atarionline.pl Krakowskie Retrospekcje - runda IX - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorkiender
    • CommentTime13 Sep 2021
     
    Po roku wymuszonej przerwy wracamy z Krakowskimi Retrospekcjami! Tak jak zawsze spotykamy się żeby pograć i pogadać w blasku kineskopowych monitorów. Wszystko odbywa się w trybie pospolitego ruszenia - Masz jakieś fajne sprzęty do pokazania? Chcesz wypić piwko z ludźmi nadającymi na tych samych falach? A może po prostu chcesz przyjść i pograć na komputerach i konsolach w gronie retromaniaków? To właśnie impreza dla Ciebie.

    Retrospekcje odbędą się tam gdzie zwykle czyli w sali konferencyjnej w biurowcu „Miastoprojekt” Kraków przy ul.Kraszewskiego 36 (obok stadionu Cracovii). Miejsca jest dużo, przewidujemy, że zmieści się około 30 stanowisk tak więc szykujcie swoje zasilacze.

    Czas: 23 października (sobota) 2021 od godziny 15.00 do 2.00 w nocy w niedzielę czyli jakieś 11 godzin dobrej zabawy.
    Miejsce: Kraków, ul. Kraszewskiego 36, sala konferencyjna w przyziemiu budynku – wejście od strony ulicy po schodkach w dół przez lokal gastronomiczny (po lewej stronie od frontu budynku)

    Koszty: wejściówka w cenie 10zł od osoby zarówno dla przynoszących swoje komputery jak i pozostałych. Jest to opłata za koszty wynajmu lokalu. Panie i dzieci do lat 15 wchodzą jak zwykle za darmo

    Prowiant: do sali konferencyjnej przylega lokal gastronomiczny. Będzie więc można kupić piwo, paluszki i ciepłe posiłki (od godziny 16.00 do 23.00)

    Parking: przed budynkiem jest dużo miejsca do parkowania z tym, że do godziny 20.00 w sobotę obowiązuje płatna strefa, 5zł za godzinę.

    Komputery: Zapewnimy kilka maszyn, ale jak zwykle liczymy na uczestników i ich niezawodne 8/16-bitowce. Wszystkim osobom chcącym przynieść swoje maszyny udostępniamy stoły i prąd (zabierzcie przedłużacze)

    Informacja COVID-19: obowiązują nas wszystkie aktualne wytyczne Ministra Zdrowia. Na dzień dzisiejszy imprezie może pojawić się łącznie 150 osób (chociaż nigdy nie było nas więcej niż 60). Trzeba się liczyć z tym, że do października może się jeszcze coś pozmieniać więc będziemy informować o ewentualnych zmianach w dopuszczalnej liczbie osób.

    Wydarzenie na facebooku
    [url]https://www.facebook.com/events/2044436465720562?active_tab=about[/url]

    Link do zdjęć z poprzednich edycji:
    [url]http://retrospekcja.net.pl/category/krakowskie-retrospekcje/[/url]

    Regulamin:
    1. Każdy z uczestników zobowiązany jest pilnować swojego komputera/konsoli. Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za ewentualne szkody w tym zakresie
    2. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyproszenia z terenu imprezy osób będących pod mocnym wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz zakłócających przebieg spotkania
    3. Nie ma możliwości spania na terenie imprezy. Lokal musi zostać opuszczony do godziny 2.00 w nocy
    4. Każdego z uczestników obowiązują aktualne na dzień imprezy wytyczne Ministra Zdrowia dotyczące sytuacji Covid-19
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime14 Sep 2021 zmieniony
     

    kiender:

    Panie i dzieci do lat 15 wchodzą jak zwykle za darmo
    Widzę tu pewną nieścisłość.
    Za dziecko uznawana jest osoba która nie osiągnęła wieku dojrzałości. Czyli 18 lat. Osoba dowolnej płci.
    Mamy więc kilka zakresów:
    - 0-15 lat - ci nigdy nie płacą,
    - 15-18 lat - ???,
    - 18-inf lat - kobieta nigdy nie płaci, mężczyzna zawsze płaci.
    Intryguje mnie obszar 15-18 lat.
    Bo mamy do czynienia z osobą nieletnią, a więc w zasadzie z dzieckiem. Więc niby mogłoby nie płacić, ale regulamin mówi o osobach mających mniej niż 15 lat - czyli płacić. A jeśli to osobnik płci żeńskiej? To ma nie płacić czy jednak płacić, bo nie jest to jeszcze osoba dojrzała.
    A może Panie do lat 15 wchodzą za darmo, a starsze mają płacić? Abstrahując od tego że Panie poniżej lat 15 to zbiór pusty jeśli za Panie uznajemy osoby płci żeńskiej które osiągnęły 18 lat.
    Nie można by tego jakoś prościej i czytelniej?

