atarionline.pl TOMS Multi Drive & HAPPY WARP 7.1 razem ! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime6 Dec 2021
     
    JEST ! Udało się ! Pierwsze próby wypadły pomyślnie (można zobaczyć na filmiku ->link<- , Pierwsze podwójne TURBO do Atari 1050. Połączyłem przy współpracy z Zenonem/DIAL dwa rodzaje turbo (TOMS Multi Drive & HAPPY WARP 7.1) na jednej płytce. Śmiga aż miło ;)
    • 2:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime6 Dec 2021
     
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Dec 2021
     
    Gratuluję Przemku, fajne to!

  1.  
    @galtron - podoba mi się to rozwiązanie. Kiedy będzie dostępne do zamówienia?
    • 5:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime12 Dec 2021
     
    Już jest gotowe ! ;) Jedno nawet sprzedane ;) Na ebay-u są wystawione. Tylko ja sprzedaję bo nikt więcej czegoś takiego nie zrobił. Może być wersja z cienkimi nóżkami albo z ciut grubszymi. Ja w swojej stacji używam z grubszymi nóżkami (nie precyzyjne) ponieważ ciaśniej wchodzi za to jest bardziej stabilne. Jest możliwość wysyłki do paczkomatu. Po zalicytowaniu w wiadomości do sprzedającego trzeba podać dodatkowe informacje takie jak numer telefonu, e-mail, nazwa paczkomatu. Po zamontowaniu można śmiało założyć oryginalny ekran metalowy i wszystko się mieści ;)
  2.  
    Bought one device via ebay...
    • 7:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime13 Dec 2021
     
    @CharlieChaplin - Today it will be shipped;)
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Dec 2021 zmieniony
     
    Za chwilę zaczynamy na zoomie spotkanie z Przemkiem. Zapraszam.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Dec 2021 zmieniony
     
    Chwalą się swoimi płytkami :)
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Dec 2021 zmieniony
     
    W nawiązaniu do systemów turbo, o których rozmawialiśmy, fragment artykułu Zbigniewa Gradomskiego z "Moje Atari" 7/1991.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Dec 2021 zmieniony
     
    A tu artykuł o Top Drive z pisma "Informik", o którym Zenon wspominał w "Serious" #9. Autorzy: Jerzy Grędziak i Roland Wacławek.
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Dec 2021 zmieniony
     
    Jakby ktoś pamiętał jeszcze o jakiś artkach opisujących systemy turbo do stacji dysków to poproszę o wrzutki.

    Ja dodam, że US Doubler i Top Drive były opisane przez Zenona w zinie "Serious" #8, a Happy Warp w "Serious" #9.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Dec 2021
     
    Już dzisiaj o 20:00 na YT pójdzie filmik z Galtronem, zapraszam do wieczornego oglądania:

    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Dec 2021
     
    To jeszcze komplet instruktaży wideo by Galtron:

    [quote=Galtron]Tu są filmy na których przedstawiam montaż i działanie poszczególnych modułów turbo, oraz innych układów:

    TOP DRIVE:


    TOMS Multi Drive:


    HAPPY WARP 7.1:


    TOMS Multi Drive & HAPPY WARP 7.1:


    GTIA Fixer:


    Generator kwarcowy 3.546894:


    FREDDIE:
    • 15: CommentAuthormkolodziejski
    • CommentTime20 Jan 2022 zmieniony
     
    Zamontowałem w końcu tę hybrydę i napiszę krótko - TAKIEGO TURBA POTRZEBA ŚWIATU!

    Co prawda wiem z której strony się trzyma lutownicę (uwaga, dla dociekliwych, bo pojawiały się już te pytania - tak, włączoną), ale sposób montażu przypomina poziomem skomplikowania budowanie ludzików LEGO w zestawie z grą Kuby 'Ilmenita' Dębskiego "Adam is me" ->link<- oraz gry Michała 'stRinga' Radecki-Mikulicza ->link<- - wystarczy odkręcić 6 wkrętów, odblokować 2 zatrzaski trzymające płytę główną urządzenia (jeden po lewej, drugi po prawej stronie), delikatne wysunięcie "do przodu stacji" płyty, żeby uwolnić sloty tylne z otworów w plastiku dolnej pokrywy, trochę sprytu z odwróceniem (kto odwracał omleta z wykorzystaniem pokrywki na patelni - poradzi sobie w mig, odgięcie 4 blaszek ekranu, zdjęcie ekranu, wyciągnięcie układów jak na filmie Galtrona, wciśnięcie płytki...i pozostaje tylko podróż przez w/w kroki tylko w odwrotnej kolejności, żeby poskładać w całość i używać.

    Jestem ortodoksyjnym przeciwnikiem wykonywania jakichkolwiek cięć w obudowach retro-sprzętów. Co prawda stacja Atari 1050 nie grzeszy urodą (no ale przyznać się, kto w epoce nie śniił o niej po nocach, no kto?). Dlatego przełącznik wyboru turba - TOMS Multi Drive/Happy Warp 7.1 poprowadziłem przez dostępny oryginalny otwór dający dostęp do switch'a wyboru numeru stacji.

    Samo turbo - TOMS - wiadomo - przy otwartym zamku dyskietki - zgłasza się wybór "TOMS Multi Drive: START od SELECT"
    - START umieszcza podprogram TOMS TURBO pod adresem $100
    - SELECT umieszcza podprogram TOMS TURBO pod adresem $600

    Uruchomienie przy zamkniętym zamku dyskietki - dezaktywuje TURBO i stacja pracuje w trybie NORMAL (chociaż SDX startujemy właśnie w ten sposób, SpartaDOS X po wykryciu dyskietki w szybkim formacie, samoistnie aktywuje tryb TURBO).

    Włączenie komputera z wciśniętym klawiszem OPTION z otwartym zamkiem dyskietki - włącza program SECTOR COPIER.

    HAPPY WARP 7.1 - działa bez żadnych ceremonii od razu po włączeniu stacji.

    Oprogramowanie do diagnostyki Happy WARP 7.1 zachowuje się prawidłowo i rozszerzenie pracuje bez zarzutu, co najważniejsze, bez aktywowania go za pomocą jakiejś pradawnej ceremonii z użyciem zamka dyskietki.

    Rozszerzenie współpracuje też wyśmienicie z QMEG 4.4.

    ps. Czy ktoś z was miał taką sytuację, że Turbo TOMS Multi Drive zachowuje się co nieco dziwnie przy aktywowanym Ultimate1MB PBI Bios? Np. ZAWSZE uruchamia program Sector Copier, nie byłem w stanie wymusić oczekiwanego zachowania - aktywowania programu łądującego podprogram TURBO.

    Gratulacje dla Galtron i Zenon/Dial za świetny współczesny dodatek do nieco już zakurzonej i niedocenianej stacji - a ona zasadniczo po prostu działa!