atarionline.pl Atari 576 NUC + - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime9 Nov 2021
     
    Cóż, chłopaki udostępnili projekt ,https://ataribits.weebly.com/576nuc.html

    Więc że tak powiem...zainteresowałem sie ;) Efekt ostatnich 22 godzin drukowania ;) Płytki też jadą z Chin...;)
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime10 Nov 2021
     
    Wow!
    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Nov 2021
     
    widziałem na Meta, świetna sprawa, mam tylko nadzieję, że płytki będą pasowały do budy :)
    • 4: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime10 Nov 2021
     
    @zaxon: zdradzisz ile Cię płytki kosztowały?
    • 5: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime12 Dec 2021 zmieniony
     
    No i gotowe NUC w zasadzie gotowy..Zostało ledy wstawić i można prodki z SV oglądać ;)

    Płytki wyszły jakieś 80 USD za zestaw po 5 sztuk NUC + GTIA + FUJINET . Plus majątek na części niestety. ;)

    Najbardziej upierdliwe było ściąganie części chyba z 6 różnych sklepów bo kryzys jest i nic nie można kupić.
    • 6: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime12 Dec 2021
     
    Projekt wygląda obłędnie. Patrzyłem jeszcze na obudowy (https://atari8bit.net/projects/3d-printing/576nuc-cases/) to ta wersja z XL to już wogóle odjazd ;). Ale szczerze, nie bardzo rozumiem jak to działa, poczytałem na stronie projektu, ale się pogubiłem. Widzę, że gry są na karcie SD, ale jak one się tam widzą ? - Jest jakiś loader ? Taka reimplementacja Atari, 100 razy lepsza od EclaireXL, i to jeszcze na oryginalnych układach ? ;-).
    • 7:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime14 Dec 2021 zmieniony
     
    Z tego co ja doczytałem i dopytałem zaxona, to była wersja z SDrive, obecnie jest z FujiNet, który ma funkcjonalność SDRive - stąd gry się widzą z karty ;) Dodatkowo trwają/są na ukończeniu/są ukończone prace nad nową płytką FN ze slotem na carta - o ile się nie mylę, ale na zdjęciach na AAge widać takie cuda.
    • 8:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime14 Dec 2021
     
    "Fujinet ze slotem na carta"? Czy raczej FN podłączany do złącza carta, jak sądzę? Bo jeśli wziąć dosłownie to co napisałeś to nie ma to sensu.
    • 9:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime15 Dec 2021 zmieniony
     
    Nie dosłownie ponieważ nie widać nigdzie jak to wygląda od środka, są tylko zdjęcia budy z wpiętym avg i wystającej poniżej karcie SD jakby z FN i opisu typu Fujinet/Cart. A ponieważ ma to być wszystkomający zastępnik A8 to sam FN bez slotu cart to... lipton. Także to moje stwierdzenie to taki skrot myślowy, podejrzewam że będzie przebudowane pcb dla FN aby zapewnić funkcjonalność FN/Cart.
    ->link<-

    i rzeczona budka coming soon :) ->link<-
    ->link<-

    i jeszcze w temacie złącza cart.
    ->link<-
    • 10: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime18 Dec 2021
     
    Buda w stylu XL .