    Edit: To oczywiście pytanie zadane półżartem, ale nie mogłem sobie odmówić :)
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Sep 2021
     
    To jest przez dopełnienie. Czyli nie wchodzą za darmo nie panie lub osoby powyżej 15 lat.
    • 4: CommentAuthorkiender
    • CommentTime14 Sep 2021
     
    Potwierdzę: Panie w każdym wieku za darmo. Dzieci/młodzież płci męskiej do lat 15 też za darmo :)
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 Sep 2021
     
    ... 3, 2, 1 ... czyli muszę zacząć się już pakować, najwyższy czas :)))))
    • 6: CommentAuthorkiender
    • CommentTime14 Sep 2021
     
    Pakuj, pakuj. Dla Ciebie jak zwykle największy stół szykujemy :)
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 Sep 2021
     
    Będzie tam internet "po kablu"? Pomysł mam.
    • 8:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime14 Sep 2021
     
    Czad. Można się mnie spodziewać :D Co prawda bez sprzętu, ale zawsze porozmawiać z "bratnią duszą" mogę, a i napojów nie odmówię w doborowym towarzystwie :)
  1.  
    Dawno nie byłem w Krakowie, hmm... :)
    • 10: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime15 Sep 2021
     
    Super! Zrobię wszystko, żeby być. Muszę się zastanowić co zabrać, bo już trochę sprzętów się nazbierało :D
    • 11: CommentAuthordhor
    • CommentTime15 Sep 2021
     
    Hmm... Generalnie to czemu nie. Zasadniczo.
    • 12:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime15 Sep 2021
     
    a może się tez pojawię ;)
    • 13: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime17 Sep 2021
     
    Hmm ...hmmm...Kusząca impreza...Ale warto by coś z zabawek pokazać przy okazji ;) A nic nie mam nowego ;) No i nie wiem czy sie odnajde w towarzystwie ;)
    • 14: CommentAuthorKroll
    • CommentTime17 Sep 2021
     
    @Zaxon, nawet nie żartuj zapraszam serdecznie w imieniu organizatorów.
    • 15: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Sep 2021
     
    Odnajdziesz, odnajdziesz. Siądziemy, napijemy się browara, Zax - dawaj ;)
    • 16: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime18 Sep 2021
     
    To sie pakuje ;)
    • 17: CommentAuthorkiender
    • CommentTime27 Sep 2021
     
    Zaxxon bardzo fajnie, że się pojawisz. Nawet duży stolik na sprzęt ci znajdziemy :)
    • 18: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime27 Sep 2021
     
    Nie za bardzo mam co fajnego przytargać...Chyba przyjade INCOGNITO ;)
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Sep 2021
     
    Zabieraj sprzęt i nie marudź. Amsterda weź.

    Notabene, co lubię w KRK Retrospekcjach to fakt, że zawsze jest tam MASA sprzętu. I tak właśnie powinno wyglądać każde party; szkoda, że jest inaczej.
    • 20: CommentAuthoryerzmyey
    • CommentTime28 Sep 2021
     
    Tak? Już nie wożą? No widzisz, człowiek na dwa lata głowę tylko odwróci i już wszystko się sypie.

    A kiedyś to na jednego uczestnika to i trzy komputery przypadały, i więcej, na takim zlocie.



