atarionline.pl Przeglądanie zawartości ATR oraz wybór pojedyńczych plików - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime23 Feb 2010
     
    Wpadłem na taki pomysł, aby zrobić przegladarkę plików ATR (w Ajaks, A jak! Przy ATR mogła by być ikonka z lupką czy czymś, otwierało by się okienko z zawartością atr oraz z możliwością pobierania plików zaszytych w ATR, lub ich czytania (np. .DOC, .TXT, .ACT, ETC)

    Może ktoś chętny?

    Kaz, co Ty na to?
    • 2: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime23 Feb 2010 zmieniony
     
    a może poprostu dołożyć emulator java-vm?
    ->link<-
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime23 Feb 2010
     
    @tEDDYbOAR: Dzięki za linka. To jest emulator atari800 skompilowany na arma i przerobiony nestedvm na javę. Usiłowałem to skompilować, ale wyłożyłem się na core'ach z gnuutils :( Napiszę do nich - może coś podpowiedzą. Gotowy przepis przyda się przy kompilowaniu najświeższych wersji emulatora.
  1.  
    Well,
    for good old DOS such a program already exists, it is called XDIR V10.05 by Bo and Ernest Schreurs. It can display the contents of an ATR and XFD image in DOS 2.x and SpartaDOS format and it can also extract the files from an ATR image:

    ->link<-

    Write them an e-mail and ask for the source to this program, maybe this could make the creation of a new program (or a plug-in for another program) for Win XP, Linux, etc. much easier... just a thought.

    Afaik Jörg Gernreich once also wrote an ATR/XFD contents viewer, this one was for DOS 2.x format only, but it could also display *.TXT and other files that were to be found on the ATR/XFD image directly...

    -Andreas Koch.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Feb 2010
     

    jhusak:

    Kaz, co Ty na to?


    Jestem za, a nawet... Nie, przeciw nie jestem! Tylko za :)
    Sa juz co prawda podobne programy, ktore umozliwiaja nie tylko podglad ATR-a, wrzucania i zrzucania z nich binarek, podglad plikow TXT (AtrUtil, MakeATR), ale te projekty zostaly juz porzucone przez autorow i dalszego rozwoju programow nie widac. A przydal by sie...

    Pozostaje jeszcze plugin Pajero do Total Commandera, ale nie kazdy uzywa TC - ja na przyklad nie ze wzgledu na to, ze nie chce mi sie dawac za niego stowe (wersja studencka), a wersja darmowa jest upierdliwa.

    Jezeli planujesz rozbudowe swojego programu do kombajnu, ktory z plikiem ATR zrobilby... prawie wszystko, to popieram bez dwoch zdan. Jezeli to ma sie ograniczyc do pewnych funkcji - to polecam najpierw sprawdzic, czy taki AtrUtil, MakeATR albo plugin Pajero juz nie robia tego, o co Ci chodzi.
    • 6: CommentAuthorpajero
    • CommentTime28 Feb 2010
     
    Mnie się marzy zrobić łatkę do systemu. By ATR widziane były jak CAB czy ZIP. Acz to temat nie na moją wiedzę :(
    • 7: CommentAuthor0xF
    • CommentTime11 Mar 2010
     
    Od dawna się przymierzam, żeby zrobić to porządnie:
    ->link<-

    A Pajero mógłby pomóc dzieląc się swoimi źródłami.
    • 8: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime11 Mar 2010
     
    Są źródła Franny.