atarionline.pl Telewizor do Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime23 Aug 2021 zmieniony
     
    Hej,

    Tam sobie myślę, że w oczekiwaniu na najnowsze upscalery może bym jednak kupił jakiś stary, używany telewizor.

    Doradzicie co można kupić za niewielkie pieniądze co jeszcze trochę posłuży (tylko do Atari, ew. innych starrych maszyn jakby mnie naszło na Amstrada lub Lynxa)?
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime23 Aug 2021 zmieniony
     
    Siema,
    Samciu crt-a to polecam:
    sony trinitron kv 14 *** (ten z płaski ryjem crt).

    Jakość obrazu bardzo dobra oraz scrole w demach czy grach nie "szarpią"

    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Aug 2021
     
    Jakie ceny! U nas da się takie kupić za 50 do 200 zł. Ja swój kupiłem za 70 zł. I też polecam, trinitron robi różnicę.
    • 4:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime24 Aug 2021
     
    Zależy jak często będziesz się tym bawił - ja mam

    ->link<-

    bo zależało mi na małym - 30zł (bo bez pilota - ten tu z linku wydaje się przepłacony). I kolory ma z*ste - obraz po kompozycie z mojej Atarki dorównuje VBXE/RGB.
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Aug 2021
     
    czasem bywam na giełdach,tv crt przeważnie od 40zł,zdarzają się też do 200zł (od retro biznesmanów).

    Jak co to mogę mieć na uwadze,ewentualnie mam na sprzedanie LCD ka co dość ładnie działa z Atari.
    • 6: CommentAuthorpustak
    • CommentTime27 Aug 2021
     
    Ja używam Samsunga takiego jak w linku poniżej:
    ->link<-

    Trafiłem z pilotem za 20 zł.
    Sprawdza się świetnie.

    Za to ostatni zakup LCD Samsung Syncmaster 741MP kompletnie mnie zawiódł. Chciałem coś pod s-video, ale ten model wg mnie zupełnie się nie nadaje.

    @IRATA jaki masz ldc do sprzedania?
    • 7: CommentAuthoras...
    • CommentTime28 Aug 2021
     
    Ja używam do Xe Atari sc1435.
    Oczywiście ten Soniacz którego linkowałem ma lepszy obraz, ale koszerne jest wiadomo co.
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Aug 2021
     
    @pustak Właśnie nie wiem gdzie on jest,jak go znajdę to napiszę coś więcej 32'cale, firma mi nie znana,tv można dość dobrze ustawić by obraz był taki jak trza,no i nie smużył jakoś specjalnie przy szybkich grach.
  1.  
    @as... a powiesz jak ci się udało podpiąć SC1435 do Atari? Zakładam, że masz VBXE i zbudowałeś sobie jakąś przejściówkę na DIN13 z sygnałem RGB.

    Ja mam pięknego SC1224 (Goldstar) i za cholerę nie mogę uzyskać stabilnego obrazu. Widzę na ekranie napis "READY" ale obraz lata góra-dół. Metodą prób i błędów doszedłem że sygnał HSYNC jest prawidłowy, ale VSYNC nie łapie jak trzeba. Na oba puszczałem sygnał CSYNC z 15 pinu układu CD1450, ale też próbowałem z sygnałem COMPOSITE. Bez skutku. Monitor działa oczywiście bez problemu z Atari ST i Falconem (przez przejściówkę).

    Masz jakieś rady?
  2.  
    Sprawdziłem, że SC1435 ma wejście 9 pinowe, czyli takie jak w monitorach Commodore, i sygnał synchronizacji jest zespolony, więc pewnie mi nie pomożesz... :)
    • 11: CommentAuthoras...
    • CommentTime31 Aug 2021
     
    Aby podpiąć sc1435, potrzebne jest vbxe 2.1 oraz kabelek w moim przypadku db9 db9.
    SC1224 też tak podepniesz.
  3.  
    No to niestety nie jest prawda. Monitor SC1224 w wersji Goldstar (nie wiem jak inne) ma tylko wejście DIN13, czyli natywne dla Atari ST. Są tam rozdzielone sygnały VSYNC i HSYNC. W przypadku SC1435 masz jedną linię synchronizacyjną CSYNC, a to nie jest problem. :)
    • 13: CommentAuthorpin
    • CommentTime31 Aug 2021 zmieniony
     
    Tak jak mówi Yolk, plus do tego SC1224 spodziewa się składowych RGB na dość wysokich poziomach i w związku z tym obraz z VBXE 2.x jest zbyt ciemny. Pomoże tu VBXE 1.x, układ rozdzielający synchronizację na H/V, oraz ustawienie potencjometrem w VBXE 1.x poziomu jasności prawie do maxa - jest w karcie wspomniany potencjometr do tego; można nim kręcić bezkarnie i do woli ;)
    • 14: CommentAuthoras...
    • CommentTime31 Aug 2021
     
    ok. zapomniałem że jest ich kilka wersji..
    • 15: CommentAuthorpustak
    • CommentTime31 Aug 2021
     
    @IRATA4 jak to jest 32 cale to nie szukaj, taki mam.
    Mam Samsunga 32 cale który podłaczam przez SCART, proporcje na sztywno 4:3 ramka trochę duża, ale z 800XL obraz prawie idealny.

    Teraz szukam czegoś do serii XE (wiadomo pionowe pasy) żeby podłączyć przez kabel S-video. Najlepiej jakieś starsze monitory 17, max 19 calowe.
    Tylko nie wiem co by dobrze wspóprawowało z Atari.
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Aug 2021
     
    no trza by pogłówkować,pod standardowe złącze da się coś pokombinować,z VBXE powinno śmigać,albo poprzez graber/converter.Szukasz monitorka bańkowego ? pochodź po lombardach,takich monitorów mają na pęczki i do max 100zł coś ciekawego znajdziesz,jak nie to daj znać pomogę.
    • 17: CommentAuthoras...
    • CommentTime31 Aug 2021
     
    Jak zwykły "monitor" crt polecam Soniacza, tv 14kv**** flattrinitron.
    linkowane ww.
    Co prawda ma on wadę bo nie jest stereo.
    • 18: CommentAuthorxian
    • CommentTime1 Sep 2021
     
    Trinitionik od soniacza najlepszy. Było tego do koloru do wyboru. Wypukły tylko z prawej na lewo ( wycinek walca a nie kuli ) dobre kolory i kontrast nic tylko brać. Niektóre mają złącza cinch coby podłączyć przez monitorowe z atarki ( nie snieży tak jak antenówka )
    • 19:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime1 Sep 2021 zmieniony
     
    No właśnie, ja w temacie.
    Jest jakieś zainteresowanie starymi, wielkimi telewizorami CRT ? Ponoć tak...
    Mam "w spadku po dziadku" taki wielki TV (Sony Trinitron z pilotem), stoi od dawna nieużywany w piwnicy i może ktoś zgłosiłby się lokalnie po ten sprzęt ?
    Ja nie mam miejsca na takiego olbrzyma. :(
    Sprzęt raczej sprawny, /|\ odpalałem na tym ileś razy. ;)
    Opłata za sprzęt do dogadania. :)

    Wygląda mniej więcej tak: