atarionline.pl Projekt gry "Goblins" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Feb 2022 zmieniony
     
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Feb 2022 zmieniony
     
    Ale muza wymiata. Dosłownie. Sprzed monitora :DDD (mam dużą prośbę, żeby nikt się nie poczuł urażony moim żartem)
    • 3:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime7 Feb 2022
     
    Goblins czy Gobliins bo to chyba II część.
    • 4: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime7 Feb 2022 zmieniony
     
    czyli wersje z 0.33 to byly fejki? tzn nie przygladalem sie nigdy teraz widze tam w niektorych miejscach 7+ kolorow w linii samego tla (gdzie mozna zalozyc nie ma tam zadnych trikow/cyklowania)

    ->link<-

    ogolnie slabo uzywalny bedzie ten projekt (tj. 8bit unity), ale kazdy ma swoja zajawke.
    • 5:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime7 Feb 2022
     
    Ale muza wymiata. Dosłownie. Sprzed monitora :DDD
    Kolejna trzaśnięta na kolanie ;/
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Feb 2022
     
    Ale się zawziął, no.
    Też Cię będę za słówka łapał, chociaż nie mam tego z zwyczaju :P
    • 7: CommentAuthortebe
    • CommentTime7 Feb 2022 zmieniony
     
    musiał przyjąć jakiś wspólny mianownik dla grafiki, między tymi wszystkimi platformami, padło na interlace XL Paint MAX, tryb 15 ze zmianą kolorów co linię, wiele przykładowych obrazków dla tego trybu jest konwersją z C64 (dołączone do AGS, ->link<- )
    • 8: CommentAuthorRocky
    • CommentTime8 Feb 2022
     
    Sam pomysł zrobienia Goblinsów fajny.. sam o tym kiedyś myślałem.. zwłaszcza te intra mi się podobały..

    Technicznie gra wymaga wpatrywania się w ekran i tu interlacea bym nie stosował.. a zwłaszcza tego trybu.. kolory koszmarne.. jak ze starej koali..
    Proponowałbym klasykę 5 kolorów ze zmianami w pionie podkolorowaną duchami.. na więcej raczej nie ma co liczyć.. z tym, że tu konwersja się nie spisze.. wyzwanie dla grafików... może jednak wersja VBXE? .. w końcu po coś to ustrojstwo poinstalowaliśmy.

    Co do muzyki jest ciekawa, ale pamiętajmy, że na planszy możemy spędzić dłuższą chwilę.. i o uszy trzeba dbać.. :)
    • 9:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime8 Feb 2022
     
    Rocky, to U8b - co tu wymagać? Dla mnie ta "platforma" to jedna wielka pomyłka.
    • 10:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime8 Feb 2022
     
    Pomijając muzykę, o której się z przyzwoitości nie wypowiem, to grafika jest koszmarna. Zwłaszcza te ditheringi, czy jak się to tam nazywa. Na Atari grafika wygląda znacznie lepiej jak ma w większości płaskie wypełnienia (choć możliwe, że to kwestia gustu).

    Jak by ktoś robił Goblinsów od zera na Atari, to ja bym proponował grafikę a'la gry Rolanda Pantoły (Klątwa, Władcy Ciemności). Idealnie się wg mnie komponuje stylowo.

    Poza tym może jedynkę lepiej najpierw wziąć na warsztat? Chyba prostsza do przeniesienia, plansze małe, wszystko bardziej schematyczne, a miodność jest do dziś super.
    • 11:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime9 Feb 2022
     
    Szału nie ma, to fakt :) Ale weźmy pod uwagę, że to gra pisana pod kreatorem, który pozwala ją skompilować na kilka platform :) No i w końcu od lat nie było gry typu Point & Click :)
    • 12: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime9 Feb 2022
     
    @Alex: "No i w końcu od lat nie było gry typu Point & Click :)"
    Czy aby na pewno ?
    Czy może jest tajemnicza lepsza gra tworzona w (tajemniczym?) lepszym kreatorze ...
    • 13:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime9 Feb 2022 zmieniony
     
    z tego, co rozumiem, to tylko tech demo. niewątpliwie możnaby na atarce zrobić lepiej, ale zdaje się nie taki cel ma autor. jak na razie i tak działa lepiej, niż inna zwycięska prodka niedawno upubliczniona ;]
    • 14:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime9 Feb 2022 zmieniony
     
    Przeważnie pierwsze zajawki z konwersji uznanych hitów powodują ekscytację, tutaj jakoś tak... Zupełnie tego nie ma ;-) Strasznie tam buro i brzydko w świecie Goblinów, nie tak to zapamiętałem z Amigi ;-)
    • 15:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime9 Feb 2022
     
    @astrofor - Skoro to tajemnica, to skąd mogę wiedzieć? ;)
    • 16:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime10 Feb 2022
     

    pirx:

    jak na razie i tak działa lepiej, niż inna zwycięska prodka niedawno upubliczniona ;]

    No wiesz, gry musiały być uploadowane na serwer w niedzielę, więc nie miałem wyjścia;)