atarionline.pl Atari800 emulator i lepszy suport gamepadów - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoradept_zap
    • CommentTime27 Nov 2021
     
    Nie jestem pewien czy to dobra kategoria.

    Jakiś czas temu kupiłem sobie malinkę (Raspberry pi/ Retropie) i chciałem sobie skonfigurować emulację gier na Atari i inne emulatory ale poprzez obsługę jedynie za pomocą Gamepadów (bez pecetowej klawiatury) jednak napotkałem na pewien problem. Mianowicie w Retropie mam dostepne dwa emulatory "atari800" i
    "lr-atari" i oba mają wady:

    Atari800 - bardzo podstawowa obsługa padów, działa tylko joystick i "fire" i nic więce, a potrzebne są przyciski START/SELECT/OPTION i wychodzenie z emulatora, minimum

    lr-atari - z jakiegos dziwnego powodu prawie zawsze podczas jego uruchomienia pokazuje się błąd "Segmentation fault" (chyba problem z wykrywaniem padów na usb)

    Google niestety nie dały mi sposobu na rozwiązanie któregokolwiek z tych problemów więc postanowiłem jakoś samemu im zaradzić.

    Dodałem właśnie bardziej zaawansowaną obsługę gamepadów do emulatora atari800. To jest na razie dość podstawowa wersja ale jak ktoś chciałby potestować lub potrzebował z tych samych powodów co ja to tutaj jest link do źródeł mojej zmienionej wersji:

    ->link<-

    Pomoc jest w pliku: src/DOC/advanced_pad_support.txt

    ->link<-

    Fajnie też jakby ktoś umiał zkompilować tą wersję pod Windowsa. Ja próbowałem ale mam problemy z cygwinem. Wersję kompilowałem i sprawdzałem pod RetroPie.
    • 2:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime30 Nov 2021
     
    A sprawdzałeś "RetroX"?
    • 3: CommentAuthoradept_zap
    • CommentTime30 Nov 2021
     
    Nie, nigdy o tym nie słyszałem, a to chyba jest z tego co widzę tylko pod androida.
    • 4:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime30 Nov 2021
     
    To już lepiej odpalić Windows na Raspberry i Altirrę :)