atarionline.pl Nowa gra "DaggerQuest Bielany" (A2600) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Oct 2021 zmieniony
     
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Oct 2021 zmieniony
     
    Autor udostępnił też plik i naklejki do carta, gdyby ktoś chciał samemu sobie taki wykonać. Są i dwie strony karty z mapą, bez czego nie można ukończyć gry...
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime17 Oct 2021
     
    Świetnie jest pomyślana i zrobiona cała otoczka wokół gry. Przepiękne!
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Oct 2021
     
    ... Ładne i klimatyczne,widzę tu dość mocne nawiązania do Zeldy i Dragon Questa,ciekawe jak grywalna jest sama gra,otoczka to nie wszystko,ale nieźle wróży:D.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Oct 2021 zmieniony
     
    Dobra wiadomość - kolega Marcin będzie gościem na naszym kanale zoom we wtorek o godzinie 20:00. Można będzie zasypywać go pytaniami. Na kanał wchodzimy stałym linkiem: ->link<-

    A zgodnie z obietnicą, dzisiaj poniżej pojawiają się pliczki z grą! Pliczki, a nie pliczek, bo jeden polecany jest dla urządzeń w wersji NTSC, drugi dla systemu PAL.
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    o super,pojawię się .
    • 7: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    @IRATA4, nie bylo ciebie.
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Oct 2021
     
    Skończyłem :)
  1.  
    Takiemu to dobrze, zazdroszczę. Szykuje już pada na rozgrywkę z Kazem.

    Gratuluje Kuba! O to właśnie chodzi w dobrej rozgrywce, intryguje, frustruje, zachwyca i sprawia przyjemność.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Oct 2021
     
    Gratulacje! :)
    Czyli ten sam wzorzec postępowania, o którym mówił Marcin - najpierw pograć, załamać się i porzucić grę, by potem po chwili pograć znowu i skończyć :)
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Oct 2021 zmieniony
     
    Dzięki :)
    Frustracja to była, jak nie mogłem trafić do tej planszy z butelką przez kilkanaście razy.

    Byłem dziś na miejscu skarbu, ale nie znalazłem nic, oprócz butelki z dziwnym zwitkiem. Nie dało się go wyciągnąć, no i butelka była taka niemyta (krople zaschnietej koli w środku), więc zostawiłem, bo to pewnie inna zabawa.
  2.  
    @jhusak - dołączyłem właśnie do elitarnego klubu "skończeńców" gdy DaggerQuest - Bielany.

    gra niby prosta, ale przyjemność przeżycia tej przygody jest ekstremalnie wysoka!
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Oct 2021 zmieniony
     
    No ba!

    Gratulki :)
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Oct 2021
     
    Na razie to skończyliście tylko część cyfrową, a nie całą grę :D
    Zostało odszukanie skarbu. Kuba - autor potwierdził Twoje przypuszczenia, że ta butelka to od jakiejś innej gry.
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Oct 2021 zmieniony
     
    :)
    No to nie znalazłem, nic poza butelką tam nie było, pół godziny szukałem. Może powinienem łopatę wziąć...

    Czy możesz Kaz spytać Whipa czy tam był dziś i czy skarb istnieje?
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Oct 2021
     
    Z tego co Whip mówił na zoomie, to tak - jest zakopane, ale płytko. Weź wykrywacz metali i łopatę :)
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Oct 2021 zmieniony
     
    I jeszcze materiały developerskie:
    • 18:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Oct 2021
     
    Wykrywacz metalu = apka w telefonie :)
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Nov 2021
     
    Info z dzisiaj od Marcina - skarb jeszcze nie odnaleziony!
    • 20:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Nov 2021
     
    Jak go tak schował, to co się dziwić.
    Jutro tam pojadę.
  3.  
    meta pytanie - a co jeśli znalazca schował tak samo, ale zabierając nagrodę? Info od Marcina mówi "skrzynka jest na miejscu ukrycia". Cóż. Pozdro dla poszukujacych :P
    • 22:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Nov 2021
     
    Dzisiaj byłem, szukałem i mimo niemalże przekopania całego obszaru krzewów nie znalazłem. Godzina szukania ze śpikulcem i nic. Obszar jest zbyt duży. Nie znalazłem żadnego hinta poza tym iksem na ławce. Nic. Żadnej świeżo kopanej ziemi pod liśćmi.
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Dec 2021 zmieniony
     
    Wiadomość sprzed chwili od Marcina:

    Whip:

    Dziś odwiedziłem miejsce ukrycia skarbu i okazało się ze muszę uzupełnić jeden ze „wskaźników” służby zamiatające liście musiały odłupać:/...miałem klej i zapas ze sobą.

    „jhusak” ostro walczył na lokacji, jak będzie się mu chciało to zostawiłem (...) małą nagrodę pocieszenia.

    Piłka nadal w grze!


    A przy okazji - znalezione przez Miszę: w Pixel RetroExpress pokazali nam, jak nie odpalać gry NTSC w trybie PAL (i odwrotnie też nie, na klonie Rambo też nie), bo zamiast zieleni parku będzie to: