    • CommentTime16 Aug 2021
     
    Zaxon - na jedną wersję z turbo ja się piszę...
    • 14: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime16 Aug 2021
     
    Piguła, poszukam płytek do pierwszego Bumboxa ale nic nie obiecuje.Wiesz jak u mnie jest ;)
    • 15: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime17 Aug 2021
     
    Nie chcę wchodzić w paradę zaxon'owi.
    Ale jakby ktoś chciał po taniości, to interfejs, zapis-odczyt do zwykłego magnetofonu jest opisany w Bajtku dostępnym na forum AOL. Nie pamiętam teraz w którym Bajtku ale sprawdzę.
    Interfejs zapis-odczyt bez pauzy. Z dowolnego medium. Telefon,MP3,cokolwiek.
    Transmisja normal.
    Ale po taniości miało być.
    • 16: CommentAuthorpigula
    • CommentTime17 Aug 2021
     
    Zaxon poczekam... nie pali się...
    • 17: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime18 Aug 2021
     
    Po taniości ??? To 45 PLN brutto za mój to nadal za drogo ?
    • 18:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime19 Aug 2021
     
    @zaxon:trzeba cenić tyle, zeby chciało się do biurka siadać :)
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Aug 2021
     

    Zaxon:

    Kaz, raczej nie bardzo. Czasu mam mało a pracy dużo. Ciągle komuś coś zalegam.. Chętnie bym pogawędził ale każda godzina dla mnie jest jest ważna. Umówmy sie że wy gadacie a ja robie tak że macie o czym ;)


    Szkoda. Tu nie chodzi o gadanie, tylko o działanie - prezentację osobom nieznającym danej rzeczy, jak z niej skorzystać, co daje, jak się tym posługiwać, etc. Takie działanie na rzecz społeczności, podzielenie się wiedzą. Bo urządzenie przecież nie ma żadnej instrukcji, a nie wszystko jest intuicyjne i użytkownicy mają też różne pytania związane z praktyką użytkowania.
    • 20: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime19 Aug 2021
     
    Zaxon.
    Nie gniewaj się. Po taniości to żartem było.
    I nie tyczyło się twojego projektu.
    Tak przy okazji.

    Dodaj możliwość zapisu w normalu.
    Będziesz miał święty spokój.

    Bumbox Lite będzie wtedy w pełni funkcjonalnym zamiennikiem magnetofonu Atari.

    Jeśli chodzi o systemy turbo i ich obsługę to po "taniości" nie będzie i zdaję sobie z tego sprawę ;(

    Mimo wszystko pisałbym się na taki bardziej rozbudowany.
    • 21: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime19 Aug 2021
     
    Ależ ja sie nie gniewam.Przyzwyczajony jestem ;) A no i ogólnie to ja mam taki ironiczno cyniczny styl bycia.

    Kaz, nie bardzo widze sens rozmawiania i prezentacji urządzenia którego już nie można kupić. I nie będzie można bo go więcej nie będę produkował. Skończy sie jak zawsze, ludzie obejrzą jakieś wasze video , będą chcieli kupić i zaczną mnie bombardować i mieć pretensje czemu ja nie robię. Ponad rok temu to wypuściłem ? Ktoś ma naprawde problem jak to używać ? Nikt mi nie pisał ?

    Ja działam, robie hardware. Dla ludzi którzy go potrafią używać. Niestety co zauważam coraz częściej, wisi na mnie stado Youtuberów i innych aktywistów z tak zwanego community i coraz więcej ludzi którym "po prostu sie należy" i skoro kupił wgrywadełko to musi mieć też z mojej strony szkolenie z obsługi komputera od podstaw. A to nie powinna moja robota , prawda ?

    A dla community ? Cóżm robie tanie, dobre interface.Dostępne na Allegro. Myśle że w ostatnim roku więcej ludzi do Atari przyciąągnałem niż wy ;) Całe to community, Zoomy, prelekcje i reszta tego korpo bełkotu ......
    • 22: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime19 Aug 2021
     
    Ale tego wypasionego. Bumboxa to nie odpuszczaj. Szkoda by było fajnego projektu odpuścić. Kasetowcy, czyli też ja ;).
    Będziemy bardzo zasmuceni ;(

    Ten filmik z transmisją turbo, ten dźwięk.

    Bezcenne ! :)
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Aug 2021
     

    zaxon:

    Kaz, nie bardzo widze sens rozmawiania i prezentacji urządzenia którego już nie można kupić. I nie będzie można bo go więcej nie będę produkował.


    A to co innego. Jeżeli tego więcej nie będzie to faktycznie mija się z celem prezentacja. My sobie poradzimy, a chodziło właśnie o potencjalnych chętnych.

    zaxon:

    Niestety co zauważam coraz częściej, wisi na mnie stado Youtuberów i innych aktywistów z tak zwanego community i coraz więcej ludzi którym "po prostu sie należy" i skoro kupił wgrywadełko to musi mieć też z mojej strony szkolenie z obsługi komputera od podstaw. A to nie powinna moja robota , prawda ?


    Nie wiem kto i co na Tobie wisi, na pewno nie ja i nie my. Po prostu zaprosiliśmy autora urządzenia na spotkanie o urządzeniu. Z grzeczności. Nie to nie, nie ma problemu. Nie musisz po raz kolejny dodawać do tego swojego wielkiego cierpiętnictwa :)

    zaxon:

    Myśle że w ostatnim roku więcej ludzi do Atari przyciąągnałem niż wy ;) Całe to community, Zoomy, prelekcje i reszta tego korpo bełkotu ......


    Na pewno tak było! ;)
    • 24:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime20 Aug 2021
     
    "zaxon:

    Myśle że w ostatnim roku więcej ludzi do Atari przyciąągnałem niż wy ;) Całe to community, Zoomy, prelekcje i reszta tego korpo bełkotu ....."

    :-)