atarionline.pl Kupię klawisz prawy Shift do 65XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorcomandor77
    • CommentTime5 Mar 2022
     
    Kupię klawisz prawy Shift do 65XE ze sprężynką lub bez. Klawiatura na sprężynkach na pojedynczej folii.
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Mar 2022
     
    tyle teraz ogłoszeń o kupno sziftu, sprężynki czy spacji, że tak jak w dowcipie o żołnierzu może chcą nas po kawałeczku wykupić i zdobyć nasze atarki niepostrzeżenie?
    • 3: CommentAuthorcomandor77
    • CommentTime6 Mar 2022
     
    Czyżby dezinformacyjny troll, czy zbieracz punktów? Zdecydowanie wpis nie na miejscu - suchar to mało powiedziane. Oby ci powodów do żartów wkrótce nie zabrakło.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Mar 2022
     
    comandor77 - spokojnie, Gorgh na pewno nie miał nic złego na myśli, mnie też przyszło na myśl, że sporo ostatnio tych ogłoszeń podobnego typu. I ciekawi mnie, czy przyczyną jest zakup takich uszkodzonych urządzeń na allegro/olx/etc. czy inna?

    Co więcej, każdy post w Twoim wątku podbija go, więc zwiększa szanse przeczytania i sukcesu w zdobyciu klawisza.

    PS. O jakie zbieranie punktów chodzi, bo nie rozumiem?
    • 5: CommentAuthorcomandor77
    • CommentTime7 Mar 2022 zmieniony
     
    w moim przypadku Atari trafił w ręce w czasie porządków w piwnicy teścia. Był w dość opłakanym stanie - oczywiście uszkodzony (brak reakcji po włączeniu). Włożyłem już w niego sporo kasy i jestem na dobrej drodze aby przywrócić go do pełnej świetności. Uzupełniłem jeden brakujący tranzystor, wymieniłem kondensatory, wymieniłem obie kości pamięci, wymieniłem Freda oraz MMU, "wybieliłem" klawiaturę i obudowę, zamówiłem nową folię klawiatury. Atari ożył, ale została ta paskudna dziura po Shift. Zrobiłem nawet SDrive-Max - działa.
    Punkty za posty i stopnie hierarchii na forum.
    • 6: CommentAuthorcomandor77
    • CommentTime7 Mar 2022
     
    • 7:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime8 Mar 2022
     
    to forum jest takie stareńkie, że chyba nie ma hierarchii, itp. zdaje się, ze gdzieś można podejrzeć liczbę postów, ale powiem Ci tak, liczy się tylko ilość słów, więc trza pisać posty z dużą liczbą krótkich słów, np. taki jak ten. Ja na ten przykład nie mam dla Ciebie klawisza Shift do Atari 65 XE, ale rozejrzę się, bo mam tu pod ręką pana, który zbiera klawisze, pomogłem już 2 osobom, z tym że w innych modelach. Czy taki klawisz się znajdzię, to nie wiadomo, ale kto wie, może się uda. Warto próbować aż do skutku. Jak się nie uda, to jeśli nie musisz mieć koniecznie klawisza oryginalnego to można shifta wydrukować w 3D. Ostatnio oglądałem control do atari 800 xl wydrukowany, wyglądał bardzo ładnie. A taki klawisz do 65 xe to nawet nie musiałby być malowany. Także polecam nasze forum i ożywione dyskusje, które się na nim toczą.
    • 8: CommentAuthorcomandor77
    • CommentTime8 Mar 2022
     
    Z góry dziękuję za pomoc i będę bardzo wdzięczny. Myślałem o druku 3D. Liczyłem, że ktoś może ma niekompletną klawiaturę, lub sprzedaje na części, ale widzę, że to towar bardzo deficytowy.
    • 9:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime8 Mar 2022
     
    Skąd jesteś? Mam tego shifta, wymaga wyczyszczenia i wybielenia. Ale cholernie nie chce mi się go wysyłać ;D
    • 10: CommentAuthorcomandor77
    • CommentTime29 Mar 2022
     
    Witam. Chciałbym za pośrednictwem tego zacnego forum serdecznie podziękować koledze
    "Peri Noid"
    w skompletowaniu mojego Atari. Dzięki koledze
    "Peri Noid"
    mam już kompletną klawiaturę. Serdecznie dziękuję. Dziękuję również pozostałym za zainteresowanie i chęć pomocy. Fajnie, że są jeszcze ludzie, którzy mając coś w swych zasobach, co może - powiedzmy "osłodzić" trochę życie innym (nie zdzierając przy tym z nich skóry) oferują pomoc.
    Pozdrawiam.