atarionline.pl [K] Sophia do Atari XEGS - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Gdyby ktoś miał na zbyciu Sophię to proszę o wiadomość. Mam w swoim XEGS wyjście S-video, ale na dużym TV to jednak wygląda słabo. :)
    • 2:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime1 Sep 2021
     
    Nie możesz po prostu do Simiusa uderzyć?
    • 3: CommentAuthortakron27
    • CommentTime2 Sep 2021
     
    Yolk, mam luzem nie zamontowaną Sophię 1 (nie piszesz, czy szukasz v1 czy v2) jakbyś był zainteresowany..
  2.  
    Czy ktoś z użytkowników Sophii jest w stanie opisać istotne różnice pomiędzy wersjami? Jakość obrazu? Zakłócenia? Wygląd trybów interlace i trybów mieszanych (np. GTIA + HiRes)?

    @takron27 - patrz na PW.
    • 5: CommentAuthortakron27
    • CommentTime3 Sep 2021 zmieniony
     
    ;-P a nie prościej było zadzwonić? chyba że wywaliłeś już mój numer.. uu co do różnic między nimi to sam nie wiem, chyba najlepiej pytać u źródła/Simiusa lub przekopać oba wątki na drugim forum. ZTCP 'jedynka' ma jako wyjście analog, ustawić wyjście jako sygnał rgb(d-sub) lub copmonent. ja chyba tego nigdzie nie zamontuję więc mogę oddać 'po kosztach' zakupu.
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 Sep 2021
     
    @Yolk - na pewno w trybach interlace (np.tip rip i temu podobne) stracisz kolor wynikający z uśredniania koloru z dwóch sąsiednich linii. W tej materii masz do wyboru albo std wyjście monitorowe, albo vbxe które w trybie gtia "emuluje pal" i zależności między liniami obrazu.
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Sep 2021 zmieniony
     
    A to nie jest zwykłe opóźnienie koloru o linię? (tzn nie uśrednianie)
    • 8:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime3 Sep 2021
     
    @Yolk: np. takie są przypadłości.
    ->link<-
  3.  
    Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi.

    Zależy mi przede wszystkim na sygnale cyfrowym. Więc Sophia 1 jednak odpada całkowiecie. Napisałem do Simiusa z pytaniem o dostępność Sofii 2, póki co czekam na odpowiedź.