    Pzdr.
    • 21:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime28 Sep 2021 zmieniony
     
    Na Amiparty też jest dużo sprzętu
    • 22: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Sep 2021
     
    Bo atarowce to na party tylko browary żłopią ;)
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Sep 2021
     
    @ kiender ja bym chętnie przyjechał,male nikt mnie nie zaprosił .
    ... a za benzyne oddajecie ? ;)
    żarcie jakieś dobre będzie ?
    a woda i energetyki to darmo ?
    no i jakiś nocleg by się zdał .... chyba że ktoś mnie ugości .
    ;)

    @Pin jakiego browara przecież ty nie pijesz ? jak autem potem wrócisz ? a tyyy dziadzie
    • 24: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Sep 2021
     
    Irata, nie każdy zna twoje poczucie humoru i to wygląda niemedialnie ;)

    @kiender - kolega ma zły dzień, ale przyjedzie i będzie miał dobry dzień :))
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Sep 2021 zmieniony
     
    Pinokio
    jakie poczucie humoru ?
    ja raz serio zapytałem ;) he,he

    ...no a byś się zdziwił jakby woda była darmo,no albo te energetyki,na SV są darmo to czemu nie tu ? ;)

    Ty mam pomysł,przyjedź po mnie hulajnogą,dam ci 20 zł,będziesz do przodu o ile faktycznie pali te 2 zł na setkę ;) .
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Sep 2021
     
    ... a jak przyjadę i okaże się że jestem na jakiejś czornej liście albo cuś ?>??
    • 27: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime28 Sep 2021
     
    Hmm, Just CPC ATX moge przytargać ale monitora nie dam rady...Transport pociągowy...No chyba że wezme projektor ,jest tam kawałek jakiejś ściany ?
    • 28: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Sep 2021
     
    hmmm, a z jakimi wejściami video potrzebujesz dokładnie monitor??
    • 29: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Sep 2021
     
    Irata - pisz głupoty dalej to dostaniesz następnego banana :)
    • 30: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime28 Sep 2021 zmieniony
     
    RGB SCART, ew HDMI, rozglądam sie , może coś małego kupie...

    Edit, kupiłem takiego 7 calowego gnoma, może sie nada ;)

    ->link<-
    • 31: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Sep 2021
     
    ale po co Ci to, kompozyt to tylko ma. Mogę Ci zabrać 10" (liliput), ma: kompozyt, komponent, vga, dvi, svideo, hdmi.
    • 32: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime28 Sep 2021
     
    Ma VGA ,Composite i HDMI. W razie czego jak nie spełni normy to sie sgadamy ;)
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Sep 2021
     
    @pin jakiego bana i od kogo ?,ja jestem ponad banami:D,nie ograniczaj mojej wolności słowa bo kuźwa zamknę ten bałagan w końcu.
    • 34: CommentAuthorkiender
    • CommentTime6 Oct 2021
     
    Nie, nie ma darmowych napojów :) Za ścianą jest bar, można sobie iść kupić coś do picia i jedzenia, łącznie z ciepłymi posiłkami.
    • 35: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime6 Oct 2021
     
    Pozostaje zapakować samochód sprzętem, zabrać kolegę i pojawić się na kilka godzin. Wszystkiego nie dam rady przywieźć, postaram się wybrać coś mniej standardowego.
    • 36: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime16 Oct 2021 zmieniony
     
    Uu, to już za tydzień...Pucuje Amstrada ;) Nawet mu HDMI dorobiłem i dogadałem go z projektorem ;)
    • 37: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Oct 2021
     
    szykuje się lux imprezka, na razie nie mówię kto się pojawi bo nie wiem tego jeszcze na 100%, ale będzie grubo ;)
  2.  
    Przygotuj czteropak, chyba będę :)
    • 39:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime17 Oct 2021
     
    Czy wniesienie własnego prowiantu w postaci napojów procentowych, będzie legalne? Czy tylko zakup w przylegającej gastronomii jest dozwolony? :)
    • 40:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Oct 2021
     
