atarionline.pl Gra "Robot R-29" na Atari i PC - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Mar 2022 zmieniony
     
    Kilka osób pisało w swoim czasie, że poprawiali grę "Robot R-29" z pisma "Moje Atari" (śp Jurgi pisał o wersji Dracooli, Krótki o swojej, potem Bluki wykonał swoją), w tym oto wątku na forum:

    ->link<-

    QTZ:

    Znalazłem jeszcze grę "Robot R-29" z Mojego Atari 5. Umieszczona przy listingu grafika Robota i opis sugerują ciekawą grę, jednak jest ona niegrywalna (źle zaprojektowane poziomy, zamienione "antidota" i inne mniejsze niedogodności), zupełnie jakby była to wczesna wersja. Czyżby nikt z MA jej nie testował?...


    Jurgi:

    Wydaje mi się, że poprawiona i rozszerzona (przez niejakiego Dracoolę) wersja tej gry ukazała się w zinie Atari Club. Chyba że pomyliłem z inną.


    Kaz:

    Zza_parawanu - gratuluje pamieci! Rzeczywiscie, w numerze 4/1996 ukazala sie gra "R-30" - poprawiona wersja "R-29". Autor: Stanislaw Kałamaga. PIsmo mamy w Bibliotece Atarowca.
    PS. W numerze 6,7/1996 w dziale "Listy" jest mala errata do tego programu.


    Krótki:

    Hehe, ja też sobie R-29 poprawiłem, podkolorowałem grafikę i nawet dorobiłem poziom. Chyba gdzieś to jeszcze mam, jeśli ktoś byłby zainteresowany


    Bluki:

    W sąsiednim wątku („Grafika Atari XL/XE vs C64”) toczy się zażarta dyskusja „o wyższości świąt Wielkiejnocy nad świętami Bożego Narodzenia”. A u nas spokój, luzik, przeglądamy sobie gry w BASIC-u, takie jak ROBOT R-30 z gazetki „Atari club”.
    Na wirtualnej dyskietce znajdują się dwie wersje: oryginalna, oznaczona [ORG], i nieco poprawiona przeze mnie. Najważniejsze zmiany to:
    1) Zamiana pętli FOR-NEXT przepisującej generator znaków na procedurę maszynową (z wiadomym skutkiem).
    2) Wprowadzenie „cywilizowanego” sposobu opuszczania gry klawiszem ESC, a nie BREAK.
    3) Usunięcie błędu powodującego, że robot na początku gry jest niewidoczny. Pojawia się dopiero po 1. przesunięciu.
    Gra datowana jest (ale nie metodą węglową...) na 1996 rok. Robot w każdym z pomieszczeń (na razie są dwa) musi zebrać 10 diamentów. Trzeba jednak uważać na duszka, który potrafi zapędzić naszego robota w „kozi róg”. Wtedy pozostaje tylko naciśnięcie OPTION.
    Gdyby dopisać kilka, kilkanaście pomieszczeń, to gra byłaby całkiem niezła. Przynajmniej tak mi się wydaje. I jeszcze jedno: wersja oryginalna startuje kilkanaście sekund.


    Wszystkie te wersje mamy w archiwum gier. Ale to nie wszystko. Tomek Rogacewicz, autor oryginalnej gry napisał do mnie i podesłał wersję PC tej gry:

    TR:

    W międzyczasie "sportowałem" jedną moją gierkę w Unity stylizując na Małe Atari:
    ->link<-


    Możemy więc w przeglądarce pograć w "Robota R-29". Do tego Tomek podesłał link do wywiadu z nim w magazynie "Pixel" przeprowadzonego przez Bartka Kluskę: ->link<-