    Wpisałem imprezkę do kalendarza na stronie. Jak co roku, pewnie będę.
    • 41: CommentAuthorkiender
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    Ponieważ impreza już w najbliższą sobotę to garść informacji tuż przed godziną zero:
    - będzie trochę fajnych sprzętów na stołach. Oprawę audio zapewnia oczywiście Pin. Chłopaki z Krakowskiego Muzeum Elektroniki przyniosą trochę gratów z kategorii "elektronika". Będzie też stół ze starą zachodnią prasą do przeglądania
    - padło pytanie czy można wnosić swój alkohol. Tak, można, ale sugerujemy też kupno specjałów w barze u pana Edka. Niech facet też coś z tego ma :)
    - startujemy o godzinie 15.00. Wówczas będzie się już można rozkładać ze sprzętami. Tutaj mamy organizatorską prośbę. Ponieważ tej jesieni sala przechodzi remont więc wszystkie stoły i krzesła (a jest tego trochę) są składowane w pomieszczeniu obok. Musimy te meble przenieść, a troszkę to zajmie. Ponieważ klucze mamy od 14.00 więc od tej godziny zaczynie się „przeprowadzka”. Jeżeli ktoś z was dysponuje szerokimi barkami i byłby skłonny nam pomóc to będziemy wdzięczni. W grupie pójdzie szybciej i sprawniej. Przy okazji może sobie z marszu zaklepać lepsze miejsce na sali ;) Podobnie pod koniec imprezy czyli po północy trzeba będzie te stoły i krzesła odnieść na miejsce. Tu również przydałaby się pomoc retro braci.
    - wszyscy zdajemy sobie sprawę z obostrzeń Covidowych. Jedni się tym przejmują bardziej, inni niekoniecznie. Nie będziemy nikogo gonić, ani mówić mu jak ma się zachowywać. Każdy ma swój rozum i wie z czym się mierzy. Prosimy natomiast o zdrowy rozsądek i jeśli ktoś z was przeczuwa u siebie jakąkolwiek jesienną chorobę (grypa, potok z nosa, covid) to niech lepiej zostanie w domu. Szkoda żeby rozsiewał zarazki po sali.
    • 42:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Oct 2021 zmieniony
     
    Dla tych co się wahają - edycja poprzednia, 2 lata temu, była świetna. Dwa zdjęcia przypomniał mi fb, więc dzielę się też tutaj:
    • 43: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Oct 2021
     
    Tak na szybko, bo czasu mało ;) - spróbuję zrobić stream na yt z Retrospekcji, problem jest jednak taki że musimy polegać na łączach "komórkowych" ... no i z tym bywa różnie. Albo się uda, albo będzie cięło. Jakość muszę obniżyć też z fhd do 720p. Linki do streamu będę wrzucał tu.
    • 44: CommentAuthorkiender
    • CommentTime23 Oct 2021
     
    Ostatnie info przed godziną zero. Spotykamy się planowo od 15.00. Kto chce na spokojnie się rozkładać ze sprzętem może przyjść trochę wcześniej. Od godziny 14.00 będziemy rozkładać stoły na sali. Dla tych którzy przychodzą pierwszy raz poniżej wrzucam mapkę jak dokładnie trafić na party. Wchodzimy wejściem od strony ulicy Kraszewskiego, schodkami w dół jak do lokalu gastronomicznego i w środku widać drzwi do sali konferencyjnej. Niech was prowadzi zapach elektroniki
    Na imprezie będzie można zobaczyć zaawansowany prototyp joysticka, który szykują chłopaki ->link<- Szykuje się dobry manipulator w starym stylu i będzie okazja go potestować na żywo
  3.  
    Elegamcko :)
    • 46: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Oct 2021 zmieniony
     
    po wpisie mgr. inż. Rafał wątek się rozsypał widzę. Tzn - nie widzę nic.

    EDIT: o - teraz widzę ;)
    • 47: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Oct 2021
     
    • 48: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Oct 2021
     
    • 49: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime24 Oct 2021
     
    Luuuudzie, dziękuję! Jakże fajnie było Was spotkać i poznać coraz więcej osób personalnie!
  4.  
    Dzięki za imprezę!
    Dobrze było zjeść kromkę piwa i trochę poględzić z różnymi retro-dziadami, np. ze słynnym forumowym trollem Bocianu, adminem Krzysztofem i wszystkimi innymi zacnymi osobistościami.
    Fajnie, że Retrospekcje otwarte są również dla normalnych ludzi, takich z ulicy, dzięki czemu my - twórcy i nierzadko ekscentryczni artyści - mogliśmy zapoznać się bliżej z opinią krakowskiej bohemy na temat retro-hobby.